Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Normál viselkedésű gyerekedet...

Normál viselkedésű gyerekedet zavarja, ha társai közt valaki problémás?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy csúnya dolgokat mond, ijesztő sztorikat ad elő vagy olyan szófordulatokat használ, amit leginkább bántalmazó szülőktől tudok elképzelni, esetleg ilyen stílusú filmeket néz... Van aki pedig kiabál, hisztit csap, mindenre ellenkezik, mindenkit kikészít maga körül.


Gyerekemet sokszor érzékenyen érintik az ehhez kapcsolódó események (óvónők reakciója), feszültséget generál benne és van ami félelemmel tölti el.


Mi lehet a megoldás? Menjünk másik oviba? Ott is lehet másik ilyen gyerek.


2022. jún. 27. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Igen, az én gyerekemet is zavarja, de nem kell ezért ovit váltani, meg kell szoknia, hogy az életben sok hülye van.
2022. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nekem általános iskolában volt ezzel problémám. Tipikus jótanuló, csendes jókislány voltam. A tanítónők ezért mindig valami problémás gyereket ültettek mellém, hátha jó hatással lesznek rám. Rohadtul idegesített, hogy hangoskodtak, lökdösték a padot, leverték, összekoszolták a cuccaimat, sokszor szépen írni sem tudtam tőlük, meg rám is rámszóltak, fekete pontot adtak, mert a padtársam pofázott nekem. Az óvódaváltás attól függ, hogy mennyire negatívan érinti a hétköznapjait. Ha stresszel miatta, akkor lehet hogy érdemes.
2022. jún. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanító vagyok és vannak problémás gyerekek minden osztályban az iskolánkban. Alapvetően azt mondhatom, hogy hozzászoknak az általános magatartású gyerekek is a helyzethez.
2022. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Iskolás és óvodás közel se ugyanaz. Számos, felgyorsult változás indul a 6. életévben, több szempontból is az az átmenet.


Iskolában a nagyon szélőséges gyereket szokták szankcionálni, többször az igazgatónál köt ki, stb, egy idő után el is tanácsolhatják. Persze vannak protekciós szülők, esetleg kegyetlen csemetékkel, de ez már ritkább és egyéni eset, hogy mit érdemes tenni.


Ami biztos: egy 5 éves gyerek még nagyon kialakulatlan, míg egy 7 éves esetén már az anyanyelvi érés is eltért egy bizonyos szintet, a mozgásérés is, az érzelmi biztonság terén szintén stb.


Az 5-6 éves gyermek és a náluknál fiatalabbakra nézve még nagyon nem mindegy, milyen hatások érik, félig-meddig egyfajta "burkot" kell biztosítani számukra: az önállóságra nevelés mellett tehát nagyon fontos még a napi rutin ismétlődése, az ismerős, megnyugtató érzelmi légkör stb.


Ezért ha valóban ilyen szintű negatív hatások érik egy ovist, akár egy másik ovis miatt, akkor át lehet gondolni az oviváltást.


Ezen felül a szélsőségesen csúnyán beszélő, viselkedő ovisnak is segíteni kellene, pl pedag szakszolg. pszichológusai, ők majd eldöntik, kell-e további vizsgálat, korai fejléesztés stb., vagy ha traumatizált az antiszoc gyermek, kell-e számára traumaoldás stb.


Egy bizonyos fokig természetes, hogy mivel impulzívak, kevés önkontrollal az ovisok, így mindennapos, hogy egyike másika olykor megüti a pajtását, összevesznek stb, ezt egy hozzáértő pedagógus segít nekik feloldani.


Viszont ha már ennyire szélsősges a helyzet, azt nemszabad annyiban hagyni, egy 30 gyerekre vigyázó és fejelsztő pedagógusnak (2 pedagógus) nincs ereje, ideje, energiája kezelni és nem is lehet a szélsőséges megnyilvánulású gyereket diagnózis és fejlesztés nélkül hagyni, különben addig is ártó hatása van a többi gyerekre (amiről a bántalmazó ovis se tehet, hanem a körülményei / traumája / szülei stb).

2022. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 segitseg válasza:
Nevelés kérdése szerintem, szüleim elmondása szerint engem nem zavart, de volt olyan osztály/óvodai társam, aki nem bírta őket. Egyszerűen le kell ülni vele és el kell magyarázni, hogy vannak ilyen emberek is és nem éri meg foglalkozni velük, oviváltást én nem javasolnék, mivel nincs garantálva, hogy a következő helyen nem lesz ilyen gyerek. De sok sikert!:3
2022. júl. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!