Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis gyerek (ei) d mellett...

Ovis gyerek (ei) d mellett milyen munkaidőben dolgozol? Elsősorban azok válasza érdekel, akik maguk oldják meg az oviba hordást.

Figyelt kérdés

Mikor értek haza, otthon mit kell csinálnod, mennyit tudsz a gyerekekkel foglalkozni?

8-17-ig lesz a munkaidőm, délben egy óra ebédszünet. Ez mondjuk bevásárlásra is elég meg ebédre. Ovi 5-kor zár, de azt mondták ezt megoldjuk. Eddig fél 4-ig voltak. Apuka 12 órázik, sokszor egy hétig ottalvós. Szabadnapjain másodállása van 7-17-ig.

Munkanélküli vagyok, ez közmunka program lenne, nettó 62 ezer. Most 22 ezret kapok. Enélkül elvagyunk, de férjem így alig van itthon, helyettem is dolgoznia kell.:-(

Vállalnád?


2013. okt. 28. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel írod, hogy mindenképpen kellene dolgoznod így ha ennyire rosszul állnánk anyagilag akkor mindenképpen.


De ez egyenlö amit leírsz azzal, hogy iagzán semmi idöd nem lesz a gyerekre.

Ami még fontos, hogy hány gyerek van? Ha csak 1 akkor is más mert azt a kevés idöt is arra az egyre fordítod.

2013. okt. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Két gyerek, 3 éves kislány, 5 éves kisfiú. Most azon agyalok, hogy apuka egy hétig nappalos 7-re ér haza, ezután 4-5 nap pihi, ekkor maszekol 5-ig, deel tudna jönni 4-kor. Utána egy hét éjszakás, reggel 8-tól tud aludni, el tudja őket hozni 4-kor, majd megint pár nap maszek. Szóval havonta kb. 8 napot lennének 5-ig az oviban. Meg mondták hogy rugalmas, esetleg mikor apuka megy értük túlórázok, amit máskor lecsúsztathatok.Április 30-ig van elsőkörben, végülis télen nincs sok maszek (kőműves).
2013. okt. 28. 14:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Húzós! De ha tényleg kell a pénz, vállald, legalább átmenetileg.
2013. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Heti 40 órában dolgozom, ami rugalmas, de mivel egyedül hordom a gyerekeket az oviba/suliba, így 8-16-ig vagyok.

7.20-kor indulunk itthonról, a nagyot kirakjuk a sulinál, majd a kicsit beviszem az oviba, 7.45-kor indulok onnan és pont beérek 8-ra.

Du. 4-kor ugyanez visszafelé.

Néha tovább kell maradnom (2 hetente 1x), akkor anyós megy a gyerekekért, viszont a túlórát le tudom csúsztatni, így pénteken korábban végzem.

A párom 7-17-ig dolgozik, 6.30-kor indul és 17.30-ra ér haza, így ő semmiben sem tud segíteni.


A helyedben tutira elvállalnám a melót, nincs is min gondolkodni. A szekeret ketten kell húzzátok, egyedül megszakad benne a párod...

Ha így több lesz a bevételetek, akkor talán neki kevesebbet kell dolgoznia és többet tud lenni a gyerekekkel, probléma megoldva :)

2013. okt. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem elvileg 8.30-17.00-ig van a munkaidőm, csakhogy az ovi is 17.00-kor zár.

Így kérvényeztem, hogy 8.15-től 16.45-ig járhassak, így koppanásra az oviban vagyok (szerencsére nincs messze).

Nem lehet kijárni, hogy csak 30 perc legyen az ebédidőd?

Egyébként pedig neked is jót tenne, ha kimozdulnál kicsit, bár emlékeim szerint az első dolgozós hónapok elég szörnyűek voltak, nagyon elfáradtam estére és újra kellett alkotni a napi/heti időbeosztást.

2013. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!