Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nagycsoportos óvodás a kislányom és nem igazán szeret rajzolni, és színezni is elég csúnyán színez. Sokat gyakorolunk vele, és szerintem fejlődik, de az óvónő cseszegetését már lassan nem bírom, és félek, hogy ha visszaszólok, akkor a gyereken csattan az ostor, így inkább próbálom kerülni vele a beszélgetéseket. De ma megállított, az orrom alá dugta a gyerek egyik rajzát, hogy milyen csúnya, és én ne dicsérgessem, ha csúnyán rajzol, csak akkor, ha tökéleteset alkot. Nem akartam összeveszni vele, így csak annyit mondtam, hogy rajta vagyunk az ügyön, hogy ügyesedjen a gyerek. De az én nevelési stilusom , nem ilyen, én nem a tökéletesre hajtok, megdicsérem, ha csinálja, hiszen próbálkozik. Az én fejemet sem üvöltöttek le a szüleim, egy hármasért. Nem tudom mit tegyek ebben a helyzetben, hogyan mondjam meg ezt az óvónőnek anélkül, hogy a gyerek ennek valamilyen kárát lássa?
2014. szept. 24. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hú, én a helyedben elküldtem volna az anyjába az óvónőt.
2014. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hidd el nem sokon múlott, hogy olyat mondjak ami nyomdafestéket nem tűr! De csak a drágámra gondoltam, hogy lehet rajta bosszulná meg, így lenyeltem a mérgemet, és magamban puffogtam.
2014. szept. 24. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, hadd mondja! Az én fiam sem tud szépen színezni, holott nagycsoportos. Gyakoroljuk, biztatom, ennyi.
2014. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Addig meg totál elveszi a gyerek kedvét mire ``tökéleteset`` alkott. Meg ez relatív mi csúnya. Én kikértem volna magamnak. Csináld csak úgy ahogy idáig. Max ha valami nem tökéletes akkor megmutatod neki hogyan csinosíthatja azt. De semmi képpen sem negatívan állítanám be a rajzait. Ő másban jó ennyi.
2014. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném tőle, hogy ennek van-e valami nagy jelentőssége valamilyen szempontból, mert nem minden gyerek tehetséges éppen rajzban, ki ebben, ki abban jobb.

Ha nincs, akkor megkérdezném, hogy akkor igazából minek erőltessem.

Vajon azokat is cseszegeti, akiknek esetleg a mozgásuk lassúbb, lomhább, stb.? (Mondjuk ezt már nem kérdezném meg).

2014. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerinte van, mert ha csúnyán rajzol, színez akkor csúnyán fog majd írni. És ezért piszkálja folyton. De én viszont nagyon félek, hogy ha egy éven keresztül ezt a maximalizmust fogja neki hajtani az oviban, teljesen el fog majd menni a kedve az egésztől, ha nem sikerül neki elsőre. Már pedig én nem akarok tőle lehetetlent kérni, tudom,hogy nem minden tanulónak van gyöngybetűs írása, nem mindenkiből lesz Picasso, és egy négyes osztályzat is ugyanolyan jó lehet mint a kitűnő, ha valakinek olyanok a képességei. Ezt itthon szépen el is magyaráztam neki, hogy én nem értek egyet az óvónénivel, ha elsőre nem sikerül, majd fog másodikra, vagy harmincötödikre, tök mindegy, csak ne idegeskedjen. De már látom rajta, ha nem sikerül neki ideges lesz, és szomorú, és nincs kedve csinálni. Nem tudom mit tegyek? Ha beszólok az óvónőnek nem tudom jobb lesz-e valami!
2014. szept. 25. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd össze a gondolataidat,és szépen magyarázd el az ovónéninek,hogy ezzel csak árt a gyereknek,ha állandóan ezzel piszkálja.Otthon pedig játékosan gyakorolj vele sokat,és azt is mondd el az ovónéninek,hogy te igenis meg fogod dicsérni a kislányodat,mert nem direkt rajzol csúnyábban a gyerek.Az eszem megáll az ilyen ovónőkön,jó hogy nem azt mondja verd meg a gyereket,ha csúnyán rajzol.
2014. szept. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!