Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek nagy hibát követek...

Szerintetek nagy hibát követek el, ha a gyerekem leendő óvónőjével előzetesen megbeszélek valamit? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

A gyerekemnek van egy neurológiai betegsége, melyre gyógyszert szed reggel és este, itthon adom be neki. Gyógyszerszedés óta tünetmentes. Előtte is max 1 s-ig tartó szédülés volt a tünet. Aggódom, hogy mi lesz vele az oviban, hogy az óvónő nem-e fog tartózkodni az én gyermekem óvodai ellátásától. Mert ha csak egy hangyányit is ódzkodik egy "beteg" gyerek nevelésétől, akkor még megelőzve a kényelmetlen napokat, inkább másik csoportot keresnék neki, ahol az óvónőnek ez nem probléma.

Ezért szeretném vele tisztázni még idő előtt a dolgot. Vagy túlgondolom? Úgy el vagyok keseredve... :-(



2013. júl. 9. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%
Mi látszik a gyereken, ami megkülönbözteti a többitől? A testvérem mozgássérült volt, mégis normálisan kezelték az oviban, szerette nagyon. Óvónője válogatja, ki-milyen. Ha vannak látható jelei, akkor beszélnék a nevelővel előre. Ha nincs, akkor nem feltétlenül.
2013. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nincsenek látható tünetei, remélhetőleg nem is lesznek, bár attól tartok, hogyha növekszik a gyerek, esetleg újra előjöhetnek, és akkor emelni kell az adagot. Persze ez csak feltételezés.

Sajnos az eü. kiskönyvébe benne lesz, hogy epilepsziás... :-( Egyszer úgyis sor kerül egy privát beszélgetésre. Lehet, hogy túlparázom, már fogalmam sincs. :-(

2013. júl. 9. 14:41
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem csinálnék ebből ügyet. Miért ódzkodna egy beteg gyerek nevelésétől az óvónő, ha magad mondod, hogy a gyógyszer szedése óta tünetmentes?

Viszont szólnék a betegségről, mert az óvónőnek tudnia kell, hogy ha esetleg mégis előjönnek a tünetek, hogy kell kezelni a gyereket.

2013. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Szerintem betegséggel hülyeség lenne titkolózni,te is akkor leszel nyugodt(és korrekt)ha erről tud a személyzet,és a gyereked is akkor lesz biztonságban,akármi történik.Nem gondolod túl,ez így normális,meg kell beszélni!
2013. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a legelső nap félrehívtam az óvónőt, és beszéltem vele a fiam problémájáról. Elmondtam mi a helyzet, és kértem, hogy figyeljenek rá oda. De kb a 2. héten kaptunk egy köteg kitöltendő papírt, amiben a gyermek előéletéről kellett nyilatkozni. Kórházi kezelések, betegségek, gyógyszerek, ... Ott is leírtam mindent. Soha nem volt belőle gond.
2013. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Persze, az orvosi igazoláson rajta lesz mindez. Nyilvánvalóan tudniuk kell a dologról.

DE! Az epilepsziáról mindenkinek mi jut eszébe először? A görcsös, ijesztő rángatózó roham. És sajnos így elég rossz a megítélése.

Az én gyerekemnek viszont olyan típusú epije van, ami nem nagyrohamokban fejeződik ki, hanem egy másodpercig sem tartó szédülésben, elfolyó tekintetben. Annyira nem számottevő, hogy mi is sokáig nem is vettük komolyan.

Szóval ezért és az orvos tanácsára is itt a szomszédoknál, játszótéri barátoknál titkoljuk is. Ezért is vagyok ilyen bizonytalan. De lehet, hogy csak felfújom a dolgot.

2013. júl. 9. 14:49
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele ha akarsz de nem hiszem hogy zavarná őket! Olyan gyerek is jár rendes oviva akinek tényleg oda figyelést igénylő betegsége van! Pl ételallergia! Ilyen esetben is külön jönnek rá vagy úgy hozhatnak annak a gyereknek ételt!
2013. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Beszélnék vele, ha eljön a tünet akkor ne legyen az óvónőnek váratlan. Elmondanám mit kell tennie. Nekem a lányom asztmás, hagytam bent egy sprayt a bölcsiben és elmondtam mit tegyenek, ha lenne gond. Egy percig nem jutott eszembe, hogy nem bánnak vele jól. Tény, hogy ismertem a gondozónőt, amikor már kiderült, de nem aggódtam a lányom miatt, tudtam, hogy jó kezekben. Egy tuti ez az óvónő függvénye. Nekünk olyan gondozónőnk volt, hogy még a mai napig is hiányolja a lányom. Most ovis lesz és én is igenis aggódom, hogy milyen lesz neki az új óvónénije, de nem parázom túl, ez normális, hiszen neki is és nekem is új helyzet lesz. Egyre ügyelek, hogy őszinte legyek a gondozókkal, és akkor tudják mire készüljenek. Szeretik a kiszámíthatóságot. Ha én is azt vettem volna észre, hogy nem úgy állnak a lányom betegségéhez kivettem volna abból a csoportból.
2013. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Óvodai dolgozók előtt ilyesmit ne titkolj el. A gyermeked érdekében. Tárgyilagosan közöld velük mi a helyzet, miben nyilvánul meg, és kész.

Hidd el, annyi mindent láttak már az évek során, hogy nagy ritkán tud nekik valaki újat mondani.

2013. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. :-)

Tudjátok, nagyon nehéz volt feldolgozni, hogy a gyerek évekre gyógyszerszedésre van ítélve. :-(

Sok-sok vizsgálaton túlvagyunk, a kezelés használ. Csak szeretném neki a legjobbat, és nem szeretném, hogy azért, mert epis, hátrányos megkülönböztetés érje.

2013. júl. 9. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!