Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Az ovónő felülbírálhat egy...

Az ovónő felülbírálhat egy orvosi igazolást?

Figyelt kérdés

Fiam csoportjában kitört ez a kéz-láb-száj vírus.

De nem szóltak volna senkinek, hogy figyelje a gyerekét.

Egyik nap mikor mentem érte lecseszett az óvónő, hogy van pár pötty a gyereken, miért vittem?! Hozzáteszem addig erről a vírusról nem is hallottunk.

Másnapra láza is lett. 2 hetet nem ment.

Gyerekorvos látta, úgy adta ki az igazolást


A térden amik nagyobb pöttyök voltak, ma mar sebek, nem múltak el. De ezeket is látta a doki, ő engedte oviba


Ma ment a gyerek, vitte az igazolást. Erre 11 fele telefonált az óvónő, hogy meg vannak pöttyei, azonnal vigyem haza, hogy vihettem?! Mondom az orvos adott igazolást, ő engedte el. Erre jön azzak, hogy tavgyógyít a doki biztos, en el se vittem a gyereket. Lefertőzöm az ovit.

Mi nem a helyi gyerekorvoshoz járunk, ahogy rajtunk kívül az összes gyerek, hanem a varosba. Így ahányszor igazolast viszek, mindig megy ez a hitetlenkedés. De ennyire durvan sosem szoltak miatta.


Most délben elhoztam, de holnap ismét menni fog, mert ezért nem viszem vissza a dokihoz. Megtehetik, hogy emiatt nem engedik, hogy otthagyjam?


2022. dec. 5. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem biralhatjak felul az orvost.

Egy foiskolai ovonoi diploma nem biral felul egy egyetemi orvosit.


Az eszleny ovono legalabb annyit tudna, hogy mar reges reg nem fertoz. Vigyed yugodtan.

2022. dec. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírálhatja. Nem tudom, dolgozol-e, de egyébként, ha teszem azt, igen, neked ki igazolja le, hogy otthon vagy a gyerekkel, ha a gyerekorvos meg kiírta őt, hogy mehet, mert meggyógyult?
2022. dec. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
El sem hoztam volna az oviból. De zsebre se tette volna az óvónő amit kapott volna tőlem..
2022. dec. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok, en ma sem hoztam volna el hamarabb ... es igen, ne legyel betojva az ovonotol, nyugodtan zard le annyival, hogy vittel orvosi igazolast.
2022. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Mondd nyugodtan, hogy addig fertoz amig folyadekkal telt holyagok vannak. ha mar csak gyogyulo sebek az nem. Ezert adott engedelyt az orvos. Nezzen utana az ovono, egyebkent meg problema eseten mondd neki hogy hivja az orvost es vele egyeztessen. Te az orvos utasitasait koveted.
2022. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

A tünetek megjelenése előtt 5 nappal már fertőz, és az első tünetek megjelenése után még kb 5 napig. A kiütések kicsit tovább maradnak, akkorra már nem fertőz, teljesen felesleges otthon tartani hetekig.


Ezeken át kell esni, még ezen a kéz láb száj vackon is, hogy felnőttként már ne kapd el. Mivel mindenféle tünet előtt már fertőz, és a közösségben járvány volt ahonnan ő is elkapta így ő nem is tudná újra elindítani a járványt, mert valószínűleg már átfutott mindenkin. Ha esetleg valaki kimaradt, őszintén jobb átesni ezen mihamarabb. Van pár törzse a kéz-láb-száj betegségnek, de ha gyerekkorban nagyrészén átesik az ember, felnőttként már nem okoz tüneteket, ha ugyanazzal a törzzsel találkozik.


Egyébként mindenféle tünet nélkül a felnőttek is terjesztik.


Van ami elkerülhetetlen.

2022. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem bírálhatja felül.

Én az óvónő felettesének jelezném ezt a viselkedést. Ha nem történik változás, legközelebb a felügyeleti szervüknek jelezném. Egyúttal a gyerekorvost is tájékoztatnám erről. Lehet, hogy ha ő megereszt egy kemény telefont az óvodába, akkor minden nagyokos óvónő megérti, mi a feladata és mi nem.

2022. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ovonot le kell allitani, meg ezt a stilust eleve ne viseld el.

Ha holnap pofazik, mondjad, hivja fel az orvost.

Az meg majd jol leoltja, hogy ne biralja mar felul.

2022. dec. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem tudom, hogy tanulják -e ezeket, de ha nem is, azért illene utána nézniük pár gyakori betegségnek, járványnak, hogy mégis mi fán teremnek, és nem hülyeséget beszélni össze-vissza.
2022. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a haziorvos, addig fertoz amig holyagok vannak. Ha kifakadt es mar sebesedik akkor nem.
2022. dec. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!