Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek kihez forduljak?

Szerintetek kihez forduljak?

Figyelt kérdés
Ez az egész már kb 2 éve megy hogy az ovoda igazgatónő feszt keresztbetesz nekem tavaj azért nem mehetett ovodába mert nem beszélt csak 1-2 szót el amire azt állította hogy a lányom süket és hogy szerinte olyan ovodába kéne vinnem ahol szellemileg elmaradott gyerekek vannak én el is vittem őt innen Nógrád megyéből Budapestre még tavaj nyáron ahol csináltak egy teljes kivizsgálást és ott megállapították hogy a lányom jol hall és hogy makk egészséges elvittem az igazgatónőnek még másnap a papírt hogy a lányommal minden rendben van erre ő azt mondta hogy ő nem a hallására panaszkodott hanem arra hogy nem tud még beszélni azt is kivizsgáltattuk ott derűlt ki hogy megkésett beszédfejlődése van de ettől eltekintve neki kötelező bejárni járt is oviba mind addig amig kb 1 hónapja szegénykém itthon úgy elesett hogy eltört a 3 utolsó ujja jártam is vele 2 naponta kontrollra 1,5 hét után meg gyógyult eltünt a törés kaptam egy papírt a kórházban hogy azzal mehet oviba úgy is volt másnap ment is az ovisbusszal oviba mivelhogy itt nálunk nincs ovi igyhát a szomszédfaluba jár ahogy elment az oviba úgy haza is kűldték még aznap a lányomat mert az a papír amit a doki adott neki nem jó felhívtam telefonon embertelen hangon kiabált velem és az anyukámnak azt mondta hogy én sáros vagyok ebben a dologban kb mintha én levettem volna róla a gipszet és úgy kűldtem volna a lányomat oviba anyukám elvitte még aznap az orvoshoz a lányomat mert én aznap dolgoztam és a doki azt tanácsolta hogy akkor a biztonság kedvéért maradjon 1 hetet itthon másnaptol 1 hétig otthon is maradtam majd a tegnapi nap megkaptam napra pontosan az ovodai igazolást amiben az szerepel hogy ,, Gyógyult közösségbe mehet" ma reggel anyukám kűldte is oviba majd hazakűldte hogy ezt az igazolást nem fogadja el csak szakértői papírt fogad el nem tudom hogy hogy jön egy kéztörés a Pedagógiai szakszolgálathoz szerettem volna panaszt tenni a polgármesteri hivatalban mert azt mondták hogy ennek az igazgatónőnek a helyi polgármester a felettese de ő is kiáll az igazgatónő melett nem tudom hogy mit tegyek
2022. jún. 23. 11:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
10 es válaszoló: nálunk kötelezik a lakcímet
2022. jún. 23. 18:56
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, biztos hogy azért te is félreértesz elég sokmindent. A mondat tagolás még nem idegesség függvénye.

Nem szakszolgálat, szakorvos.

Olyan nincs hogy kötelező a lakcímes ovi.

Ezen kívül is biztos van olyan ami a feszültséget okozza az igazgató és közted. Vigyél magaddal valakit az oviba, aki képes megérteni mit mond az igazgató, biztos hogy csak elbeszéltek egymás mellett.

2022. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet! Intézz másik ovit. Ha megvan a hely ahol fogadják a gyereket, bemész az igazgatónőhöz, elmondod kiíratod innen a gyereket, holnap már amott kezd és ennyi.

Nem fog veled ökölre menni, örül h megszabadul tőled (nyilván van valami gondja vele)

Ha erősködne (amit nem fog) h ide kell járnia mert ez a lakcím szerinti, kérd meg h mutasson jogszabályt erre vonatkozóan.

Mivel nincs ilyen es ezt ő pontosan tudja, nem fog kötekedni ezzel.

2022. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, az a problémája, hogy szerinte speciális óvodába kéne járnia a gyereknek a beszédproblémája miatt, és mivel nem vitted el, ezért most mindenbe beleköt.

Én leülnék vele higgadtan beszélgetni. Gondolom a Pedagógiai Szakszolgálatnál voltatok, ott kaptatok valami papírt? Abban le szokták írni, hogy a gyermek járhat-e integrált óvodába vagy nem. Amennyiben nem súlyosan fogyatékos, leírták, hogy járhat, csak kell neki fejlesztés. Ezzel is probléma szokott lenni, mert azt nem nagyon tudnak biztosítani, és ezért inkább szabadulnának az ilyen gyerekektől.

Ha tényleg nem tudod máshova átíratni, akkor kérdezd meg tőle, hogy mégis mi alapján gondolja, hogy a gyerek nem járhat ide, ha ki van vizsgálva, és azt írták le, hogy ez a kijelölt óvoda.

Mi is jártunk hasonlóan, de végülis elfogadták, hogy az ő dolguk integrálni a gyereket. Pedig nagyon reménykedtek, hogy másik ovit jelölnek ki.

2022. jún. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!