Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis társak születésnapra...

Ovis társak születésnapra való meghívása körüli mizéria tényleg így megy?

Figyelt kérdés

Első gyerekes vagyok és az én gyerekkoromban még nem volt divat szóval:

Kicsit hidegzuhanyként ért, hogy a kisfiamat nem hívták meg egy ovis születésnapi buliba (anyukával jóban vagyok, de azért nem bff). Szóval én azt hittem, úgy is gondoltam, hogy ha nálunk lesz, meghívom az egész csoportot, mindenki eljön saját belátása szerint. Mégis megadva a lehetőséget és elkerülve a sértődést.

De most akkor olyan is van hogy csak anyuka barátnőinek gyerekeit, és az ünnepelt gyerek barátait hívom meg?

Többi nem sértődik meg?

Én csak azt nem szeretném ha a gyerekemet rosszul érintené, ha nem hívnák meg egy bulira.

Vagy ezen túllépnek?

Tapasztalt anyukák, mi ilyenkor a helyzet?


2022. máj. 24. 14:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Ovisok ha meg is sértődnek 1 nap alatt túl vannak rajta. Nekünk pl se helyünk, se pénzünk egy egész csoportot meghívni.
2022. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Úgy szokás, hogy a saját gyerek választhat szülőktől függetlenül, hogy melyik pajtit akarja a partijára.


Sokszor van létszám is, csak hármat, hatot, stb-t hívhat meg. Értelemszerűen a szorosabb viszonyban lévőket választja a gyerek.


20+ gyerekre nincs mindenkinek pénze vagy helye.

2022. máj. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Sosem hívtuk meg az egész csoportot. Minek? A fiam mondta, hogy kit szeretne, és ők jöttek (persze ésszerű létszámban). Ő sem volt ott mindenhol, ezen nem kell megsértődni. Ha nem mondod a gyereknek, hogy lesz parti, nem is tudja.

A te fiad mindenkivel haver a csoportban? Vagy miért kell mindenkit meghívni?

2022. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
16%

Üdvözöllek….

Nálunk ez óriási probléma.

Ott kezdődött, amikor valamelyik baromagyú elkezdett a másikra licitálni, hogy ki rendez nagyobb és drágább bulit. Ahova csak azt lehet meghívni, aki ugyanilyen nagy és drága bulit rendez, és ahova drága ajandekot illik vinni, mert csak.

2022. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Miért is kéne olyan gyereket meghívnia akivel nincsen jóban, nem kedveli. Én borzalmasan éreztem volna ha ott lett volna annak idején az egész ovis csoportom a szülinapomon. 2en elrendesen terrorizáltak. Te meghívod az egész munkahelyedet ha szülinapod van?

Most azt mondod te meghívod az egész csoportot. És ha a fiad emiatt nem fogja jól érezni magát? Jobban érdekelne hogy xy pityuka meg az anyukája megsértődik-e?

2022. máj. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Értem mit írtok. Én csak abba gondoltam bele hogy ne legyen sértődés, a szülő majd eldönti hogy jöjjenek-e vagy sem. De így már értem, valóban praktikusabb válogatni.

Én vagyok kis naív akkor.

4-es: na neee ezen most lesokkolódtam, hogy mi vár ránk...

2022. máj. 24. 14:29
 7/22 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy ha látod, hogy a gyereket ez mélyen bántja, akkor szervezzetek neki arra családi programot. Strandolás, fagyizás, kirándulás, állatkertezés, ilyesmi. Legyen neki is mit mesélnie.
2022. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

2-essel egyetértek.

Nem is biztos, hogy személyes indíttatás, ha nem hívnak meg mindenkit. Így se 2 ft egy ilyen, nem hogy egy egész csoport gyereket vendégül látni.

2022. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Hát nálunk csak a gyerekek barátai vannak meghívva mindenkihez. Még egy olyan buliban sem voltunk, ahova az egész csoportot meghívták volna.

Sőt, nem is csak a csoportból, hanem a kisebb-nagyobb csoportból is szoktak lenni gyerekek, sőt, olyanok is, akik nem a mi ovinkba járnak. Ez a szülinaposról szól, arról, hogy ő jól érezze magát, nem arról, hogy Pistike (vagy az anyukája) megsértődik-e.

A lányomat például egy olyan kisfiú hívta meg a bulijába, akinek az anyukájával nagyon nem vagyunk jóban. Mégis felhívott, elmondta, hogy a fia szeretné, ha ott lenne a lányom és elengedem e. Természetesen elengedtem, mert ez nem a szülőkről szól és nem arról, hogy barátok vagyunk e vagy sem, hanem arról, hogy születésnapos kit szeretne meghívni.

2022. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát bennem fel se merült, hogy az egész csoportot meg kellene hívni. Minek? Csak a gyerek barátait.
2022. máj. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!