Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » 2011 június-július-augusztusi...

2011 június-július-augusztusi születésű gyermeknek mi a jobb, ha 3 vagy 4 évet jár óvodába?

Figyelt kérdés
Az iskolakezdés miatt is számít ez inkább. Hogy még éppcsak betölti majd a hatot. Vagy pont hét évesen kezd.

2014. szept. 1. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

csak az iskolakezdés miatt számít. semmi más oka nincs még ennyi idősen :)


ha azon az elven vagy, hogy minél később menjen iskolába, akkor megéri már a kiscsoportot ismételni vele, mivel az iskola előfeltétele, hogy 5 éves kortól iskolaelőkészítőre járjon, ez a nagycsoport.

ha viszont fogalmad nincs még, akkor rendesen járja le a 3 évet és majd nagycsoportban a vizsgálatok mellett majd eldöntitek, hogy elég érett-e, hogy iskolát kezdjen vagy ismételje a nagycsoportot

2014. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem sokkal jobb ilyen esetben ha 4 évet jár
2014. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bár 1 évvel idősebb a kislányom, de én úgy gondolom, ha az óvónők és a nevelési tanácsadó - és én is - úgy látja majd, hogy iskola érett, nem lesz hátránya, hogy éppenhgy 6 évesen kezdi majd az iskolát. Én augusztus elején születtem, éppenhogy betöltöttem a 6. évemet és mentem oviba. Nem éreztem soha semmilyen hátrányát.
2014. szept. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom 2011 augusztusi, és őt a mini csoportba írta be az ovi vezetője. Szerinte sokkal jobb, ha nem utolsó évben derül ki, hogy mégsem mehet iskolába, és lehet csak 2-3 gyerek marad az oviban. Állítólag az nagyon megviseli őket. De ha úgy látják, hogy elég fejlett az iskolához, akkor abban az évben megy majd a nevelési tanácsadóba, és kezdheti 6 évesen ő is.
2014. szept. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Iskolát ne kezdjen épphogy 6 évesen. Ovi 3-vagy 4 év? Mindegy szerintem, de te érzed, hogy mennyire van itt az ideje.
2014. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2011 májusi. Én nem szeretném, hogy 2017 szeptemberében kezdje a sulit. Akkor sem, ha a bizottság azt mondja iskolaérett. Mert sajnos, a mai törvény szerint, ha a gyerek iskolaérett és a bizottság is azt mondja mehet, akkor mennie kell.

Barátnőm gyerekei február és áprilisi születésűek. Kb, 4-5 évvel ezelőtt, a barátnőm csak annyit mondott az oviban, hogy szeretné, hogy még 1 évet járjanak és szó nélkül maradhattak még 1 évet. Most, hogy ugye állítólag jövőre végre 3 éves kortól lesz kötelező az ovi, így helyet kell csinálni. Majd meglátjuk, mi lesz 3 év múlva. Lányom ma kezdte a kiscsoportot, nálunk nincs is minicsoport. Az évvesztesek azok, akik kétszer járhatják majd a kiscsoportot, én szeretném, ha a lányom a nagycsoportot járhatja majd kétszer.

Egyébként barátnőm anno jól döntött, mind a kettő gyereke sokkal könnyebben vette az akadályokat az iskolában, hogy úgy kezdték, hogy elmúltak már 7 évesek. Ma már, tuti, hogy egy februári születésű gyereknek mennie kell 3 év ovi után iskolába, ha a bizottság vagy nev. tanácsadó nem dönt másképp. Tudom, te a nyári gyerekeket kérdezted, csak gondoltam leírom.

Ahova most a lányom jár, ott maradt kb 15 fő nagycsoportos, akik a nyáron lettek 6 évesek. Szerintem egyáltalán nem árt nekik még 1 év ovi. Amúgy is szerintem minden gyereknek 4 év óvoda lenne a normális.

2014. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!