Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » A kérdés az lenne hogy az...

Noncsi0720 kérdése:

A kérdés az lenne hogy az óvodában kaptam egy papírt ami szerint kommunikáció-szociális ineterekció fejlesztésre kell vinnem a kislányomat. Van valaki ugyan ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
A kis lányom 3 éves. Szeptemberben kezdte az óvodát nem sokat beszélt eddig mostmár egyre többet beszél. Az oviban az óvónő azt mondta azért kell menni fejlesztésre mert nem sokat beszél és van amikor ismétel. Itthon nagyon szépen és elég sokat beszél. Néha mikor ki javitom a beszédben akkor el ismétli egyszer és annyi. Szerintetek nagy baj lehet? Időpontot hetek illetve hónapok múlva kapunk. Nagyon ideges vagyok emiatt hogy beteg lehet a gyerekem.

2022. nov. 29. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Korainak tartom, nagyon kicsi még. Szerintem ne aggódj, ilyenkor még lehetnek nagyon zárkózottak.


Más tudom, de az enyémnek 5 évesen nem írtak le először olyat hogy szociálisan fejlesztésre szorul. Iskolás és nagyon közvetlen. Nálunk a fejlesztés nem a hagyományos volt, itt csak az óvónő észrevétele volt ez.

2022. nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A beszédfejlődés csoportban is kiírtad.

Miért javítod a beszédét? Az pont elveszi a kommunikációs vágyat.

Simán félhet attól, hogy rosszul mondja és kinevezik, ezért nem beszél. Főleg ha folyton javítgatod.

2022. nov. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%

1! Korainak tartod?


A korai fejlesztésről már le is csúszott, ami a leghatásosabb! Az 3 éves korig van (az agy addig a legfejleszthetőbb).

2022. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
De beszedfejlesztes minek 3 eves kor elott, mikor akkor meg bőven normális, ha nem beszel? Nem ertem ezt. Ket evesen, pelenkasak cumisak, meg szinta babák, de mar ezerrel nyomatjak neki hogy 300 szavas szokincs kell,sot olyat is olvastam h 3 eves korra 1500. Nem normálisak. Aztan 6 evesen mehet az iskolaba es ott meg kuss, szo szerint, mert buntetes fekete pont jar erte, ha beszel. Tul van tolva ez az egesz. Ha ertelmes, nem fogyatekos, megtanul az ovi alatt boven beszelni. Aki fogyatekos,beteg, annak meg igazabol nem surgos, raer, speciális iskolaban nem fog elmaradni.
2022. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Annak kell, akinek nincs 50 szava 2 éves korára.

Pl a lányom 3 évesen még ott tartott, hogy bababa.


Neki 3 évesen már késő lett volna elkezdeni a fejlesztést.


A korai fejlesztés sokkal hatékonyabb.

2022. nov. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Dr. Vekerdy Tamás gyermekpszichológus előadásából 10 perces részlet:

https://www.youtube.com/watch?v=Pq6Z5e_25DQ

2022. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!