Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hétfőn kezdte kislányom az...

Hétfőn kezdte kislányom az óvodát, azt mondja nagyon tetszik neki, jól érzi magát, sírás sincsen. Viszont itthon velünk, a kistesójával egyre agresszívebb és írigyebb. Mi ennek az oka és hogyan tudnám kezelni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 15:14
 1/6 anonim válasza:
Nekem azt mondták az óvónők,hogy amelyik gyerek "jó" az óvodában,az otthon lesz "rossz" vagy fordítva. Én tapasztalatból írom hogy lehet azért írigy mert az oviban arra tanítják hogy ha vki elkér vmit adja oda,ő meg szépen szót fogad,csak utánna otthon meg probálja másképp csinálni. Még a legelején beszélj az óvónővel ilyen dolgokról. Kezelni? Nem tudom mennyire kicsi a kistesó,de nagyon sok közös játék együtt családdal otthon meg pl játszóházban,hogy érezze kistesó is jó buli.
2014. szept. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan még nincs kistesó, ha minden jól megy 2 hónap múlva érkezik, de amikor bekerült a kislányom az oviba, akkor a legelején nálunk is volt ilyen gond. Nagyon jól érezte magát az oviban, de otthon sokszor volt agresszív velünk. Fegyelmeztük, büntettük (szobájában kellett elgondolkodnia mit csinált...), bocsánatot kellett kérnie...utána elmúlt. Szerintem vannak olyan gyerekek, akiknél a nagy változás ilyen hatást vált ki. Képzeld el mennyire új ez az ő kis pici lelkének, kis állandóan kattogó agyának...új emberek, új hely, új helyzetek, már nem olyan mint Anya mellett vagy a bölcsiben, itt már tanulni is kell, meg viselkedni, nem lehet egész nap a dadus ölében üldögélni meg játszani...Elmúlik hidd el, csak egy ideig nagyon figyeljetek oda rá, nehogy a kistesón csattanjon a dolog.
2014. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mi a fene ***** válasza:
100%
Igen ilyenkor változnak a gyerekek, gondold el 2-3 év otthon melege után 15-20 idegen gyerek között meg kell tudni védeni magát. Nincs anya. lehet hogy jól érzi magát ugy látja az ovónő, -és nem is mondhat mást- de az ő kis lelke ott bizony árva, és vannak ám nagyon agresszív gyerekek,akikkel szemben ki kell állnia, mert a pedagógusok se látnak mindent. Legyetek türelmesek.
2014. szept. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom most középsős.

Agresszivitást nem tapasztaltunk (nyafogást már igen). Többnyire a nap közben visszafogott és ki nem adott energiáját kapjuk délután (kb. Taz, a tasmán ördög pörgése :D).

Nem panaszkodom, mi is ilyenek voltunk. Szegény Anyu ugyanezt hatványozva kapta, mi hárman vagyunk testvérek :D

Kitartás, találjátok ki, hogyan vezetheti le a fölös energiáját (pl. ovi után játszótéren/udvaron tombolás, ahol tényleg kifárad és lenyugszik).

2014. szept. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az Én kislányom is most kezdte , volt bölcsis is. Nagyon jól reagált,nem volt különösebb beszoktatás szívesen bemegy nem sír,eszik alszik játszik.

Itthon viszont arra panaszkodott hogy elveszik tőle a játékokat, és egyszer erre kelt fel sírva "ad vissza én játszom". Nagyon sajnálom de meg kell küzdenie a kis játszmáit.Én azt mondom nem kell odaadnia , majd kivárja a másik amiig máshoz fog. És ő is e szerint viselkedjen.

De itthon érezhetően jobban félti a privát szféráját. a kekszből ne egyek,majd kis idő múlva hoz nekem belőle.Szerintem ez azt jelenti nem úgy gondolta csak félt hogy nem jut. Ez most a legújabb tapasztalás neki.

2014. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez a helyzet! És szerintem is nagyon jó az oviban, pedig elég eleven gyerek, szerintem visszafogja magát, aztán itthon kienged. Sajnálom, hogy nem fárasztják le az óvonők őket jobban kinti futkározással, játékkal, túl sokat vannak bent.

Kezelni lehet valamennyire, de idő is kell, hogy belejöjjenek az oviba járásba, biztonságba érezzék ott magukat, legyen barátaik, stb.

2014. szept. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!