Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem alszik bent, mit csináljak?

Nem alszik bent, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Középső csoportos a fiam, és nem alszik. Az óvónők már többször szóltak, hogy valamit csináljak vele, mert zavarja a többieket is, de nincs ötletem. Ők sem tudnak vele mit csinálni. Lefekszik, de dumál, forgolódik, piszkál valamit... Nincs baja az ovival, szeret járni, csak nem tud elaludni. Sokszor hétvégén sem alszik délután, ha igen, akkor is nehezen alszik el, legalább egy órát ficereg előtte. Este kb fél9-től reggel 7-ig alszik. Nekem borzasztó kevés az alvásigényem, de nem gondolom, hogy egy négy éves el lenne délutáni alvás nélkül. Ráadásul látszik rajta, ha nem alszik, mert akkor már este hat után borzasztó nyűgös. Nem opció, hogy ebéd után hazahozom.

Van valakinek ötlete?



2022. nov. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
97%

Azt gondolom, ezt nem neked kell megoldanod, hanem az ovónőknek, nem is értem, mit várnak tőled, ne te vagy ott az alvásidejében.


Az ő dolguk addig lefoglalni, csak gondolom kényelmesebb a telefont nyomkodni alvásidőben.

2022. nov. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk aki nem aludt az nem maradhatott ott.


(az enyém 1,5 éves kora óta nem aludt du, csak iszonyatosan ritkán, ha valami kiütötte)

2022. nov. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
99%
Ahogy az 1-es írja. Nincs olyan jogszabály, hogy a gyerek csak akkor járhat óvodába, ha alszik ebéd után. Majd szépen átviszik máshová és lefoglalják addig, az a dolguk. Különben meg első blikkre azt hittem, hogy kiscsoportos... azért középsős, 4 éves elmúlt gyerekeknél biztos vagyok benne, hogy nem példátlan, hogy már nem alszanak délután. Oké, általában alszanak ennyi idősen még, de közel sem mind. Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy a te gyereked az első ilyen "problémás", akivel dolguk van.
2022. nov. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy ez az óvónők feladata, ők vannak ott, te mégis mit tehetnél? Foglalják le.
2022. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
96%

#2 Max az a gyerek nem maradhatott ott, akinek a szülei hagyták magukat palira venni. Nincs ilyen szabály, legfeljebb az óvónéni bepróbálkozik, nyilván nekik kényelmesebb, mert nem kell a nem alvókkal foglalkozni. De, persze, majd felmondok a munkahelyemen, mert a gyerekem nem alszik az oviban délután...

A gyerek 3 éves korától óvodaköteles. És igen, tény hogy az ovi csak napi 4 órában kötelező, de ez nem egyenlő azzal, hogy ebéd után haza KELL vinned, mert az óvónéni lusta végezni a dolgát. Ha akarod, akkor ott van nyitástól zárásig, pont. Ez ugyanolyan, mint az, hogy ha kistesóval vagy otthon, akkor vidd haza délben. Ugyanúgy nem muszáj ezt sem.

2022. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva én is úgy gondolom, hogy az óvónők dolga lenne ezzel foglalkozni. Nem is miattuk szeretnék megoldást. Már így is mondta a gyerek, hogy totál külön húzták az ágyát a többiektől. Meg a múltkor az ágya mellett kellett állnia büntetésben. Nem szeretném, ha rossz élményként maradna meg benne bármi is az oviból.
2022. nov. 4. 22:28
 7/41 anonim ***** válasza:
94%

Hogy arrébb húzzák, az még érthető. De büntiből állni kötelezni egy helyben egy 4 évest, felháborító hozzáállás.

Nincs lehetőség másik óvodát nézni?

Egyéni a nevelési módszere minden óvónőnek. De az óvodavezető az, akin múlik, meddig mehet el egy óvónő.

2022. nov. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
94%

Szegény. Azért ez nem oké így! Büntetés?..ne már.

Próbálj beszélni vele,hogy legyen csendben amíg alszanak. Nem színezhetne vagy gyurmázhatna addig? Gondolom nem...

2022. nov. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
77%

Óvónő vagyok, és valóban nem a te dolgod ezt megoldani. Az óvodapedagógus van ott, ő tud ezzel mit kezdeni, például azt hogy félre húzza az ágyat, hogy ne piszkálja a többieket. Az hogy felállítja az ágy mellé, nem a legjobb megoldás.

Az pedig elég dühítő ahogy egyes anyukák nyilatkoznak az óvónőkről hogy lusták, és telefont nyomkodnak alvasidőben. Aki nem ebben dolgozik fogalma nincs mennyi dolga van egy óvónőnek alvasidőben, de nem ez a kérdés.

Az pedig sajnos nem járható út hogy rajzolhat, gyurmazhat, mert 1 hét múlva garantáltan az egész csoport nem aludna csak hogy jatszhasson és végül zajongana az egész csoport. Ha alvásra nem is, de csendes pihenőre szüksége van az egész napos zaj után ennyi idősen. Az idegrendszer kell,hogy pihenjen hisz nagy terhelésnek van kitéve délelőtt.

Aki nem tölt napi 7-8 órát 30 gyerek között fogalma nincs milyen és mennyire fontos az az egy óra csend, mind az óvónőnek, mind a gyereknek.

2022. nov. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
42%

Oldjak meg 😡

Gondolom valami oskovulet az ovono, hihetetlen, hogy az ebben az orszagban meg mindig ez van, hogy raeroszakoljak a gyerekekre az alvast, mikor a legtobb ovodasnak mar reg nincs ra szuksege.


Nalunk, Ny.Europaban az volt, hogy aki aludni akart annak leraktak egy matracot a terem egyik vegebe , a tobbi gyerek meg ugyanugy jatszott, vagy kint voltak. A gyerekek kb. 2 %-a aludt igy, pedig itt csak 2-4 eves kor kozott van ovoda. Utana iskola.

2022. nov. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!