Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nyakunkon a szeptember,...

Nyakunkon a szeptember, ovikezdés, mit tegyek alváshoz még kell a pelus?

Figyelt kérdés

Hiába pisiltetem meg, ébredéskor tele a pelus délután is, ha leveszem, akkor nem tud elaludni 5 percenként megy pisilni.

Már több mint 1 éve szobatiszta a fiam.



2013. aug. 20. 14:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Egy picit hamarabb kellett volna észbe kapnod!

Akkor csak nem szobatiszta, ha alváskor bepisil! Hiába pisil alvás előtt? Mi lenne, ha alváskor elhagynátok a pelust? Persze rakj alá vízálló lepedőd, ha baleset történne!

2013. aug. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk a lányom egyszerre lett éjjelre és nappalra szobatiszta.
2013. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Ez nem észbe kapás kérdése, attól még nem lesz a gyerek szobatiszta.

Sokan vannak így, hogy ovi előtt még nem szobatiszta, de sok esetben hirtelen megoldódik pár nap alatt.

Szerintem ez pusztán szerencse kérdése (meg persze, hogy a gyerek mikor érik meg rá).

2013. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ne ragodj rajta nem a te hibad az "eszbekaposnak"azt uzenem hulyesegeket ne irjon.ez a gyereken mulik hogy megerett e ra.nekunk is volt problemank minden szempontbol.ket evesen szobatiszta.volt de meg nem agytiszta.megerkezett a teso es teljesen visszaestunk.majd probalkoztunk nagy nehezen vegul magatol kb ket es fel evesen meg alvaskor mindig bepisilt.vegul nagyjabol egy honapja delutan max 2 hetben egyszer ketszer becsorog.de egyre ritkabb.ezt nem lehet eroltetni.mond neki bar nem tudom nalunk ez jelentett e valamit hogy ha bepisil nem mehet az oviba a gyerekekkel jatszani.este meg nalunk is van pelus de majd megoldodik az is.kitartast!:-)
2013. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

"Egy picit hamarabb kellett volna észbe kapnod!"


És mégis miért kellett volna?

A szobatisztaság nem a szülő akarásának kérdése, hanem a gyerek idegrendszeri érettségének kérdése.

Amúgy meg 3 éves korra elvárás a nappali szobatisztaság, az éjszakai szobatisztaság elvárása pedig 4 éve korban van.

Amúgy kicsit segíthetsz kérdező, hogy közvetlenül lefekvés előtt már nem adsz neki bőséges innivalót, csak pár kortyot esetleg és elalvás előtt mindig pisil egyet.

2013. aug. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok!


Bocsánat.... ne haragudj kérdező, az első sort nem neked szántam! :(

2013. aug. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igy max.delelott hagyhatod ott, es ebed utan elviszed haza.
2013. aug. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem adok neki sok folyadékot alvás előtt. Volt egy időszak amikor többször száraz volt a pelus, levettem, de bepisilt, azóta nem akarja, hogy levegyem, amikor mégis engedi, akkor mint írtam visszakéri.

Egyébként az oviba mehet így is, azt mondták nem gond, de nem akarom, hogy a többi gyerek csúfolja(vegyes csoportba megy, így lesznek nagyobbak is).

2013. aug. 20. 21:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Kár emiatt stresszelni a gyereket. 5 percenként nem azért megy pisilni, mert kell neki, hanem nagy rajta a nyomás, hogy szobatiszta legyen, és ez egy kicsit visszafelé sül el, rágörcsöl a dologra. Vegyétek kicsit lazábban. Ha egyszer-kétszer bepisil alváskor, nem kell túlreagálni. Ha éjszaka pelusos, attól még járhat oviba. Délutáni alvás meg rövidebb, ott megpisiltetik előtte, könnyebb kibírni.

Nekünk a nagyszülők altatták először pelus nélkül délután. Az jó volt, mert én is eléggé féltettem az ágyat :)

2013. aug. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az enyém 4,5 évesen is pelusos éjszakára. Nem tudok vele mit csinálni. A védőnőm szerint 5 éves korig nem gáz.
2013. aug. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!