Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Másnál is ilyen betegesen...

Scream85 kérdése:

Másnál is ilyen betegesen zajlott az első év az oviban?

Figyelt kérdés

Kislányunk szeptemberben kezdte az ovit. Kis túlzással még nem volt olyan, hogy 3 hetet folyamatosan tudna menni, mert valami mindig eléri.

Legtöbbször köhögés, megfázásos tünetek miatt kell itthon fogni, néha pár napos hasmenés miatt.

Oké hogy azt szokták mondani hogy első évben hogy közösségbe kerül a gyermek akkor sokszor lesz ilyen, de ennyire?? :(

Főleg ugye amióta a Covid miatt ilyen szabályozás van, hogy szinte egyet tüsszent vagy köhög a gyerek már nem lehet oviba vinni. (Sokszor problémás emiatt azt is megoldani hogy ki vigyázzon a gyerekre, nem nézik jó szemmela sok hiányzást a munkahelyen sem)


Nálatok is így telt az első év vagy mi vagyunk ilyen pechesek?


2022. máj. 26. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

3? Mi 2 egybefüggő bölcsiben/oviban töltött hét után is majdnem pezsgőt bontottunk anno... 😃

Ez ilyen sajnos, mindenkinek, nem csak nektek.

2022. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%

Igaz nem szeptemberben, hanem januárban kezdte a fiam az ovit.

Itt bakker vannak olyan anyukák, akik még lázasan is(!) beafják a gyereket, vagy olyan köhögéssel, hogy majd megfullad, miközben anyuka otthon van a kistesóval. "Mert ő nem akar 2 gyerektől idegbeteg lenni".

A csoport 3/4e rengeteget beteg.


A fiam viszont január óta 2 hetet hiányzott összesen. Februárban volt 1x beteg 1 hetet, illetve multhéten nem ment, mert megsajnáltuk, hogy a többi gyerek otthon maradhat, ő meg sosem beteg.


Sógoréknál középsős a kicsi, nagycsoportos a nagy. Ott 1 hetet járnak, 2 hetet otthon. Sogorom felesége, ha csak 1et tüsszent a gyerek akkor már azonnal viszi az orvoshoz, mert beteg. Szó szerint 1 tüsszentés miatt.

2022. máj. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk nem. Évente kb. háromszor beteg, két hétnél többet összesen nem hiányzott az oviból se kiscsoportban, se középsőben. Semmit nem adok neki vitaminon kívül.

A csoporttársai gyakrabban lebetegszenek, olyan is van, aki hetekig hiányzik, szóval ez a sok betegeskedés teljesen normális, a legtöbb gyereknél így telik az ovi.

2022. máj. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#3 megkérdezhetem, hogy milyen vitamint szednek a gyerekeid? Nagyon kellene egy tuti tipp, mert az enyém is állandóan beteg. Igazából nem beteg, mert nem köhög, nincs láza, de február óta nem bírunk kimászni a takonykórból.

Oké, hogy napjában csak 4x kell megtörölni az orrát, de ugye így sem vihetem be és már kezdek attól félni, hogy kirúgnak.

2022. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Annyira érdekes, hogy mekkora különbségek vannak. Kíváncsi lennék mitől függ?! Sajnos vitamin ilyenen biztos nem segít, mert akkor mindenki azt szedné és soha senki nem.lenne beteg. De akkor mégis mi?! 🤷🏼‍♀️

Amúgy kislányom is az a típus, aki 2 hetet nem járt összefüggően egybe. Középsőben kezdett kicsit javulni a helyzet. Pedig 1 éves koráig anyatejes is volt, úgyhogy ez sem segített.

2022. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is ez volt, holott előtte soha nem volt beteg. Hiába kapja a vitaminokat. Sajnos sok olyan szülő van, aki betegen viszi a gyerekét és így a többi is elkapja.
2022. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
84%
Nem akarlak elkeseriteni,8 eves a lanyom,masodikos es meg mindig havonta beteg okt-majus kozt. Bolcsiben nem ment ket hetet egyhuzamban egy even keresztul. Volt hogy egy evben 67 nap tappenzt hasznaltam fel+40 nap szabi. Katasztrofa,nah. Genetika,nem tudsz mit tenni. Sok napfeny,gyumolcs,friss levego,alvas. Ennyi.
2022. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mi is adunk a gyereknek Cebiont, D-vitamin cseppet, Marslakócska vitamint, de úgy látszik nem elég.


Nálunk is az a baj hogy sokan beviszik betegen a gyereket, holott az anyukák 90%-a vagy kisebb gyerekkel eleve otthon van, vagy nincs munkahelye...szóval nyugodtan otthon foghatná, ehelyett beviszi fertőzni a többit.

Mi meg akik dolgoznánk vakarjuk a fejünket, hogy mikor hogy tudjuk megoldani a felügyeletet.


Amúgy nálunk is az van hogy kb februar óta mintha folyamatosan meg lenne fázva...nem is az orrfolyás miatt (napi 4-5), hanem mintha folyamatosan el lenne dugulva az orra, orrhangon beszél.

2022. máj. 26. 22:48
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk tragédia.Az első 2-3 hónapban azt mondtam ok ez a kezdet.Szeptemberben 3 napot ment.Októberben 1 hetet.Novemberben 2 hetet.Decemberben és januárban 3 -3 hetet.Februárban kb 1 hét, március, április, május szintén 1 hét.

Vállalkozásban otthonról dolgozom,az óvónő szerint csak az ,,küldheti" a gyerekét nyáron oviba aki dolgozik.Aztan itt kiszakadt belőlem egy ba...meg.Mikor láttam, hallottam ahogy februárban az anyuka hátán a babával megmagyarázta hogy a gyereke rendben van csak este meg reggel kell szivatni az orrát meg délután ovi után 😂( ez csak egy példa)

Én meg vállalkozóként éjjel melózok hogy reggeltől tudjak anyja lenni a gyerekemnek, meg éjjel, nappal mikor éppen beteg és a nyárra azt mondják oldjam meg mert csak annak a gyerekére vigyáznak aki dolgozik.Vállalkozóként nyilván csak vakarom itthon,a lové meg dől..ja nem,de az kit érdekel 😂😂😂Vicc az egész.Még azzal is jobban jártam volna ha nem járattam volna és simán tartjuk az ovi előtti napirendet.

2022. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem csak az első, de a következő 3 is, cserébe elsőben kizárólag akkor hiányzott, amikor a testvére karanténba került és így ő sem ment, de beteg nem volt
2022. máj. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!