Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan kezelitek a hasonló...

Hogyan kezelitek a hasonló helyzeteket?

Figyelt kérdés
Kisfiamat tegnap az oviban három, nála idősebb fiú csúfolta, elvették a sapkáját és megdobálták sárral. Az óvónő helyre igazította őket. Ti szólnátok az adott gyereknek, h ezt miért csinálta? Állítólag a háromból egy kért bocsánatot.
2013. nov. 9. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem szólnék. Akkor szólnék, ha durvább dolog történne. Az ovono ott van, majd o le rendezi őket.
2013. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem! Ilyen lesz még sok. Óvodán belül kell elintézni.
2013. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Most nem lépnék, mert az óvónő ezt lerendezte. Ha lesz folytatása, csak akkor.
2013. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Most sem és később sem. Nem állhatsz folyton a gyerek háta mögött.
2013. nov. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az óvónővel nem tudom lerendezni, akkor a szülőkkel beszélnék. A gyerekekkel nem, mivel hiszem, hogy jogod van egy óvodás korú gyereket letámadni a szülők háta mögött. Amúgy megkérdezném, hogy pontosan mi történt, mert tapasztalataim szerint az esetek túlnyomó többségében az 'áldozatok' közel sem annyira ártatlanok ilyenkor, mint ahogy azt otthon elmesélik. Lehet, hogy nálatok most pont vétlen a kisfiad, de azért ez elég piti dolog, hogy így kiakadj.
2013. nov. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezd meg a gyerekeket, h miért csinálták( ne támadóan, cs úgy mellesleg), h mit csinált esetleg a fiad.

És kérjenek kölcsönösen bocsánatot.

( de ha cs egyetlen-egyszer történt meg, azt nem kell tulreagálni, megesik. Az fentit cs akkor csináld, ha már 2-3jára csinálják.)

2013. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazatok van, nem állhatok mindig a sarkában, meg kell tanulnia megvédenie saját magát.

Szerencsére nem rendszeres a dolog, de fogalmam sem volt hogyan kell az ilyet kezelni.

2013. nov. 9. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Összezördülések lesznek még, sőt az is lehet, hogy a következő esetben a te gyereked - annak ellenére hogy igyekszel nevelni - lesz az, aki a hülyeséget csinál.

Ha nincs rendszeres zaklatás, sérülés, az óvónők lerendezik helyben, akkor egy-egy ilyen alkalommal nem érdemes ebből ügyet csinálni. Sokszor a gyerekek békésen játszanak, míg az anyukák még fújnak egymásra.

2013. nov. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez így van. És sajnos én is elég nehezen viselem a hasonló helyzeteket. Én igyekszem úgy nevelni a gyerekeimet, h ne verekedjenek, de ha őket éri atrocitás, akkor viszont ne hagyják magukat! Én most úgy vettem észre, h engem sokkal jobban megviselt a dolog, mint a fiamat.
2013. nov. 10. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!