Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Bölcsis gyereked könnyen...

Bölcsis gyereked könnyen beszokott az óvodába?

Figyelt kérdés

A lányom 2 évig volt bölcsis. Tegnap voltunk először óvodában. Már úgy mentünk oda, hogy ne maradjak ott, mert ő nem szeretné. Persze maradtam kicsit, de mindig jött, hogy menjek már el. Aztán az óvónő is elküldött. Utána mondták, hogy nem volt semmi gond, ma majd eleve úgy menjünk, hogy reggel köszönök és ott is hagyom.

Ez tényleg ennyire egyszerűen megy, vagy majd kis idő múlva jön rá, hogy ez már nem a bölcsi, és ide nem játszani jövünk, hanem állandó jelleggel?


2014. aug. 28. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen megszokta, igen. Nem játszani?! Szerintem játszani megy. Ilyen kicsi korban még szinte ugyanolyan, mint a bölcsi.
2014. aug. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy kiscsoport szinte ugyanolyan, mint a bölcsi, ide is játszani mennek a gyerekek, hiszen nekik még ez a "dolguk".

Ne aggód túl.

2014. aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem. Hanem hogy most nem csak azért megyünk oda, mert ez egy szabadidős program. Hanem hogy ott is ugyanaz lesz, mint a bölcsiben, hogy ott kell maradni egész nap, ott enni kell, aludni kell, és csak utána megyek érte.
2014. aug. 28. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:
igen bár az elején sírt a lányom hogy ott kell maradnia de aztán megszokta .
2014. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is volt bölcsis, tavaly kezdte az ovit.

Előtte voltunk pár órát "vendégségben", meg beszéltünk egy másik alkalommal bent az óvónénivel, vezetővel, megnéztük a csoportszobát stb.

Mivel a nyáron sokat jártunk (szándékosan:) arra, soakt beszélgettünk az oviról, már nagyon várta.

Az első nyüzsgő napon is ottaludt, nem sírt, teljesen normálisan, rutinosan tette a dolgát, sokat játszottak az udvaron (a csúszdák, hinták minden kicsi számára vonzóak)- így első nap is alvás után mentem érte és a 2. naptól már normál rendben, egész napos volt.

Egy álom volt a beszokása, nem volt vele gond, gyorsan beilleszkedett és azóta is rendben vannak a dolgok, most kezdte a 2. évet (középsősnek számít vegyes csoportban).


Nem fontos neki, hogy most ez bölcsi vagy ovi vagy micsoda- neki az a fontos, hogy biztonságban érezze magát, legyen valamilyen pozitív élménye az óvónénivel, legyenek kis társai, akik mellett vagy akikkel együtt el tud játszani, a napirend pedig nagyon hasonló a bölcsihez- amit már úgyis megszoktak (pisilni menni alvás előtt, megteríteni, fogat mosni stb.)


Hidd el, hogy nagyon nagy előny, hogy már van tapasztalata közösségben, ez át fogja segíteni őt.

Nálunk kialakultak azért állandó szokások, amik egy év távlatában is ugyanúgy vannak (pl. 3 apró kis alvós állatkát kell napi szinten hurcolászni egy kistáskában, mindig integet az ablaknál, mielőtt bemegy a csoportszobába stb.)- de ez így jó, így normális.

2014. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A bölcsiből többen mentek most ugyanoda, és van pár gyerek, akik ugyanannyit jártak bölcsibe, mint az én lányom, de egyszerűen nem akarják elengedni az anyukájukat az óvodából. s kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez normális-e, hogy ő elküld engem, és mondja, hogy jól meglesz?
2014. aug. 28. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!