Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogyan védekeztek a fejtetű...

Hogyan védekeztek a fejtetű ellen?

Figyelt kérdés
Az óvodánkban már hallottam, hogy megjelentek a fejtetvek egyes gyerekekben. Melyik szer vált be nektek a gyerekeknél? Gondolok itt a megelőzésre (spray, sampon) és már a meglévő serkéknél és tetüknél. Két hosszú hajú lányom van, előre ráz a hideg ezektől az állatoktól. Minden nap megnézem a fejecskéjüket, eddig szerencsénk volt, de foglalkoztat a kérdés.
2014. okt. 6. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Hordják a hajukat összegumizva, összecsatolva. De sajnos ha megjelenik a csoportjukban a tetű, gyakorlatilag kivédhetetlen. Viszont elég jó sampont lehet már kapni, gyógyszertárban biztos jobban el tudják mondani, hogy milyen fajták vannak. Azzal kell aztán az egész család haját megmosni, ha esetleg előfordul. Unokahúgom hajában volt egyszer tetű (óvodában szedte össze), megmosták a haját a leírás szerint, és el is múlt.
2014. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem védekezni nemigen lehet ellene, sajnos ha bekerül egy közösségbe, nagyon gyorsan fertőz.

Szerencsére már remek szerek állnak rendelkezésre, nem olyanok, mint az én gyerekkoromban, 30 évvel ezelőtt.

Ágyneműt, törülközőket is fertőtleníteni kell ilyenkor.

2014. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van valami risztó spray is, talán a Paranit.
2014. okt. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Paranit riasztó spray. A baj csak az vele, hogy minden nap kell használni a tájékoztató szerint.
2014. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2014. okt. 7. 10:59
 6/7 anonim válasza:
Amikor meghallottam, hogy kitört a fejetűvész az oviban vettem Hedrin Protect and Go-t! Észrevétlen a hajon, és az ilyen vészhelyzetekre pont jó. Persze te sem kenegetheted minden nap velük a gyerekeket 18 éves korukig, mert beleőrültök mindannyian. De ha esetleg mégis elkapjátok a kis "szörnyeket", akkor próbáljátok ki a többi Hedrin terméket! :)
2014. okt. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gumizd, fond a hajukat, és mondd nekik, ne bujáljanak össze a többiekkel.


Amúgy, ha tetvesek lesznek, akkor vágd le a hajukat, úgy ki is tudod irtani.


Én nem vágattam, és két hónapig szenvedtünk vele. Ma már alap, hogy tetű > hajvágás.

2014. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!