Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi a határ, meddig normális...

Mi a határ, meddig normális egy óvónő kíváncsisága?

Figyelt kérdés

Nálatok is szokta a gyerkőcöt az otthoni dolgokról kérdezgetni? Mi a határ, mi az, amit már nem szabadna kérdeznie?

A gyerek meséli olykor, hogy az óvónő érdeklődő, de 1-1 kérdést néha kicsit soknak érzek.



2022. dec. 27. 11:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Mivel semmi konkrétunot nem írsz, hogy mit érzel soknak, ezért nem lehet konkrét választ sem adni.
2022. dec. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%
és még akkor is szubjektív lesz a dolog
2022. dec. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
84%

Pl.: Azt nem kérdezheti meg, hogy anyuék milyen vallásúak.

De azt simán, hogy mit csinált a család hétvégén, mit szoktak vacsorázni.....

2022. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha felmerül a gyanúja a gyerek viselkedése alapján, hogy otthon valami nem oké, akkor kötelessége informálódni.
2022. dec. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
96%
Milyen kérdések ütötték ki nálad a biztosítékot?
2022. dec. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Például: Anyuék szoktak-e otthon veszekedni?


Itthon minden rendben van, nem szoktunk vitázni. Nem értem hogy miért kérdez ilyet, vagy ha ilyen gyanúja van akkor miért nem engem/apját kérdezi.

Mikor megyünk érte délutánonként akkor 1-2 mondatban el szokták mondani hogy mi volt aznap vagy magunktól kérdezzük hogy minden rendben volt-e de panasz nem szokott rá lenni. Az ilyen rövid beszélgetések során nem hozott fel soha olyat az óvónő hogy lát valamit a gyereken vagy gond lenne.

2022. dec. 27. 11:41
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Elég logikus, hogy nem a szülőket kérdezik arról, hogy a szülők szoktak e veszekedni.
2022. dec. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
95%

"Az ilyen rövid beszélgetések során nem hozott fel soha olyat az óvónő hogy lát valamit a gyereken vagy gond lenne."


Ha az óvónő azt látja a gyereken, hogy otthon nincs minden rendben, azt nem veled fogja megbeszélni.

2022. dec. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem ez nem az óvónőre tartozik. Ha vmi gondot észlel, max szól az óvoda pszichológusnak vagy a család segítő szolgálatnak. De elsősorban inkább a szülővel kéne beszélni, erre való a fogadóóra például.
2022. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%
9-es vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy egy gyerek nem mindig mond teljes igazat. Ugyanúgy ha vmit mond ami történt az oviban, nem mindig valós. Fordítva is igaz lehet. Ha vmit kérdez tőle az óvónő, mi van otthon, nem feltétlenül a valóságot mondja. A pszichológus talán ki tudja szűrni, de ő sem valószínű.
2022. dec. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!