Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Testvéreket egy csoportba...

Testvéreket egy csoportba vagy külön csoportba raknátok? Nyáron költözünk egy új községbe, mert kinőttük a lakást. Jön a 3. baba júniusban. A gyermekeim 5 és 4 évesek. Ősszel új oviban kezdenek.

Figyelt kérdés
Eddig külön csoportba jártak. A nagyobb nehezen barátkozós, visszafogottabb, a kicsinek mindenki a barátja, rugalmas, alkalmazkodó.Nagyon jó testvérek, a közös udvaron csak együtt játszanak. Nagy az összhang, imádják egymást, persze összezördülések előfordulnak, ilyenkor mindig a kicsi enged. Nem tudom mivel teszek jobbat v rosszabbat. Úgy gondolom épp elég stressz nekik a költözés,új ovi,új tesó, ezért legyenek egy csoportban, mert az biztonságot ad nekik. De az vegyes csoport ami nem túl jó a nagynak aki jövőre suliba megy és bőven van mit fejleszteni rajta. A kicsi pedig 1 évig el lenne nyomva, mert csak azt játszhatnak amit a nagy mond, megy utána mint egy kis pulikutya. Mi a véleményetek? Előre is köszönöm!
2014. máj. 19. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alapján amit írtál külön csoportba rakatnám őket. Talán a nagyobbnak kicsit nehezebb lenne, de mindenkinek jobb.
2014. máj. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én a húgommal egy csoportba jártam, és gyerekként nem volt jó :(
2014. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagylányom 3 éve ovis, a kicsi 1 éve ovis, most együtt járnak. Az első hónap szuper volt, mert a kicsi így pikkpakk beszokott, pedig ő nem egyszerű természet, finoman szólva is antiszoc.

De az a baj, hogy azóta is a nagyobb árnyéka, egész nap csak megy utána, nem játszik a saját korosztályával, csak a tesó.


Most egyéb okok miatt új oviba fognak járni szept-től, itt tiszta csoportok lesznek, külön fognak járni, nagyon jót fog tenni nekik. Már tudják, és egyébként örülnek neki. A kicsitől féltem, hogy mit fog szólni, de semmi extra, örül neki ,hogy új oviba fog járni, és már mondja is, hogy itt majd lesznek barátai neki is.

A nagynak tuti jót fog neki, hogy végre nem követi őt egész nap a pici.

2014. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy csoportba jártak nagyon jo volt. A nagy ott volt a kicsinek de azért alapvetően inkább másokkal játszottak. Ideális volt, ha költöznék egybe iratnám őket ugy könnyebb megszokni aztán sulibanúgyis különválnak útjaik..
2014. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!