Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan lehet ezt kulturáltan,...

Hogyan lehet ezt kulturáltan, veszekedés nélkül megbeszélni, ha elegem van belőlük?

Figyelt kérdés
3.5 éves fiam szeptemberben kezdte az ovit, előtte bölcsis volt. Okos értelmes, nincs vele semmi probléma. Mégis van egy óvónő, aki nem szereti se a gyereket se engem. Nem zavar, mert én is utálom. A problémám a következő. Itthon vagyok, várom a tesót, nyáron fog születni. A csoportban van 1-2 szegényebb, kisebbségi gyerek akik állandóan taknyosak, szó szerint a szájukba lóg az orruk. Ezektől az én fiam is összeszedi, nem sűrűn de előfordul. Na ilyenkor állandóan, már egy hapcira hazaküldik, hogy beteg és ne fertőzze a többit. Most is ez történt 2 hete, szóltam hogy allergiás a gyerek (mert valószínűleg az volt) azt a választ kaptam, hogy nem baj ők is taknyosabbak. Délután mikor mentem érte a kiállhatatlan óvónő volt, közölte hogy vigyem a fiamat orvoshoz, mert taknyos. Mondtam neki, hogy reggel a másik óvónővel ezt megbeszéltem, nem volt semmi gond. Persze kötötte az ebet a karóhoz, hogy vigyem a gyereket orvoshoz. Nem vittem, másnap mentünk oviba, akkor már a normális óvónő is azzal fogadott, hogy beszélt a társával és csak vigyem már el orvoshoz. Na innentől nem ment a gyerek oviba, itthon maradt velem , semmi baja nem volt. Következő héten vittem, nem tetszett. Járt két napot, majd valóban taknyos lett, köhögött. Mondja a gyerek egyik délután, hogy a nemkívánatos óvónő megengedte neki, hogy kabát sapka nélkül legyen az udvaron. Meg is lett az eredménye, nem akarta ott látni a gyereket, hogy igaza legyen, levetkőztette 5-8 fokba. Jó, elvittem orvoshoz, nem kapott semmit, de kiírták, majd szünet után viszem. Szeretném ezt megbeszélni, hogy ne képzeljék már azt, minden nyekkre itthon fogom hagyni a gyerekemet, főleg ha az öccse is megszületik csak azért, mert nekik büdös a munka. Nagyon elegem van már ebből.
2014. ápr. 17. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor itt a többi ovonő is ludas,mert egyiknek sem tűnt fel,hogy a gyereken nincs kabát? Nem azt mondom,hogy hazudik a gyerek, de elég elképzelhetetlennek tartom,hogy mindegyiket kabát sapka van a tiéden meg csak pulcsi.
2014. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Beszélj az óvónőkkel és mondd meg nekik, hogyha nem hagyják abba, szólsz az óvodavezetőnek. Ha végképp nem juttok dűlőre, vidd el másik oviba.


Mindig ledöbbenek azon, mikor egy óvónőnek nem szimpi a gyerek és ezt érezteti is vele.

2014. ápr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nagyon rendesek az óvónők, én egyébként dolgozom.

enyém is allergiás és mikor kijön rajta (asztma szerű köhögése van és folyik az orra), akkor bizony nekünk is mindig kell igazolást vinni, hogy nem beteg, csak az allergiája kijött.

ami mondjuk elég gyakori mert az ovi udvarban van olyan növény amire allergiás, így 2-3 szép napsütéses, kint töltött nap után köhögve jön haza.

szerintem ez normális, a többit védik, nem az enyémmel akarnak kiszúrni, na meg van rendelés délután is, így nem marad ki az oviból emiatt.

abban igazad van viszont, ha tiedet hazaküldik akkor küldjék haza a többit, bár gondolom a nagyon szegény családdal próbálnak elnézőbbek lenni, hogy anyuka tudjon dolgozni, de ez tényleg kelleletlen mert a többiek szívnak emiatt :(


a kabát miatt meg szólnék! vagyis számon kérném, hogyan történt.

(mondjuk azért te is túlzol, mert 5 fok nem volt már 3 hónapja, most is 13-15 fog van és hétfőre hűlt le, előtte 18-25 fok volt!)

2014. ápr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk hideg van, reggel nem egyszer volt 1-2 fok is, az idővel nem túlzok. Nem csak az én fiamat vetkőztetik le, vannak egy páran így, mondván a gyereknek melege van. Tudom, hogy el szokták ferdíteni az igazságot a gyerekek, de az én fiam nem szokott olyat mondani ami nem igaz, ezek után meg végképp el is hiszem. Szóltam már nem is egyszer, hogy könnyen megfájdul a gyerek füle szélben ha nincs rajta sapka, ehhez képest tessék. Nem én vagyok az egyedüli aki nem dolgozik, a csoport többségének otthon van legalább az egyik szülője.
2014. ápr. 17. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vond kérdőre őket.Nem is értem egyébként,de ez olyan általános probléma amúgy.Dolgoztam oviban,és ott is ez volt,az óvónők szartak a gyerekre.Ha télen kint volt az egész dereka,meg nem igazították volna, ha a 3 éves gyerek nem vett sapkát nem szóltak érte,semmit,az egész olyan volt mint ha utálnák ezt az egészet amit csinálnak,miközben verik a mellüket,hogy ők diplomás pedagógusok.És rengeteg embertől hallom ugyanezeket.Tisztelet a kevés kivételnek.
2014. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a kicsid direkt mond ilyeneket mert látja hogy te otthon vagy és szeretne ott maradni veled és nem akarja hogy oviba küldd? Nálunk pl az óvónők mondogatták azoknak a gyerekeknek akiknek nem dolgozott az anyjuk, hogy ugye jobb lenne nektek otthon, hisz anya megtehetné,hogy vele lehessetek mégis behoz?
2014. ápr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem lehet. Egyrészt szeret oviba járni, sőt még azt az utálatos óvónőt is szereti, aki úgy bánik vele (is) mint a kutyával. Nem szeret itthon lenni, a társaságot igényli.
2014. ápr. 17. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Vigyél papírt az allergiáról, hogy semmiképp ne legyen félreértés, és mondd meg az oviban, hogy nem szeretnéd mindenért otthon tartani, mert már nagyon sokat kimaradt az oviból.

Egyébként az hogy kabát és sapka nélkül...ha napos helyre mennek akkor lehet ez a jobb ötlet, mert a gyerekek iszonyatosan ki tudnak melegedni az udvaron, és mostanában jó idő volt. De komolyan, öt perc az udvaron náluk olyan mint nekünk öt perc a szaunában.

Szerintem nem utálja a gyerekedet az óvónő, és nem hiszem hogy úgy bánna vele mint egy kutyával, mert akkor a kisfiad is utálná őt, és nem szeretne óvodába járni :)

2014. ápr. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hagyd a felesleges köröket, menj be már most a vezetőhöz, és meséld el neki ezeket. Ő majd lerendezi az óvónőkkel. Nem akar magának senki bajt, hidd el. De ez jelenleg csak a ti csatátok, az óvónőé és a tiéd. Ettől csak felmérgeled, de nem fog változtatni.
2014. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!