Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kisfiam szeptemberben kezdi...

Kisfiam szeptemberben kezdi az ovit 20 hatévessel és 4 háromévessel.Következő évben elmennek a nagyok, és jön 20 kicsi. Szóval az újra járja a kisportot.Szerintek mennyire tenne jót ez neki ?

Figyelt kérdés

Egy év a nagyokkal aztán újra kezdi az évet tisztán kiscsoportossokkal.

Azon gondolkodom ,hogy inkább maradjon a bölcsiben és kezdje ő is a kiscsoportot .


2022. jún. 23. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Magyarul ő még 3 éves sem lesz szeptemberben, ha egyáltalán felmerül, hogy maradhat bölcsiben. Én bölcsibe vinném még egy évig, nem való 6 évesek közé. (Eleve korosztályos csoportba vinném, nekem nem tetszik a vegyes csoport.)
2022. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Novemberben lesz 3 éves ,és tényleg nem tudom melyik lenne a jó döntés .
2022. jún. 23. 11:43
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Nálunk is hasonlóan lesz, 14 nagycsoportos, 13 kiscsoportos, utóbbiakhoz egy év múlva csatlakozik még 10-12 kiscsoportos. És az én kisfiam csak februárban lesz 3 éves és itthonról jön. Nálunk még kérdéses mikor kezd, ősszel a többiekkel vagy január.
2022. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó de ők csak öten lesznek kicsik szinte az egész csoport elmegy .
2022. jún. 23. 12:00
 5/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3 évesen került 6 évesek közé, fele fele arányban voltak a kicsik és a nagyok. Nálunk az volt a "hátrány", hogy a nagyok nem aludtak, ezért a kicsik folyton máshová mentek aludni, illetve amíg a nagyok feladatoztak, addig a kicsik el voltak küldve játszani. Következő évben már kortársakhoz került, másik csoportba.

Hátránya nem lett belőle, de nálunk fontos volt az ovi megkezdése. Ha teheted és engedik, szerintem inkább legyen plusz egy évet bölcsiben.

2022. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk 2 lány maradt a bölcsibe, el vannak de látszik, hogy nekik kéne már az ovi, nagyok ide
2022. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Jővőre kezdje az ovit szerintem
2022. jún. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk hasonló volt annyi különbséggel, hogy 2 kicsi vomt,a többi nagy. A másik kicsi augusztusi, fiam novemberi, és még nem beszélt. Az első hetekben szidtam magam, hogy engedtem szeptemberben, mert azt láttam, hogy nagyon kicsi. De a nagylányok babáztak vele, kb kézről kézre járt. Mire decemberi falusi mikulás műsorra mentünk csak azt láttam, hogy megérkezünk, négy nagylány megfogja, és már viszik is a forgatagba, ő meg vissza se néz, csak mint egy király, élvezi a rajongást :) és mivel ő volt a kicsi, nem az volt, hogy egy bőgőmasina a 20-ból, hanem A kicsi, akit mindenki körülrajong. Végül februárban jött egy 3 éves kisfiú, májusban egy 2,5 éves kislány, azóta ők a triumvirátus, jövőre kezdődik a 4.évük, de szombat vasárnap hiszti van, hogy induljunk már az oviba, mert a M és a H biztos már ott van. Ott is az elballagott nagyok helyére kicsik jöttek, nem süllyedt vissza hozzájuk, a kortársaihoz húz. Ellenben a másik 3 éves aki vele kezdett, neki a kicsikkel bekerült idén a kistesó ugyanabba a csoportba (nálunk is kezdett a tesó, de mi másik csopiba kértük), na ő pl kiesett a saját társaságából, mert a tesóval van.

Összességében nem bántam meg, hogy elkezdtük, a nagyok mellett sokszoros figyelem jutott rá, mint ha mindenki vele egyidős lett volna.

2022. jún. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm 😊
2022. jún. 23. 16:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Szakmabeli vagyok és azon a véleményen, hogy a vegyes csoport mint életszerűbb: hasznosabb, hatékonyabb, továbbá sokkal inkább múlik a gyerek sorsa a pedagógusokon: kompetens, hozzáértő és gyerekszerető a pedagógusa, vagy nem szereti a gyerekeket, csak összepuskázott egy diplomáravalót vajon.


A vegyes életkorú csoport egyébként hasonlít a természetes nagycsaládos közegre, különféle életkorú tesók együttélésére. A kicsit az is fejleszti, amit tapasztalat a nagyobbtól (máshképp hasznos számára a felnőtt minta és máshoyg a gyerekminta), a nagyobb meg olykor megéli, milyen segíteni a kisebbnek. Természetesen a pedagóguson, vagy otthon a szülőn sok múlik, milyen példát mutat és mit enged meg akár a nagyobbnak, akár a kisebbnek.


Ezért még a nagyobb életkorkülönbség se feltétlen hátrányos, talán ami nehezebb LEHET esetleg a való életben, ha minimum 5-6 év van a tesók között, de ugye oviban ez értelemszerűen kizárt, ott legfeljebb 4 és fél év lehet az eltérés.

2022. jún. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!