Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvónők, dadák, mit csinál egy...

Óvónők, dadák, mit csinál egy pedagógus asszisztens egy óvodában?

Figyelt kérdés
Akinél van ilyen személy az oviban, annak mi a feladata?
2014. márc. 6. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Én dajka vagyok. A csoportomban a ped. asszisztens 1 ikerpárral van, akik sérültek szellemileg. Ezen kívűl segít az óvónőnek amiben kell. Foglakozás előkészítése, vágás, ragasztás stb.
2014. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

mi csoportunkban is van, vagyis az óvodánkban minden csoportban van mert integrált óvoda.

van egy sérült kisfiú, vele van, neki segít. pl. nem tudja kifejezni magát, de most már tudja a gesztusaiból, hogy mondjuk pisilnie kell, azért hisztizik és akkor viszi is gyorsan :)


mi csoportunkban a dadus munkáját segíti, így tudnak picit csalni, ő reggeliztet, a dadus később jön be ilyenkor, viszont a dadus akkor nem megy haza 4kor hanem marad 5ig, a kisfiúval, az asszisztens meg tud menni 4kor, így mindketten 8 óráznak.

sokat játszik a többi gyerekkel is, mindenhova megy velük, de persze főleg a kisfiúval, tulajdonképpen ő a kisfiúhoz jár :D


gondolkozol ezen a szakon? én is át szerettem volna képezni magam pedasszistztensre csak az ijeszt meg, hogy nagyon új dolog, 1 éves szerződésük van és úgy látom, nincs rájuk pénz :S szóval szerintem még rizikós szakma

2014. márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pedagógus asszisztens vagyok.

Feladatom az óvónő munkáját segíteni.

Gyerekekkel játszani, öltözni, enni.

Ha program van, kísérgetni őket.

De ha úgy van, segítek a dadusnak is: felsöprök, pisiltetek, kakiltatok, stb.

Sokat alkotunk: díszítünk, rajzolunk.


Ott vagyok a csoportban, és segítek ahol tudok.


Elvileg kötelező felvenni az óvodáknak, 3 csoportonként 1 fő ped.asszisztens szükséges.

Határozatlan szerződéssel vagyok.

2014. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, 3. válaszoló!

nálatok akkor vegyes csoportok vannak, ugye? úgy tudom ott kötelező

2014. márc. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem is ped.aszként vettek fel. A fő feladatom a konyhával kapcsolatos dolgok(tálalás,mosogatás,takarítás,nyilvántartás-nyomonkövetés vezetése). De mostanában jött egy "autista gyanús" gyerek is az oviba,így a feladataim közé tartozik,hogy amíg a dada nem érkezik,meg közben is ha lefárad (mert kegyetlenül le lehet) vigyázzak rá,vagy a többi gyereket lássam el amíg a dadus a problémás gyerekkel fogl. Hát mit ne mondjak nálunk elég húzós a helyzet,rohangálunk egész nap,mint pók a falon...
2014. márc. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

Nálunk tiszta csoportok vannak.

Én a kiscsoportban vagyok, csupa 3 éves, ott bőven elkél a segítség, nem elég a 29 gyerekre egy óvónő és egy dadus.

2014. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok

A másik ped.asszisztens nálunk dajkaként dolgozik, csak ped.a.-nek van bejelentve.

2014. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Mennyi most a fizutok ped.asszisztensek?

Nekem is lehetőség lenne egy ilyen állásra ezért érdekel.

2020. nov. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!