Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 3 éves kisfiam másfél hete...

3 éves kisfiam másfél hete ovis. Egész nap sír. Nem eszik, nem játszik, nem alszik. Az óvónő pszichológus segítségét szeretné kérni. Volt már valakinek hasonló tapasztalat? Mikor és mitől változott meg a helyzet?

Figyelt kérdés
2013. szept. 26. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Volt sajnos!

Fiam is igy reagalt.. Nalunk volt pszichologus aki foglalkozotz vele... 3 het alatt eljutottunk olyan szintre hogy monoton es ures lett a Fiam... Turte hogy feloltoztessem mar nem sirt itthon se ott se... Nem jatszott itthon se... Teljes egeszeben elhallgatott annyira megviselte... Kivettem 1 evet vartunk folyamatosan a seggemben volt itthon egy percre nem szakadt le rolam fel ev utan sikerult megint megszolaltatni (mint egymadfel eves ugy beszelt) most lassan 4 eves folyamatosan keszitettem fel az ovira hogy megyunk babakhoz jatszani, eloszor ott lesz anya is stb..

1 honapig vkltam minden nap a beszoktatason egyre hosszabb idokre eltunve. En kozoltem az ovonokkel hogy azt felejtsek el hogy 1 het es itt hagyom... Majd ha latom a bizalmat az ovonok fele akkor igen! De addig nem!

Most magatol megy a csoportba, hetvegen is menne az oviba.

Nalunk lassan fokozatosan ment de ott aludni meg most se hagyom ott!

2013. szept. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltunk,bár nem sirt egész nap,csak felet,másik felet valamelyik sarokban gubbasztott.

Nálunk úgy oldódott meg,hogy megkértem az egyik anyukát,jöjjenek át hozzánk,hátha összebarátkoznak a fiúk.Bejött a terv,megszokott környezetben jól eljátszottak hétvégén,vasárnap este megbeszéltük,hogy az oviban is lehet ilyen jól.még pár nap sirt amikor otthagytam,de csak 10 percet,utána már eljátszottak,pár hét alatt többiekkel is összebarátkozott.

2013. szept. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ovodaeretlen

Ha teheted, vedd ki az ovibol es majd egy ev mulva, ha erettebb, megprobaljatok ujra.

2013. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a válaszolókkal.


Az én fiam 3 hét alatt ért el odáig, hogy most már ott is alszik, de nagyon sokan megrökönyödtek azon, hogy "téééényleg 3 hét? Az enyém 2 nap után ottaludt." Fel tudtam volna rúgni őket. Egyébként úgy voltam vele, mint az első válaszoló, mondtam az óvónőnek, hogy arról szó sem lehet, hogy már akár a második napon otthagyjam egy kicsit is. Addig maradok, amíg látom, hogy igényli, hogy ott legyek vele. Persze a csoportba nem mentem be, kint ültem az öltözőrészen, és ha eszébe jutottam, kiszaladt. Megnyugodott, hogy ott vagyok, és ment is vissza játszani. A második héten 1-2 órára elmentem, a harmadik héten ebéd után mentem érte, a negyedik héten bepróbáltuk az ottalvást. Az első napon nem aludt, csak üldögélt, nézelődött, azóta nincs gond. Nem sír reggel, boldogan megy, integet az ablakból.

Minden gyerek más és más, a Tiéd nehezebben válik el tőled. Nincs ezzel semmi gond. Én is kivenném a helyedben, nehogy sérüljön.

2013. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pszichológus ártani nem árt, de a leszakadás egyéni minden kisgyereknél. Én is úgy gondolom, hogy még éretlen rá, ha teheted ne vidd még az oviba, várjatok vele!
2013. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Szia! tartsatok ki, nagyon nehéz, de majd az idő oldja meg. A kislányom szeptembertől december közepéig nem játszott, sírt egész nap, nem aludt. Kb 1000szer mondta el egy nap, hogy anya. Már az ovónők is ki voltak idegileg tőle és mi is. De egyik napról a másikra elmúlt, annyi idő kellett mire rájött, hogy nem hagyjuk ott, mindig megyünk érte.Eközben volt éhségsztájk 2 hét és 2 hétig hányt. Magának kell rájönnie, hogy minden rendben lesz. Nagyon nagyon sajnáltuk, minden nap beszélgettünk vele erről, rajzoltattam, de sok időbe telt. Már imád járni.
2013. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ilyen voltam, rajtam a pszichológus sem segített. Viszont ahogy bekerültem iskolába, hirtelen minden rendbe jött
2015. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!