Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szokás a nyári szünet előtt...

Szokás a nyári szünet előtt az óvónőknek, dadusoknak ajándékot adni?

Figyelt kérdés
Már több helyről hallottam, hogy az ovis év végén, vagyis a nyári szünet megkezdése előtt szoktak kis ajándékot adni, megköszönve ezzel az egész éves munkát. Kávé, tea, csoki, desszert, ilyesmikre gondoltam. Ez szokás még vajon, vagy kellemetlen lenne, ha vinnénk be ilyet?

2014. jún. 6. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi vittünk. Egy-egy cserepes korallviragot, egy szivet hurkapacikara ragasztva beleszurva földbe, arra irtuk kinek és hogy köszönjük, a gyerek nevét és rajzolt rá.
2014. jún. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem,max nagycsoportban.
2014. jún. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

mi adunk, de az egész csoport együtt. 1-1 kis csokor virágot és vásárlási utalványokat.

én az utalványt túlzásnak érzem, de maradt ennyi ajándék pénz, így elköltik az szmk-s anyukák...

2014. jún. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 6. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:

mi a bölcsiben és az oviban is mindig adtunk. többnyire sk ajándékot + bonbont/virágot. Én úgy gondolom, ennek akkor van értelme, ha tényleg szívből jön, nem csak azért adnád, mert szokás, vagy mert a többiek is adnak.

Mi tényleg igyekeztük, kedves, személyre szóló dolgokkal meglepni a pedagógusokat, és mindig rettentően örültek is neki. De ahogy én láttam - mert nálunk a többség azért valamilyen formában szintén köszöntötte az óvónéniket - , mindennek örültek, lett légyen az egy tábla csoki, egy szál virág, vagy egy ragasztómaszatos-ujjlenyomatos képeslap...

a férjem tanító. mióta dolgozik, minden évben kap ezt-azt, és az összes ajándékkísérő cetlit/levlapot/rajzot stb eltette emlékbe. Azt nem tudná megmondani, kitől mit kapott, mert nem a tárgyak, vagy az értékük volt a lényeg soha...

2014. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!