Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mindenképpen kötelező az óvoda?

Mindenképpen kötelező az óvoda?

Figyelt kérdés
Van egy majdnem 4 éves SNI-s lányom. Év elején derült ki, hogy az, mert agresszíven viselkedett az óvodában. Azóta (nyár kivételével) jár fejlesztésekre, úgy tűnt, sokat javult a helyzet, szobatiszta is lett. Ahogy elkezdtük az ovit, jó darabig semmi gond nem volt vele, de ma ismét bántott egy gyereket. Nekem tavaly a poklok poklát kellett emiatt megélnem, mindennap azon görcsöltem, ma vajon volt-e gond vele. A szülők támadtak, nem szívesen mentem közéjük. Úgy örültem, amikor most ismét ment oviba és semmi probléma nem volt, a szülők is barátságosabbak lettek (egyet kivéve, de ő olyan természetű). Most attól félek, kezdődik minden elölről. A legszívesebben nem vinném már oviba, de gondolom ez nem lehetséges. Amúgy integrált óvodába jár, SNI-s, mint írtam (rajta kívül még ketten vannak a csoportban), de kód nélküli. Őt azért féltem, hogy kiutálja a többi gyerek, nem lesznek barátai. Hogy tudnám kezelni ezt a helyzetet, mi lenne jó megoldás? Köszönöm előre is a segítséget!

2022. nov. 3. 20:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Kód nélkül kötelező minden.


Miért nem kapott kódot?

2022. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy otthon tartod, elszeparálva a kortársaitól, nem oldaná meg a problémát.
2022. nov. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező, de csak napi 4 órában. Ha meg tudod oldani a nap további részét, akkor csak ennyire kell vinned.

De hidd el, fontos hogy minél többet legyen közösségben, máshogy sose tud majd funkcionálni és iskolából már nem hordhatod haza.

Persze csak akkor van értelme a szocializációnak, ha a pedagógusok partnerek és hajlandóak és képesek is integralni, segíteni.

2022. nov. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
2- ès az jó, ha idegen gyerekeket inzultál? Örülnél ha a tiedet bántaná egy másik gyerek (akkor is, ha nem tehet róla)?
2022. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amikor tavaly beszéltem az intézmény vezetővel, ő nem ajánlotta, hogy kivegyem (akkor még nem volt óvoda köteles), pont azért, mert nem oldaná meg a problémát, a közösségre szüksége van. Nem tudom, miért nem kapott kódot, csak annyi lett megállapítva, hogy egyéb pszichés fejlődési zavar.
2022. nov. 3. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Sajnos Magyarországon csak betöltött 4. èves korig lehet felmentèst kapni. Utàna napi legalàbb 4 òràban kötelező az óvoda. Az viszont nincs megszabva, hànyszor lehet ,,beteg" a gyerek.
2022. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

4-es, de pont a kérdező gyereke remek példa arra, hogy ha a szülő helyesen áll hozzá, viszi fejlesztésekre, akkor már egy év alatt nagyon sokat javul a helyzet. Tehát a helyes hozzáállás az, ha a fejlesztésre viszik a gyereket, nem a közösségből veszik ki.

Kérdező, lehet, hogy én túl optimista vagyok, de próbálom ebben a jót látni. Tavaly állandóan problémátok volt, most pedig 2 hónap ovi után volt az első bántása. Ha kéthavonta lesz ilyen, azzal együtt lehet élni egy közösségben. Másoknak még SNI sem kell ahhoz, hogy ilyen gyakorisággal megüssék valamelyik társukat.

Szóval én biztatlak, hogy ha egy év alatt ennyit javult a kislányod, akkor remélhetőleg folytatódik ez a folyamat, és egyre jobb lesz mindegyikőtöknek.

2022. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es, látod, az intézmény vezetője is ugyanezt mondta, aki szakember. Akkor el kéne zárni az összes problémás, sni-s gyereket? Kéne egy sni-s gyerek börtön, kis cellákkal, és akkor problem solved.
2022. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
A fiam nem SNI-s mégis vannak konfliktusok, és bár csak 2 havonta lenne. 20 pár gyerek van a csoportban, ez már egy fusztrált helyzet, de ilyen helyzeteket az óvónő dolga megoldani, tudja kire kell jobban figyelni, és amennyire tudja kiemelni a számára hergelő szituációból.
2022. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, sokat fejlődött egy év alatt. Arra pedig számítani lehetett, hogy nem egyik percről a másikra fog változni. Lassú változás ez. Evvel az óvónők is tisztában vannak, csak néhány szülő nem. Inkább velük van gond. Persze megértem, hogy rossz, ha az ő gyereküket bántja vki, de például tegnap pont egy olyan fiút bántott, aki úgyszintén verekedős, többször mondta a lányom hogy szokta őt bántani.
2022. nov. 4. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!