Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Óvodai ballagóra milyen...

Óvodai ballagóra milyen ajándékot vegyek az óvónőknek? 2 óvónő és egy dajka van. Várom az ötleteket.

Figyelt kérdés
5-5 ezer forint értékben elég ajándékot venni? fényképalbumot vagy mit?

2014. máj. 29. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Persze, hogy elég, kevesebbért is elég. Én óvónő voltam, (most gyesen)többségében virágot és bonbont kaptunk, de volt az ajándékok között 2 személyes Hollóházi kávéskészlet, sminkes táska benne egy-két sminkcucc (én ekkor kb. 30 éves voltam), aminek szoktunk örülni az az utalvány, dm-es, C&A-s, Douglas (viszont ez lehet, hogy nem annyira maradandó vagy személyes), ezenkívül fényképalbum meg sok porfogó. Bocsánat, hogy ezt mondom, de a gyertyatartó-szerűségeknek sok értelmét nem látom.

Vagy ami még szép lehet, egy Swarowski kristály (nyaklánv-medál pl). Remélem tudtam segíteni. Amúgy én egy magánoviban dolgoztam, így egy államiba elég lehet egy szép csokor virág és bonbon is.

2014. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes segítséget, meg a poént is, mert amúgy jót nevettem rajta, ami rám is fér, mert olyan fos a hangulatom ma :(
2014. máj. 29. 13:27
 3/10 A kérdező kommentje:

a mi óvodánkban évzáróra adnak egyszerűbb dolgokat az óvónőknek: úgymint bonbon, virágkaspó, virág... stb.


Most viszont ballagó lesz, emiatt nem tudtam, hogy mit kéne. De az utalvány jó ötlet. De nem gáz, hogy csak egy borítékot adok át, benne az utalvánnyal?

2014. máj. 29. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Szivesen a poént. Nem mindenki szokta értékelni a humorom.
2014. máj. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ovihoz (és a dolgozók lakhelyéhez is ) legközelebb lévő budapesti nagy plázába kaptak vásárlási utalványt- vagy 70 féle üzletben lehet elkölteni, amiben a könyvesbolton át a prfümériág, élelmiszerig, drogériáig, cipő-táska-ruhabolton át a moziig minden van.

Mellé egy-egy virágot.

2014. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%
Egyéb iránt nem értem miért kell ajándékokat venni nekik. Ovónők. Ez a dolguk. Ezért kapják a fizetésüket. Évente háromszor fizetésemelést. Ma már közel kétszázat kapnak, napi hat órai munkára.
2014. máj. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell. Csak mivel az óvónők nem hentesek, nem könyvelők és nem is HR-esek, hanem kisgyerekekkel foglalkoznak, a TE gyerekeddel is, ha van, rábízod a nap jelentős részében, amiért cserébe ő (legalábbis én, mint óvónő így tettem)szeretem, gondozom és tanítom. Nem a pénzért, nem a fizetésemelésért(nekem nem volt a 7 év alatt), hanem mert ez a hivatásom és normális esetben szívből csinálom. NA, ezért gondolják úgy bizonyos szülők, hogy meghálálják jelképesen egy virággal vagy kis ajándékkal. Én is adtam ajándékot a gyerekem gondozónőjének, mert a gyerekem szintúgy szereti őket és nem esett nehezemre, bármennyire is kevés mostanság a pénzünk. Nekik pedig jól esett és én ennek is örültem. Hát ennyi.
2014. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én is óvónéni vagyok-mint az előző-és teljesen egyet értek az előzőekkel.nagon rossz ilyen megjegzéseket olvasni.nem az volt a kérdés-hogy kell-e,meg ,hogy ti vesztek-e,hanem a kérdező mit vegyen.én is anya vagyok emellett-és én is mindig vittem az óvónéniknek apró ajándékot.itt nem arról van szó,hog ez a munkájuk-e,hanem,ha 3-4 évig vigyáztak,tanitgatták,szerették a gyermekemet-biztos jól esik egy apró kedvesség.én kaptam már egyedi készitésű képkeretet,fénképalbumot,általuk kreált tészta-disz.-és ennek sokkal jobban örültem,mint a drága dolgoknak.a gesztus a fontos

a kérdésedre visszatérve-ha ballag a gyerkőc-esetleg lerajzolhatná a felnőtteket-és bekeretezhetnéd.vagy egy fénykép-bögrére,borra,polóra-ezt biztos megőrzik

2014. máj. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszolónak


Tényleg nem kell, nem is várják el az ajándékot legtöbben. Mint ahogy remélem te sem fogod elvárni, hogy a nem 6 órás munkaidején kívül bármit is tegyen a gyereked fejlődésében.


De pl. a mi óvónénijeink otthon is készülnek, bábot varrnak, dekorációt gyártanak, fejlődési naplót írnak. És nincsenek túlfizetve, bármennyire is ez terjed a köztudatban.

Úgyhogy mi jó szívvel, szeretettel viszünk ajándékot.

Én most az Office depóban vásároltam szép mappát, tollakat, jegyzetfüzeteket.

2014. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is most ballag lányom az oviból 2óvonő,egy dadus és egy pedagógiai asszisztensben kell gondolkodnom.Nekem lányom majd rajzol mindegyiküknek valamit amire rá ragasztok egy képet róla és a nevét ráirom és 1-1szál virágot kapnak majd.
2014. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!