Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egyházi óvodában milyen...

Egyházi óvodában milyen hitéleti foglalkozasok vannak?

Figyelt kérdés

Hívő anyuka vagyok, igyekszem a gyerekemmel megismertetni a kereszténységet, igy a környéken néztem egy egyhazi óvodát (még nem most esedékes az ovi választás)

Szeretném megkerdezni, hogy milyen hitéleti foglalkozások vannak az óvodában?

Majd felhívom az illetekes ovit is, csak most titeket kérdezlek, nálatok mi a helyzet :)



2023. márc. 20. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
A kérdésre sajnos nem tudok válaszolni de a kérdésedet jó volt olvasni. :) Szintén hívő anyuka vagyok (a környezetemben ritka mint a fehér holló), és én is egyházi ovit kerestem a 3 évesemnek, de sajnos túl messze lenne tőlünk. Így maradt a "sima"ovi.
2023. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Engem is foglalkoztat a kérdés, mi is egyházi oviba szeretnénk íratni a kisfiunkat. :)

Szerencsére a környékünkön több is van.

2023. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Megnyitod a kiválasztott óvoda honlapját és megkeresed rajta. Pl: [link]

A lap közepén van q napirend

2023. márc. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Mi nem vagyunk vallásosak, a tesómék viszont azok, a gyerekeik katolikus oviba járnak.

Náluk nagyon erős a hitéleti vonal. A kislányok, ha átmegyünk hozzájuk, egész nap azokat a vallásos dalokat éneklik, amit az oviban tanultak. Van hittan, gyerekmise, minden. A nagyobbik már iskolás, a ballagása a templomban volt, és alig volt világi eleme az ünnepségnek.

Gondolom, máshol is hasonlóan mehet.

2023. márc. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket! Kajcsi meg szundi előtt imádkoznak. Ha jo idő van mennek templomot nézni, ilyesmi. Plusz ünnepekkor hangsúlyosabb a Jézuska :) nekem szimpatikus :)
2023. márc. 20. 13:03
 6/11 A kérdező kommentje:
A hivatalos honlapra irányítottak hogy ott bővebben leírják a dolgokat, meg is keresem :)
2023. márc. 20. 13:03
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Én református oviban dolgozom. Reggel a tízórai előtt szoktunk egy kis 10 perces hittant tartani, ez nem kötelező és igazából a legfontosabb az benne, hogy kiemeljük, hogy ezek a történetek nem mesék. Ha vannak betegek, vagy történik valami komolyabb, akkor azért szoktunk imádkozni. Evés előtt-után a megfelelő kis versikéket elmondjuk, illetve “áldás, békesség”-gel köszönünk. Karácsonykor illetve év elején szokott lenni 1-1 arra kijelölt istentisztelet, amikor kifejezetten a gyerekek és szüleik vannak a középpontban, de ez nem kötelező.
2023. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos, köszönöm a választ!
2023. márc. 20. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Evangélikus óvoda: két istentisztelet van, egy karácsony előtt, egy virágvasárnap, ahol az ovisok szerepelnek, de nincs kötelező részvétel. Evés előtt és után imádkoznak, illetve heti egyszer lelkész ismeretet meg velük egy történetet. Ádventben mindig van közös gyertyagyújtás szintén lelkésszel.
2023. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ugyan miért nem a kérdésre volt válasz?
2023. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!