Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kötelezhetnek az úszásra?

Kötelezhetnek az úszásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam ovis csoportja úszni jár. Az úszásoktatás feltétele volt, hogy minden gyerek menjen, ha valaki nincs benne, akkor nem indul, hogy ne kelljen senkit másik csoportba betenni.

1,5 hónapja tart, de kisfiam utálja. Mostanra ott tartunk, hogy előző este sír, aludni sem akar. Reggel szintén sírva megyünk óvodába. Ez a második alkalom óta tart és egyre csak rosszabb. Beszéltem az óvónénivel, aki azt mondta, hogy javulni fog a dolog, ne hagyjam, hogy feladja és hogy ott egyébként jól elvan. Erre este láttam képeket a tegnapi meg a múlt heti úszásról, és minden képen, amin a kisfiam szerepel vagy szomorúan ül vagy sír. Mi a férjemmel egyelőre nem erőltetnénk, merr látjuk hogy lelkileg mennyire megviseli. Mondtam is az óvónéninek, hogy mi akkor kivesszük az úszásról, de azt mondta olyat nem lehet, mert az elején megegyeztek a szülők, hogy mindenki jár. És ha egy nem megy, akkor később a másik meg a harmadik gyerek se. Mondtam, hogy én havi 7200 Ft-ot nem fizetek azért, hogy a gyerekem lelki roncs legyen. Nagy kegyesen megengedte, hogy akkor ne járjon, de itthon kell tartanom minden hétfőn, mert a másik csoportba nem vihetem. Én is dolgozom, nem tudok minden héten szabit kivenni. Ilyenkor mit lehet tenni? Mit csinálnátok?


2023. jan. 24. 12:37
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

17, ha a te gyereked is autista, akkor nyilván tisztában vagy vele, hogy az autizmus nem olyan mint a bárányhimlő, hogy akkor mindenki pöttyös lesz. Lehet két gyerek autista úgyis, hogy tök mások a tüneteik. Amúgy a kerti medencében például az enyém is elvan, amíg nem megy az arcába a víz. Úszásoktatáson viszont úgy kezdtek, hogy dugják a fejüket a víz alá. Ez neki nem fér bele, retteg tőle.

De ez tényleg teljesen mellékes. Azért nem is akartam írni, mert nincs jelentősége és féltem, hogy arra lesznek kihegyezve a válaszok, hogy az autizmusa miatt nem vállalná a másik csoport. De ez sem igaz, hiszen nincs semmi probléma a viselkedésével, elmolyol magában a szoba sarkában.

2023. jan. 24. 19:10
 22/25 A kérdező kommentje:

De ez egy nem kötelező, szülők által fizetett foglalkozás. Nyilván, ha iskolai közelező úszás lenne, akkor írtam volna, hogy autista. És a kérdés is az lett volna, hogy kaphat-e felmentést?

Mivel egyöntetűen minden szülőnek megmondták, hogy nem vállalja a másik csoport, ha valaki nem akar úszni, így nem fontos, hogy autista a gyerek vagy sem. Kiss Piroska, neurotipikus gyereket nevelő anya is feltehette volna a kérdést. Csak azért írtam végül, mert felmerült, hogy derítsük ki, miért nem szeret úszni.

2023. jan. 24. 19:14
 23/25 anonim ***** válasza:
52%

20, azért érdekes a felfogásod, meg az összehasonlítási alapod. Félelemről hallottál? Az neked hiszti?

Ha te nem szeretsz sátorban aludni (pl félsz az erdei állatoktól), és kényszerítenének rá, akkor menjél csak, hát csak hisztis vagy. Ha félsz a vízbefúlástól, akkor ússzál csak, csak hisztis vagy. Ha félsz a repüléstől, repülj csak, hiszen csak hiszti. Feltéve, ha nem vagy autista. Akkor félhetsz, fel vagy mentve, még ha ez a része nem is az autizmusa részeként van benne, ugye?

Olvasástól, matektól senkinek nem lett még soha baja, az úszás gyerek fejjel viszont igenis veszélyesnek tűnhet, és valamennyire az is!

2023. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy valami fizetős és kötelező, vagy hogy "nem vállalja a másik csoport". A gyerek ovodaköteles, beviszed reggel, bekíséred az igazgatóhoz hogy többet nem jár úszni, viszlát, jössz érte délután. Ha nem teszik nekik adják írásba hogy mi az oka hogy nem fogaják a gyereked.
2023. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#20

Elég szomorú, hogy nem tudsz megkülönböztetni alap dolgokat egynástól. A matek/olvasás/stb. az az iskolai oktatás része, nem fizetsz érte X összeget. Ha az úszás az iskolai oktatás része, akkor azért sem fizetsz felárat. Olyasmire nem kötelezhetnek, ami extra költséget jelent.

Igazából nem számít, hogy a kérdező miért nem akarja, hogy ússzon a gyerek, az a lényeg, hogy nem tehetik kötelezővé.



Kérdező, én mindenképp hivatalos útra terelném a dolgokat, hogy legyen írásos nyoma az egésznek.

2023. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!