Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha valakinek átmenetileg...

Ha valakinek átmenetileg nincs munkahelye és ez miatt rosszabb anyagi körülmények között él a család, lehet igényelni óvodatámogatást vagy valami hasonlót?

Figyelt kérdés
Jó pár dolgot kérnek az óvodában, de most nem igen van keret rá, mit lehet ilyen esetben csinálni?

2013. aug. 16. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi az egy főre eső jövedelme a családnak?

Ebbe a családi, adókedvezmény mindet beleszámolva.

2013. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Adókedvezményt minden évben utólag kérjük, eddig ez nem hiányzott, így nélküle 88ezer a havi beosztanivaló, akkor hozzájönne +10 az igénylőlapon, együtt 98ezer, de sajnos vagy egy személygépjármű, ami miatt még azt sem tudjuk megigényelni, hogy az önkormányzat a tb-ét átvállalja, így az is havi szinten -6660.
2013. aug. 16. 13:09
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden önkormányzatnál eltérő a támogatási rendszer. Telefonálj vagy menj be, ott tudnak pontos felvilágosítást adni.
2013. aug. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az kap támogatást, akinél az egy főre eső jövedelem 55e ft alatt van.

Nézni kell a családi pótlék, fizetés, gyed-gyes, munkanélküli, gyerektartást.

2013. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó helyen élsz, nálunk a fht feltétele a 25650 alatti 1 főre jutó jövedelem, tb-ét 34200 alatt rendezik, de sajnos nézik a vagyont is, ha külön-külön a 855ezret, egyben a 2millió valamennyit meghaladja, akkor bukta az egész, így jártunk. Esélyes a gyermekvédelmi támogatás, ott máshogy nézik a vagyont, de az meg pénzzel nem jár, max rendezik az étkezést, abból sem fogok tudni havi 1000ft csoportpénzt befizetni + még amiket venni és vinni kell.
2013. aug. 16. 14:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet kérni támogatást. Mi is kértünk annó...

5 ft-tal lett több az egy főre jutó jövedelmünk, így nem kaptunk.

2013. aug. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
En nemreg kertem nalunk 30000 kornyeken van az egy fore eso.kell jovedelem igazolsa esetedben segely bankszamlakiv amin rajta van a csaladi potlek.en kapok 4600 lakas fenntart amit a vizbe szamolnak le!es ovi kezdes elott illetve karacsony elott novemberben gyerekenkent 5000 valamennyit kapunk ezt arra a gyerekre is aki meg itthon van!erzsebetutalvany formajaban.ennivalora ruhara is lehet kolteni.+igenyelni lehet meg rendkivuli gyerm ved tamog az ovisnak sulisnak jar 2500 ft egyszeri segely.ezen kivul a gyerkoc ingyen etkezik legalabbis egyedulallo vagyok de ha te ferjezett azt nem tudom de szerintem annak is.de menj kerdezd meg tenyleg minden onkormanyzat mas!!!!remelem segitettem kicsit!
2013. aug. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ovodaztatasi tamogatast csak az kaphat, aki 8 altalanost vegzett, es nincs magasabb vegzettsege.
2013. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Óóó..utolsó válaszoló!Ne is mond!

A 2 gyerkőc előtt dolgoztam és a gyedem nem haladja meg a 37ezret és októbertől már csak gyes lesz.

Mivel van érettségim,így semmilyen támogatást nem kapok,csak akkor ha lenne 3. babó,de pénzért szülni nem fogok.

2013. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Akkor az étkeztetés átvállalására is csak annak van esélye, akinek nincs több 8 általánosnál?

Néztem az önkormányzat leírását, de nem egészen világos, különféle jövedelem határok vannak, még személyesen nem tudtam bemenni.

2013. aug. 22. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!