Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Túlaggódom, mit lehet tenni...

Túlaggódom, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy túlaggódom és ennyire nem kéne félteni, DE:

Vannak ezek az ovodai kirándulások az állatkertbe, múzeumokba... először nem féltem tőle, de hallottam ilyen történeteket, hogy elveszet a gyerek, elrabolták, történt valami baleset.... azt próbálom belé nevelni, hogy idegenekkel nem beszélünk, maradjon a csoporttal, figyeljen az óvónénikre.... még nem voltak ilyen kiránduláson, de majd mennek. Csak akkor mehet, ha aláírok egy papírt és megtehetném, hogy nem engedem el, de azt sem szeretném, hogy kimaradjon a közös élményekből. Amikor én voltam ovis, utáltam és ezeket a kirándulásokta is. Viszont a fiam szeret oviba menni, kedvesek az ovónénik, sok barátja van... nem tudom mi legyen? Ti is féltetek, hogy a kiránduláson történik vele valami? Hogy tettétek túl rajta magatokat? Hogy nézz ki egy ilyen kirándulás? Hova mentek? Mit csináltak? Megőrülök! :-)



2013. márc. 31. 11:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem kíséred el?
2013. márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha ő szereti kedvesek az óvónénik, megbízhatónak tartod őket, szereti a gyerekeket, akkor én biztos nem fognám otthon a saját (lássuk be kissé irreális) félelmem miatt:)

Ennek nagyon kevés esélye van hogy történne vele bármi, plusz azért ilyenkor az óvónők is még fokozottabban figyelnek, állandóan számolgatják őket.

Nálunk az ovis kiránduláson kifejezetten kértek még 2 szülőt pluszban hogy jöjjön. Esetleg nálatok nem kértek ilyesmit, jelentkezhetnél!

2013. márc. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok lemaradt, a veszprémi állatkertbe mentek egyébként.
2013. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Talán kísérd el az elsöre.


De tudod elég, hogy kimentek sétálni és egyetlen fura pillanatban lelép egy autó elé, vagy egy autó felmegy a járdára, és késsz a baj.

Ennyi erövel maradjatok otthon és csinálj neki gumi szobát.


Gondold végig mit tudsz tenni a bajok megelözésére, és amivel nem tudsz mit kezdeni, azt hagyjad.

2013. márc. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nálunk április végén lesz az első óvodai kirándulás amire a szülők is mehetnek ha akarnak,ennek azért örülnek az óvónők ha megy jó pár szülő még pluszba, mert így nagyobb segítség nekik. Én megyek velük mert van még egy kisebb aki 1 éves és neki is jó meg nekem is végre kimozdulni pláne ez a hosszú tél után :)
2013. márc. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem, nem szeretném itthon tartani :-). Ez az én félelmem, ő nem tehet róla, nem szeretném ezzel büntetni.... csak olyan furán érzem magam és izgulok, ha rágondolok, hogy vmi baja lesz, kiver a víz.....

Tényleg el lehet őket kísérni ?

2013. márc. 31. 11:33
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti el lehet kísérni őket, még örülni is szoktak az óvónők, egyel kevesebb gyerek az ő felelősségük, az nekik csak jó meg egyszerűbb.
2013. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen elengedem őt :-). Pedig ha elmegyünk a játszótérre akkor nem szoktam törlőkendővel a sarkában lenni, hagyom játszani... akkor sem aggódom ha kutyákkal játszik, rá sem szólok, ha az udvari ruhájában a sárban hempereg.... most nem tudom, hogy mi van velem :-)

Hogy nézz ki egy ilyen kirándulás? Mit csinálnak?

2013. márc. 31. 11:41
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindig mehet szulo. Ha mehet, akkor meg kell ertenie, hogy az ovono a fonok. Tehat ha az ovono azt mondja, hogy nem megyunk a majmokhoz, akkor te sem viheted oda a gyerekedet. Sok szulo ezt nem erti meg, ezert nem szoktak szeretni, ha megy az ovodai szemelyzeten kivul mas kisero is. Sokan nem tudjak, hogy meg akkor is a pedagogus a felelos, ha barmi baleset tortenik, hogy ha a gyerek anyja/apja ott van es epp figyel a gyerekre....
2013. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Persze. Ezt értem. Majd megpróbálom, hátha mehetek, de nem úgy gondoltam, hogy fogom a kezét és a nyálas ujjammal dörzsölgetem a pofiját :-). Én csak szetetnék meglapulni a sor védén, hogy megfigyeljem mi is történik egy ilyen kiránduláson :-) a kisfiam elég bújós és szeret,de az oviban sok barátja van, mindig rendetlenkednek, viccelődnek... úgyhogy azt szeretném, ha ott is olyan lehetne, mint máskor az oviban, nem szeretném megzavarni őt :-). Persze, ha az ovónénik megkérnének, hogy figyeljek én is pár gyeekre vagy csináljak valamit, örömmel segítenék :-)
2013. márc. 31. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!