Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy kisfiú bántja az oviban a...

Egy kisfiú bántja az oviban a gyermekeimet- Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most kezdte az óvodát a kisfiú(5 éves), folyamatosan üti a gyermekeimet és a többi csoporttársát. Ovisnénik felé a szülők jelezték a problémát, többek között mi is. Tegnap az udvaron behúzta a fiamat a bokorba és ott bántotta testileg. Szerintem ez már nem az ovisok között megszokott adok-kapok.Lányomon 2 db. kék folt is van a bántalmazása miatt. Ovisnénik nem hajlandóak semmit tenni,valószínűleg félnek a szüleitől(kisebbségiek).

2013. okt. 11. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
az óvoda vezető felé jelezzétek lehetőleg minél többen, és akkor lépni fog valamit.
2013. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beszélj a többi szülővel és együtt forduljatok a vezetőhöz. Ha továbbra sincs változás, akkor önkormányzat.

Én biztos nem hagynám annyiban.

2013. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzet volt nálunk is.szintén kissebbségi fiúcska

Igazgatónak szóltunk csoportosan..

utólag olyan intézkedést tett a vezető hogy a szülőket behivatta,megmondta hogy nem engedi a gyermeket addig vissza amíg a körzeti pszihológus nem értékelte a gyereket..kiderült hogy dühkitörései vannak otthon,de erről a szülők direkt semmit nem szóltak.

azóta nincs oviba

2013. okt. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ovisnénink nagy haverja, az ovivezető. Ezért ez az út kevésbé járható. Meg aki mer szólni(szülő) egyből az ő gyermekét támadja az ovisnéni, és a gyermek problémáit sorolja. Megoldást nem igazán akarnak találni. 2 gyermekemet egymástól függetlenül kérdezem, az aznapi dolgokról, ugyanazt mondják. Fiam ma visszaütötte a kisfiú támadását(nem volt szép tőle,nem ezt beszéltem meg vele), persze, most ő a hibás.....
2013. okt. 11. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Én sosem hagytam (és most sem) ha valaki bántotta a gyerekemet.

Emellett ti sem mehettek el szó nélkül, mert a gyerkőcöd azt fogja hinni hogy cserbenhagyod hiába szól neked, panaszkodik nem teszel semmit érte.

Még túl kicsi ahhoz hogy saját magát megvédje.

Ráadásul így utáni fog oviba menni.


Én mindenképpen az óvoda vezetőjével beszélnék, ha ez nem járható út akkor a bántalmazó gyerekkel. Talán ez lesz a hatásos.


Ha ez sem válna be és már sokadjára fordul elő a probléma, akkor ovit váltanék és azért elhíresztelném hogy alkalmatlan az ovónő a szerepére.

2013. okt. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 JnéHN ***** válasza:
A helyi családsegítőbe kell menni és elmondani a problémát őszintén, és azt is, hogy kezeljék diszkréten a dolgot, mert a óvodában a te gyerekednek lesz problémája. Ők tudnak igazán cselekedni.
2013. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Mi ezt iskolában éltük át, semmit nem tudtak csinálni, pedig ott akartak segíteni. Beírattuk egy csoportba a gyereket, ott olyasmiket tanítottak neki, hogy nézzen a szemébe és mondja, hogy nem akarja, hogy bántsa, vagy engedje el. Ne hagyja magát. Én nem mondanám a gyereknek, hogy ne üssön vissza, minek gyengítenéd a pozicióját? Ha már odáig fajult és az övőnőkre nem számíthat, akkor csak magára. Ha te erre azt mondod, hogy ne üssön, akkor mi marad szegény gyereknek? Jó, hogy visszaütött.

A másik, ha te otthon mindig erről beszélsz, akkor magad élezed ki a problémát. Egy gyereknek sok minden természetes, ami egy felnőttnek nem. Nem lehetsz ott vele állandóan, önállóan (tudom, hogy ovódás) kell megoldjon sok mindent.

A lánynak meg inkább azt tanácsolnám. :), hogy jó hangosan sikítson, ha bántják. De nem állandóra, hanem próbálja ki, mit ad. Bocs, tudom, kettős erkölcs.

2013. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne ijedj meg attól, hogy az óvónő jóban van az óvodavezetővel. Eddig óvónéni nem tett ellene, jelezzétek az óvódavezetőnek, ha megoldható összefogva a többi szülővel. Ha ő sem tesz ellene, jelentsétek az önkormányzat mint fenntartó felé, de így ott már mondhatjátok azt, hogy jeleztétek a vezető felé, de nem oldotta meg a problémát.

És lehet mondani az óvódavezetőnek, (kicsit talán aljas, fenyegető jelleggel), hogy ha ő nem oldja meg kénytelenek lesztek a fenntartó fele jelezni a problémát. Nem tudom, hol, milyen helyen éltek, de általában az óvódavezetők minden erejükkel próbálnak megfelelni a fenntartónak, hiszen onnan jön a pénz, féltik a presztizsüket, az ovi hírét.

Van az ismeretségi körömben egy hasonló eset, ott így oldották meg, és igen későbbiekben ott is kényszerítették a szülőt, hogy felméresse a gyermeket, meg lássa pszichológus, mert nem csak agresszív volt, hanem fogyatékos is. De addig mentek a szülők, míg elértek változást.

A gyermekkel kár bármit is kezdeni, mert GYEREK. A szülőket pedig nem ismerem, azért nem tudok mit írni, hogy szóltok-e nekik, az a szülő természetétől, IQ.-jától, hozzáállásától függ.

Sok sikert, és kérlek írd majd meg mire jutottatok

2013. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!