Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Tenleg a 2015/16 od nevelesi...

Tenleg a 2015/16 od nevelesi evtol megszunik az ovodakban a vegyes csoport es csak homogen csoportok lesznek?

Figyelt kérdés

Lanyom szeptemberben kezdi az ovit es sajnos vegyes korcsoportu csoportba vettek fel aminek en egyaltalan nem orulok.

Viszont azt halottam hogy jovore csak tiszta csoportok indulnak.

Igaz ez? Hol talalok erre vonatkozo informaciot? Ha igaz akkor talan jovore az o csoportja is tiszta csoport lesz? Vagy akkor csak jovore kezdenenk az ovit, mert semmikepp nem akarom vegyes csoportba tenni. Ezt nindig is baromsagnak tartottam, meg mikor nem volt gyerekem es masok meseltek ki voltam rajta akadva.

En is tiszta csoportba jartam es azt tartom jonak. Hol talalok erre vonatkozoan torvenyi leirast hogy megszunnek a vegyes csoportok?



#csoport #homogen csoport
2014. jún. 23. 23:40
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
szerintem ez kivitelezhetetlen.Nem Pestien lakom,itt kb csak vegyes csoportos ovik vannak.Szerintem túl nagy átszervezést igényelne...
2014. jún. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Én még nem hallottam erről. Nálunk vegyes csoportok vannak (amikor én jártam ugyanide, akkor tiszta csoportok voltak csak) Nekünk nagyon bevált a vegyes csoport, szeptemberben csak 5-10 gyerek "kezd", és sokat tanulnak a nagyoktól. Nálunk nagyon húzzák a kicsiket, sokat tanulnak. Ehhez persze kell, hogy az óvónők is odategyék magukat.

Amúgy teljesem megszűnni biztos nem fog, mert vannak olyan kisebb faluk, ahol az egész ovi egyetlen csoportból áll, ami full vegyes korcsoport.

2014. jún. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Én nem hallottam róla, de szerintem nagyon jó a vegyes csoport. sok előnye van
2014. jún. 24. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam erről...és ez nálunk elég érdekesen alakulna,pl.akkor idén csak 2 kiscsoportos lett volna.
2014. jún. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen nincs, valamit félre hallottál!
2014. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz 15től csak tiszta csoport. Én is sok előnyét látom a vegyes csoportnak, a 4,5 évesem is ilyenbe jár már 2 éve. Remélem 2 év múlva a kisebbik is vegyesbe járhat majd.
2014. jún. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ilyenröl én sem hallotam de én sem szeretem vegyes csoportot

lányom tiszta kiscsoportba jár .

2014. jún. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek. Valoszinu en ertettem felre valamit. Sajnos meg mem sikerult beszelnem a vezetonovel, csak vakamelyik kollegajaval es o mondta hogy hogy tervezte a vezetono a tiszta csoportokat mert a legtobben azt keresik, es mondta lehet erre vonatkozoan mondott valamit a 2015/16 es nevelesi evre.

Ha meg tudom megirom. Szoval lehet csak nalunk szeretnek bevezetni ezt.

2014. jún. 24. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! a tiszta csoportok tényleg népszerűbbek a családo körében mint vegyes csoportok,MAgam is tiszta csoportokat viszek már 12 éve.Itt is van szórás,mert ugyebár nem etgyszerre születtettek kerülnek ide,hanem akik májustól következő év májusig születtek.Azért pont május mert általában az az után zületett gyerekeket nincs értelme felvenni a nyári szünet miatt.viszont ezek a gyerekek is ha kimennek a suliba elsó turnusba ha 6 éves lesz az adott év május 31-ig akor KÖTELEZŐ elmennie suliba(feltéve ha nincs valami gond)és ELMEHET az aki aug 31.ig betölti a 6-ot,sőt így tehát minden tiszta csoportból szakaszosan mennek el a gyerkek igaz 2 éven belül..és egyzserre 10-12 gyerek akik aztán a sulit is egy inétzményben kezdhetik el
2014. jún. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!