Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kedves szülőtársak, óvodapedag...

Kedves szülőtársak, óvodapedagógusok és logopédusok, szeretném a véleményeteket kérni az alábbival kapcsolatban. A ti látókörötökben is ilyen gyakori a beszédzavar ebben a korcsoportban?

Figyelt kérdés
A gyerekem középső csoportos, elmúlt napokban logopédiai felmérés-szűrés volt a csoportjukban. A 25 gyerekből 17-nek javasoltak logopédiai fejlesztést. Én ezt nagyon magas aránynak érzem, de igazából nem tudom mihez hasonlítani. A ti látókörötökben is ilyen gyakori a beszédzavar ebben a korcsoportban? Mi lehet ennek az oka? Hogyan lehetne megelőzni? // A gyerekem a Barsi utcai, Akadémiai óvodában jár. //

2013. szept. 27. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Javaslom az előadást 6. perctől pontosan ezt mondja, hogy soha nem látott mértékben szaporodtak el mostanában a beszédhibák. Engem is meglepett ez az előadás során, és most visszaemlékeztem, ahogy rákérdeztél. Nem vagyok szakértő, csak bevillant:

http://www.youtube.com/watch?v=QeIPK3EyZ8o

2013. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előadást valóban érdemes megnézni, Vekerdy Tamás amúgy is egy zseni. Privát véleményem: A reklámok hatására a szülők tévesen foglalkoznak gyermekeikkel. A hideg ráz az olyan "reklámoktól", hogy a 2-3 éves gyereknek már nyelvet kell tanulnia, ha a gyerek nem jár 12 hónapos korában akkor fejlesztésre van szüksége, minden tudományos háttér nélkül reklámozzák magukat egyesületek, alapítványok, hogy a gyereknek ilyen olyan fejlesztésre van szüksége. (Tisztelet a kivételnek!, de ők nem is reklámozzák magukat, nem hallasz róluk ódákat úton útfélen, csak szakemberi tanácsra jut el a gyerek olyan helyre ahol valóban fejlesztést kap) Miért hiszik a szülők, hogy minden második gyereket fejleszteni kell?????? (ilyen torna, otthonra fejlesztő eszközök, csecsemőnek betűket vetítenek, nyelveket tanítanak stb.) Ez mind egy nagy nagy baromság. Tudod mire lenne szüksége a gyerekeknek?! beszélgetésre, szülői szeretetre, közös étkezésekre a szülőkkel, játszótéri játékra a többi gyerekkel, esti OLVASOTT mesére, közös kirándulásokra, arra, hogy a szüleik lehajoljanak hozzá és nyugodt hangon beszéljenek hozzájuk, arra, hogy a szülőnek legyen ideje a kérdéseikre válaszolni stb. NEM tornára, nyelvtanulásra, fejlesztőjátékra stb.!!!!
2013. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves második! Mindamellett, hogy sokmindenben azonos a véleményünk, azt gondolom az egyik nem zárja ki a másikat. Nem csak végletekben érdemes gondolkodni. Nem csak olyan szülő van, aki agyonfejleszti a gyerekét és nyelvet taníttat neki csecsemőkorban és mellette nem foglalkozik vele, ahogy az sem igaz, hogy a másik csoportban mindenki kedves, türelemes, gyengéd és minden este olvas mesét. Sajnos olyan családot is van szerencsém ismerni, ahol bármi mást választanál, csak a közösen eltöltött időt nem a gyerek helyében, mert csak kényszerből vannak együtt, nincs harmónia, és a legkevésbé sem rózsaszín. Hiába ülnek le minden este egy helyre, a hideg ráz az egésztől. Szerintem nagyon sokan vannak, akik sikeresen megtalálják a középutat, akik ugyan igyekeznek pl. megismertetni egy nyelvvel már korán, de nem sajnálják az időt a közös, minőségi együttlétekre, beszélgetésekre és meseolvasásra sem. Vannak olyan szerencsés családok, ahol a gyerekek kiegyensúlyozottan nőhetnek fel, úgy, hogy mindkettőre jut idő, és nem erőszak sem a nyelvtanulás, sem az együtt töltött idő.
2013. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Rengeteg gyerek cumizik nagyon sokaig, a mi ovinkban van olyan 6 eves, aki minden reggel cumival jott meg nagycsoportban is..... no comment

2. A szulok nem beszelgetnek a gyerekekkel. Az oviban a legtobb gyerek az alapveto szavak jelenteset nem ismeri, pl.verem, es mondoka vagy enek tanulasnal ezerszeri ismetlesre is halandzsazva mast mondanak

3. Rengeteg tv, szamitogep, x box, semmi olvasott mese.

Folytassam????

2013. szept. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 klopusz ***** válasza:
Amíg a gyerekek igen nagy százaléka alvás hejett "hajcsizik", "husit" eszik, "tejcsit" és "üdcsit" iszik, viszont óvodás koráig egy szál normális (Benedek Elek vagy Grimm) mesét sem hall a szülei szájából, mit lehet várni? Idióta rajzfilmeken nőnek fel, négyévesen már a Barátok Közt-öt, rosszabb esetben Éjjel-nappal-t néz, hogy a manóban tanulna meg helyesen beszélni?
2013. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Maximálisan egyetértek Vekerdyvel!Nagyon nagy Csóka...

Még annyit hozzátennék az előadásban elmondottakhoz amit szintén vmelyik nap egy újságban olvastam Vekerdytől!


Nagyon sok beszhédhibás gyerek van ma Magyarországon!Mikor ezt felfedezik a szülők(vagy az óvodai logopédusok)elrohannak valami sportra a gyerekkel de a beszéde csak nem javul!

A mai gyerekekkel az a nagy baj,hogy nem szaladnak,futnak eleget,nem másznak fára,nem lépkednek ingatag fákon,kavicsokon stb stb!A szabad önfeledt játék és nem ilyen-olyan különóra már 3 évesen(!!)


Én speciel imádom mikor a 3,5 fiam órákat képes egy parkban kotorászni:lyukakat,bogarakat nézegetünk a földön,falvelet,kavicsokat gyűjtünk,virágokat zsaglászik stb stb

valamelyik nap itthon a kertben az Apukájával találtak egy szöcskét,nem hazudok 2 óra hosszát elvoltak vele,nézték,ide tették oda tették,és nem a tv,számítógép előtt ült!!

No egy kicsit hosszúra nyúlt bocsi

2013. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!