Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Rossz döntés volt, teljesen...

Rossz döntés volt, teljesen kétségbe vagyok esve?!

Figyelt kérdés

Kislányom októberben lesz 3 éves. A bölcsiben nagyon ajánlották, hogy menjen oviba, hogy ne újra a 2 évesekkel legyen a bölcsibe és jobban fejlődjön. Hallgattam rájuk, de úgy érzem rossz döntés volt.

A kislányom nem nagyon beszél, ez azt jelenti, hogy max 10 szót használ. Mindent megért, mindent mutogat de a szavak nem jönnek. December óta tsmt tornazunk, semmi hatása nem volt. Hallásvizsgálaton túl vagyok, ott se találtak semmi rendellenességet. Logopédiai szakszolgálat csak ősztől fogadja. De nem is szobatiszta. A bölcsiben sokszor, itthon néha rá ül a wcre, de csak ül rajta produktum nem történik. Próbáltam mesével, dallal, plüssel motiválni. Volt, hogy levettük a pelust. Össze pisilte a kanapét 3 helyen, a szőnyeget.

Egy hónap és kezdődik az ovi, a bölcsibe nem maradhat. Az oviba leveszik róla a pelenkát, mondták hogy vigyünk sok váltó ruhát.Félek, hogy ez nem fog jól elsülni, hogy állandóan össze fogja magát pisilni. Itthon is mikor bepisilt akkor sírt utána.


2022. júl. 29. 11:52
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
78%
hat szerintem is be fog pisilni az oviban:(
2022. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudod visszacsinálni? Bölcsiben a helye. Ha nagyon ügyes, félévkor talán átmehetne oviba. De az se katasztrófa, ha csak majdnem 4 évesen kezd.

Lányom is annyi idősen ment. Igaz, ő nem járt bölcsibe, hanem a korai fejlesztés fontosabb volt, amiatt toltunk rajta és nem bántuk meg. Egy év alatt rengeteget fejlődött.

2022. júl. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
35%

És akkor mi van? Nem lesz tőle semmi baja hogy bepisil. Rájön hogy nem jó úgy neki és szólni fog ha kell. Én most vettem le a fiamról a pelenkát. 3 napig bepisilt, nem tetszett neki. Azóta egy baleset se volt. Van amelyik gyerek másképp nem szokik le. 🤷 Örülj hogy fogadja így is az ovi. Nálunk nem mehetne pelusosan. Csak szobatiszta gyereket fogadnak.

A beszéd már érdekesebb kérdés. Nem tudom mennyire számít. Van itt is olyan gyerek aki nem sokat beszél, de nem bölcsis. Gondolom majd az oviba megindul neki.

Az én fiam is évvesztős és beírattam, felvették. Nem bánom mert egy közel 4 évesnek nem társaság/pajtás már a 1,5-2 éves gyerek. Főleg hogy mindig a nagyokhoz húz

2022. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nem sajnos már megkérdeztem. A bölcsibe már megvan a létszám, az oviba felvették. Már nem lehet vissza csinálni. Most is azzal nyugtatnak, hogy nem lesz semmi gond még van egy hónap addig.
2022. júl. 29. 12:12
 5/32 A kérdező kommentje:
#3 és azzal mit kezdtél, hogy ne pisilje össze a kanapét mondjuk?
2022. júl. 29. 12:14
 6/32 anonim ***** válasza:
90%

Sokan nem beszélnek ovi elején.

Én is aggódtam kicsit, de ovikezdés előtt 2 héttel szobatiszta lett

2022. júl. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%
3 vagyok. Semmit. Mondtam neki hogy ne menjen rá bugyiban, de ha olyan lett hát istenem. Fogtam és letakarítottam.
2022. júl. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Az,hogy éppen oda pisil ahol van sokaknál így volt.Nálunk is.Ágyra,szőnyegre,játszószőnyegére,fürdőszoba közepére.Én sokszor raktam bilire napközben.Fürdés előtt mindig ráültettem és ahogy engedtem a vizet ő se tudta vissza tartani pisilt a bilibe.Minden egyes alkalommal dicsértem, hogy milyen ügyes.Októberi a lányom és ő is kezdi az ovit idén.Már csak éjszakára kap pelust de szárazon veszem le róla reggel. És nekünk is mondták,hogy vigyünk bőven kisbugyit és váltó ruhát.
2022. júl. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
74%
Egyszer pisilt a kanapéra a szobqtieztweág folyamata alatt. Eddig. Igen, kellemetlen, de meg kell tanulnia. Szerencsére sikerült annyira kitakarítani, hogy a szagja se érződik, de még csak folt sem maradt. Azóta vízhatlan védővel burkoltam mindent kb. Nálunk 2 hétig volt rendszeres a baleset,viszont egyre ügyesebben intézte a dolgát.
2022. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%

Rossz.

Mivel nem oviköteles, így a helyedben SOS új bölcsit keresnék, aki fel tudja még venni vagy addig egyezkednék a jelenlegi vezetőjével, amíg nem sikerül. Mivel csak októberben tölti a 3 évet, így jogi akadálya nincs.

Megkésett beszédfejlődés esetén nem meglepő, hogy a szobatisztasag se jön korán össze (hozzáteszem: egyébként egyáltalán nincs elkésve vele. Nem megkésett gyerekek is nagyon sokszor "csak" a 3. szülinapjuk körül lesznek szobatiszták.)

2022. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!