Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan történt az óvodai...

Hogyan történt az óvodai beszoktatás?

Figyelt kérdés
Kislányom pár napja kezdte az óvodát. Most beszoktatás van. Nem mozdul mellőlem el sem. Fogja a kezem, hogy menjek vele. Egyébként nagyon anyás, de nem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz.Az óvodátokban az óvónők hogy viszonyultak a visszahúzódó gyerekekhez?

2022. szept. 2. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 nap volt


Első nap 9re mentünk, ebéd elött 11:30kor jöttünk el.

Második nap már reggelire mentünk 8ra, ebéd elött jöttünk el.

Harmadik nap pedig már ott is ebédelt.


4.nap kapott 2 puszit, azt az ovónő lehámozta rólam, majd vitte játszani. Sírt. De fél ora mulva küldte az ovónő a videót, hogy játszik.


2 hónapot járt tavaly, minden egyes nap sírva ment be. Ahogy ezen a 2 napon is.

2022. szept. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap volt az első nap.

9-re kellett menni a beszoktatósoknak, ebéd előtt pedig haza, fél 12-kor.

Szülő is marad, közös játék, stb. néha kimegyünk a folyosóra, hogy szokják a gyerekek.


Nos, az én egyszem fiam, aki egyáltalán nem nyitott, barátkozós típus, 10 perc után felkelt az ölemből, és nem hogy nem jött oda, alig nézett rám.

Elvarázsolta a sok játék, mindenkihez ment haverkodni, játszani, főleg a nagyobbakhoz (ő csak szeptember végén lesz 3).

El is jöttem, óvónő kérésére, nem keresett.

Fél 12 előtt visszamentem, akkor örült és mesélte az élményeit, majd amikor mondtam, hogy indulunk, oltári bömbölés jött, hogy ő még alig játszott, hiába mondtam, hogy ma újra megy… patakokban hulló krokodil könnyekkel jöttünk haza és este is csak azt hallgattuk, hogy ugye biztos megyünk.


Ma reggel az ajtóban közölte, hogy későn jöjjek. Már ott alszik. Nem szóltak, hogy gond van, szóval majd 4-re megyek érte, kíváncsi vagyok.


Megmondom őszintén egy picit fáj a dolog. Nem erre számítottam, de mondták az óvónők, hogy volt már ilyen és velük később volt gond, pl. reggeli sírás, nem akartak menni, hát meglátjuk….

2022. szept. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 3 nap volt.

Első nap reggeli után mentünk, ebéd elött jöttünk haza.

En egy széken ülve néztem, le se voltam szarva. Már bocsánat.

Így második nap mar ott se maradtam vele. Reggel ő küldött haza, azzal a szöveggel, hogy az az ő ovodája, nekem otthon van dolgom a hugival.


Kb 2 héfig felhőtlenül ment minden.


Onnantól pedig 2 hónapot járt tavaly, illetve most ugye második napja, minden reggel sírás, hogy nem akar menni, itthon akar maradni.


(Pedig ott se alszik. 8tol 12ig van.

2022. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk múltheten minden nap fél 10-től fél 12ig voltunk együtt az ovi udvarán. Csütörtökön csak megmutatták a szobát, pénteken bevitték őket nélkülünk, mind sírt.

Hétfőn és szerdán mentünk még be együtt a csoport szobába 1-1 órára, tegnaptól fél 9-től ebéd utánig voltak bent, ma 8-tól szintén. Van, aki már ott aludt.


Az enyém mindenhova vitt magával, velem jatszott de masokkal vagy egyedül nem az első napokban. Később sem, de már jobban érezte magát.


Tegnap és ma reggel nagy sírás, úgy vették el tőlem. Tegnap sírva jott haza is.

Ma viszont már vigyorogva mesélt, bár még nem nagyon játszott, de beszélgetett az óvónénikkel, evett mindent.


Ő decemberben lesz 3. Beszoktatas alatt még pelusban volt aztán hála egy mesés sztorinak amit kitaláltam, elég motiváció lett neki, hogy levegyuk stb. Tegnap még itthon pisilt csak, ma már ott is. Bepisilés nem volt.


Beszoktatas alatt az óvónők túl nagy figyelmet nem fordítottak rájuk, de mostmár úgy látom megoldanak mindent.

2022. szept. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Sehogy, nem volt beszoktatás. Azt mondta az óvónő, hogy majd szól ha nagy a baj
2022. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első nap bent voltam vele 2 órát. Második nap már csak beadtam, majd egy óra múlva hívtak h azóta sír, menjek.

3. nap délben mentem érte (már csak addig sírt még kimentem a kapun)

4. nap ott is ebédelt

kövi héten végig ebéd után hoztsm el, mert nagyon labilis volt a hangulata, nem engedték az ott alvást.

3. hét közepén tudott már ott aludni.

Nálunk nagyon figyelnek a gyerekek igényeire, de ennyire nem húzzák el az egészet. (ami szerintem nem is baj)

2022. szept. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap vittem nyolcra, bent ebédelt, vele voltam végig bent a csoportszobabában, néha kijöttem pár percre. Nagyon jól elvolt.

Ma reggel nyolcra beadtam, végig a folyosón ültem, meg elmentem vásárolni amíg az udvaron voltak. Egyszer kellett bemennem megnyugtatni, mikor sírva fakadt és lerendezett egy komolyabb visítást. Utána rendben volt. Ebéd után hoztam hozza, éktelen orditas közepette kellett lehámozni az óvónőről, nem akart hazajönni. Remélem hétfőn már jobb lesz, és hamarosan megszokja.

2022. szept. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!