Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miket kérdeznek, mik vannak...

Miket kérdeznek, mik vannak egy óvónői alkalmassági vizsgán? Mennyit keres egy óvónő? Mit kell tanulnia, tudni egy óvónőnek?

Figyelt kérdés

Tetszetős az óvónői állás. Még (szerintem) bőven van időm kitalálni, hogy mi szeretnék lenni ha nagy leszek de többet szeretnék tudni + nem árt szerintem ha elkezdek gondolkodni, hogy mi is szeretnék lenni.

13L



2014. nov. 30. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyakorold az éneklést, és válassz egy hangszert!
2014. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp borszasztó kreatívnak kell lenned. Rengeteg ünnep van, amikre mindenfélét készíteni kell, plusz mindig évszaknak megfelelően kell legyen diszítve a csoportszoba. Ezeket mind sajátkezűleg készítik az óvónők és dajkák. Plusz amit a gyerekek készítenek. És ahhoz is neked kell támpotot ötletet adnod.
2014. nov. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, és óvónő csak főiskolai végzettséggel lehetsz. Óvodapedagógus a hivatalos megnevezése, ezt pedig csak fősulin tanítják. Vagy van külön pedagógiai asszisztens, azt el lehet végezni tanfolyamon is. És persze rengeteg türelmed és megfelelő fellépésed kell legyen, hiszen 20 30 gyerek lesz a kezedben. Kettes voltam.
2014. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamelyik nap láttam a hiradoban hogy kb. 80.000 nettot kapnak kézhez. Nem egy álomfizetés ekkora felelösséghez..
2014. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
fő suli,sok türelem, gyerekszeretet,kreativ legyél ,és bird a terhelést mert van hogy reggel 6tol este 6ig ott kell lened az óviban .ha nincs valamiért ott a váltó társad a másik óvónéni.
2014. dec. 1. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Jól gondolod, még bőven van időd eldöntnei, hogy ezt a hivatást választod-e vagy sem. Az óvodapedagógus szakma, ahogy többen is írták jelengleg felsőfokú végzettséghez van kötve, tehát 3 éves főiskolai képzést kell elvégezni hozzá. Az alkalmassági vizsga három részből áll:

beszéd, testi és ének alkalmassági részből. Beszéd során főleg azt nézik, hogy van-e beszédhibád, tiszta-e a beszéded. Testinél leginkább egy alapállóképességet, alapgyakorlatok végrehajtását, valamint az éneknél a hang tisztaságát, szolmizálást, kottaolvasát. Furulya kötelező, így azt nem árt, ha ismered már valamennyire, mire a képzésbe belépsz.

Mit kell tanulnia?Nos, ez eléggé szerteágazó, mert viszonylag sok pszichológiát(pl. személyiség fejlődése, , pedagógiát (pl. általános pedagógiai és didaktika), módszertani dolgokat (vizuális nevelés, ének, matek, anyanyelv, testnevelés, természetismeret) tanulnak. Ezen kívül specializációk vannak (nyelvi, egyéb), valamint szabadon választható tárgyak. Ami fontos, hogy az első félévtől kezdve részt vesznek gyakorlaton, a második félévtől pedig már maguk is részt vesznek a gyakorló óvoda csoportjának életében (szabad játékirányítás).

Utoljára hagytam a keresetet....hát igen, ez nem éppen fényes, de aki ezt a hivatást választja, az valószínűleg nem is ezért teszi, mert hamar elhagyja a pályát.

Az én információm az ELTE-TÓK-ról voltak, mert én ott végeztem, nem tudom máshol hogyan van a képzés.

Remélem nem lett túlságosan "sok" az információ és hasznosnak találod egyes részeit!:)

2014. dec. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 3. 16:36
 8/8 anonim válasza:
óvónő vagyok, és hogy őszintén bevalljam, kurv*ra nem elég a pénz semmire, egyedül élek, 8 éves kisfiammal, és az óvónői állásomból (amit természetesen szeretek csinálni) eléggé kicentizetten élünk meg, egyik hónapban sem sikerül félrerakni.
2014. dec. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!