Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Akinek magánoviba jár a...

Akinek magánoviba jár a gyereke, az miért döntött úgy, hogy oda íratja be?

Figyelt kérdés
Köszi:-)
2014. febr. 3. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert helyhiány miatt nem vették föl az államiba, viszont már nagyon szeretett volna menni, hiányzott neki a korához illő gyermektársaság. Hetente kétszer megy, mert én itthon vagyok a kistesóval.
2014. febr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Vallási magánóvoda.

Számunkra nagyon fontos az az értékrend, amit itt is képviselnek és mi otthon is. Szerettük volna, hogy hasonló értékrend, nevelési elvek, hitbéli meggyőződés legyen példaként a kisfiam előtt nap közben is, amikor mi dolgozunk.

Semmiképpen nem akartam önkormányzatiba és anyagilag is megtehetjük, hogy ezt választjuk.


Nálunk (budapesti kerület) túlzsúfoltak a kerületi intézmények, vagy 30 gyerek jut az óvónőre (váltásban dolgoznak), spórolnak a létszámmal is. Sajnos sok a problémás/kisebbségi is, a dolgozók túlterheltek, idegesek, a vegyes csoportokban a nagyok pisiltetik a kicsiket stb.

Sajnos a pedagógusok között a többség nincs szakmailag sem felkészülve a sajátos nevelési igényű gyerekek ellátására, de a csoportokban mindenütt előfordul 2-3 ilyen kisgyerek, akik nagyjából le kis kötik a pedagógus erőforrásait. Félreértés ne essék, nem az integráció ellen vagyok, viszont a fejlesztést a környékünkön csak ímmel-ámmal vagy sehogy sem tudják normálisan megoldani- így nem sok értelme van.


A nagyok iskolai előkészítő foglalkozásai úgy zajlanak, hogy aki amit akar, azt csinálhat, ha elvégzi a feladatokat az is jó, ha nem, akkor sem törődik vele senki- a szülőknek hazaküldik a feladatlapokat, hogy a gyerekeikkel este oldják meg- és hasonlók.


Mindenért kuncsorognak, heti szinten gyümölcsöt, higiéniai eszközöket, rajzlapot stb. vitetnek be a szülőkkel stb. A problmás réteg persze nem, tehát itt is a normális családok viszik helyettük még a csoportpénzt is.

Gyakran megy a mocskos beszéd, verekedés, kiközösítés, pletykálkodás.


Sajnos a környékünkön ilyenek az önkormányzati intézmények, konkrétan a mi körzetesünk is. Elmentem, megnéztem őket, nyílt napokon voltunk, ismerősöktől, szomszédoktól, játszótéren stb. infókat gyűjtöttem.


Biztosan vannak olyan önkormányzati fenntartásúak is, ahol tisztességes, kipihent, lelkiismeretes dolgozók, szép tárgyi körülmények, egészséges és bőséges étkezés is van- nálunk sajnos nem.

2014. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a helyhiány volt az oka. 4 évesen már úgy gondoltam, hogy nem fog neki ártani a közösség. Kistesóval itthon vagyok, úgyhogy simán elutasítottak.

De. Amióta oda jár egyre biztosabb vagyok benne, hogy innen fog iskolába menni. És ezek után a tesója is ide fog járni. Szerencsére csak egy évig járnak majd együtt...

2014. febr. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ez a vallási ovi ez hol van? Ez katolikus, vagy valamilyen másféle keresztény óvoda?
2014. febr. 3. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Mi is egyháziba adtuk. Egyrészt vallási okok miatt, másrészt az állami bölcsiben is elég már "vegyes" lett a baráti köre. Itt azonos értékrend szerint nevelik, mint otthon és a szülői közösség is nagyjából hasonszőrűekből áll. Egyébként minimálsan kerül csak többe, mint egy állami, és nem is egy versenyistálló, de itt szeretetben és biztonságban tudom a gyerekem.
2014. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Mi is vallásiba járunk. Alapítványi ovi. Azért is szeretem, mert 10-n vannak összesen 2 óvónenire és 30 ezer/hó, étkezéssel együtt. Igen, katolikus ketesztény.
2014. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A miénk nem katolikus.

2014. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsánat, de megkérdezhetem konkrétan az ovi nevét? Annyira jókat írsz róla, és mi pont ovi után kutaton Bp-en. Biztosan nem haragszanak meg, ha megmondod a nevüket, hisz csak jókat mondasz :)
2014. febr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vették fel az államiba, mert itthon vagyok a kicsivel. De nagyon bejött, utólag örülök, hogy így történt, annak ellenére, hogy hamarosan dolgozni fogok újra, így szeptembertől már valószínűleg ő is az államiba fog járni.
2014. febr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!