Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Milyenek az óvónőitek?

Milyenek az óvónőitek?

Figyelt kérdés
Mi most kezdtük az ovit, az egyik nagyon aranyos, türelmes, fiatal, a másik meg egy kicsit goromba, ő már gondolom belefáradt ebbe a munkába, ő már 60 felett van. A dadus egy angyal:) Imádja is kisfiam:)

2022. szept. 11. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal idegesítő, kapkodós, tapasztalatlan.

Az idősebb (50 feletti) volt a nagyobb gyerekemnek is: türelmes, vidám tyúkanyó típus, imádják a gyerekek.

A dajka új. Visszafogott, félénk, de szeretettel fordul a gyerekek felé.

2022. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nagyon aranyos, egyik kb. 40, másik 30 éves, figyelnek az ovodásokra, egész nap játszanak velük, nem kávézgatnak a kispadon.
2022. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2 óvónéni nyugdíj előtt van (2 évvel)

Annyira megvagyok velük elégedve hogy a nagy után a kicsiket is abba a csoportba kértem (a nagy most ballagott, a kicsik januárban kezdenek)

A dadus aki a nagynál volt már nyugdíjba ment sajnos. Imádta őt a lányom. Úgyhogy az újról még nem tudok nyilatkozni.

Nagyon nagy szerencsém van, hogy olyan óvónőink vannak akik hatalmas tapasztalatukkal mindenben segítenek. Elhivatottak, imádják a gyetekeket

2022. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly 1sb ovónéni volt. 30éves kb. En birom, gyerek is szereti.

A dadus is 35 körül, ő is jófej.


Idén viszont lett egy új ovónő. Na ő borzalom. Olyan 60körülire saccolnám. Egyedül én hozom el délbe a gyereket. Edsig a 7 nap alatt 1x nem sikerült köszönnie. Én jó hangosan ráköszönök, hogy jónapot kívanok, ő meg visszabámul és bunkó fejjel 1 hang nélkül bemegy a gyerekekkel a mosdóba. Amióta ott van velük, 3 ruhája tűnt el a gyerekemnek. Ide oda pakolgatja őket. Az egyik meglett, egy tök távol ülő kisfiú hátizsákjába tette. Szerdán lesz szülői, jelezni is fogom az óvodavezetőnek.

2022. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
A 24 éves egy elmebeteg idióta volt. Szerencsére nem maradt végig. A másik és aki a hülye helyére jött (55 év körüliek), jó volt, ahogy a dadus is.
2022. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Mind a 2 nagyon jófej, szeretik a gyerekeket, normálisak. Egyik kicsit csendesebb, másik egy belevaló, aranyos nő, ő 2 gyermekes anyuka is.

A dadus egy kicsit idősebb nő, de nagyon aranyos és segítőkész ő is.

2022. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokat cserélődnek, sajnos nagy a fluktuáció, de eddig mindegyik aranyos volt. Többségük idősebb, olyan is volt, aki nyugdíjba ment, most éppen egy fiatalabb van.
2022. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az egyik 50 éves, szigorúbbnak tűnik, de szerintem őt kedvelik jobban a gyerekek. Nekem is ő a talpraesettebb, szipmibb. Nem túl közvetlen velem, de nem is ez a dolga.

Kritikus, mindig talál kifogásolnivalót (köhögött, nem fogadott szót, sírt, fáradt…)

Egyébként 3 éves a gyerekem, nem járt bölcsibe, és vegyes a csoport, a legtöbb 5-6 éves,

Persze hogy nagy falat egy 3évesnek.

Így kicsit furán nézek, mikor a fejemhez vágja mit nem csinál a gyerekem (nem pakol el magától, nem öltözik csak segítséggel, elfárad ebéd előtt, és előbb kell lefektetni, szerintem ezeket bőven ráérne megtanulni és megszokni, de megjegyzi nekem…)

Szóval küzdök vele, hogy megtanuljam én is a nem leírt de egyértelmű házirendjét / nyűgjét


A másik bőven 50+ és néha azt gondolom bolond… neki minden jó, a gyerek is jó, másnap meg nem jó és tegnap se volt az… kicsit olyan mintha a másik lenne a főnök, és neki is azt kell mondani amit az kigonol.

Egyszer késtem 5percet (dugó volt boccs) majd leette a fejem, hogy a gyerek fél órája sír utánam. És persze tegnap is, képzeljem el ölbe kellett venni. Na bumm

Ne igaz, mert tegnap nem sírt, ott játszott a gyerekekkel, minden rendben volt (ezt is mondta aznap)

Más nevet is mond vagy gondolkozik hogy hívják.

Amúgy meg tőle se hallok pozitívat csak hogy mi volt a gond.

Nagy gondok: lepisilte magát nem bepisilt hanem csak egy picit az alsóját és le kellett cserélni (van 2 váltás bekészítve)

Nála délután fordítva van a gyerek felsője ráadva a gyerekre, a dereka sosincs betűrve, néha a pólót is leveszi róla csak a hosszú pulcsi van ráadva, a szandál leesik a lábáról mert nem csatolja be, rajtahagyja a pizsialsót… ezek nem először fordulnak elő az 1 hónapban, szóval igen, biztos az én 3évesemmel van mindig gond


Megbántam hogy hozzájuk adtam, a szomszéd csoportban sokkal kedvesebbek az óvónők. Tudnak kommunikálni, köszönni, segítőkészek.

Nem tudom hova fejlesztik ilyen hozzáállással. Remélem csak velem ilyenek és a gyereket normálisan kezelik (inkább beszabályozzák a vaskalapos szabályok közé)

2022. szept. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: annyi, hogy magamhoz képest késtem 5percet

16:20 helyett odaértem kb 16:25

18:00ig lehet értük menni egyébként, de én is próbálom 4 után elhozni. Munkából rohanok egyenesen oda

2022. szept. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy 40 körüli és egy pályakezdő.(Volt egy 30-as tavaly, nagyon aranyos, de ő már nincs ott sajnos.)


Az idősebb egyszer beszólt nekem.. azóta kicsit tartom a három lépés távolságot. Ezt leszámítva nincs nagy gond, illetve van egy dajka néni is, akiről lehet hallani egys-mást, de ő másik csoportban dolgozik, időnként helyettesít a gyerekem csoportjában. Szóval számomra 5/3,5 pont az ovi, ha így lehet értékelni.

2022. nov. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!