Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Szerintetek szükség van...

Márton Nikolett kérdése:

Szerintetek szükség van pszichológusra?

Figyelt kérdés
3 éves lányom szeptemberben kezdte az ovit. Igazából beszokott, csak egy kicsit különc: nem nagyon keresi társai, ovónői társaságát, nem igazán kommunikál, kérdésekre is csak tőmondatokban válaszol. A csoportos foglalkozásokba nem mindig kapcsolódik be, ilyenkor "magánakciókba" kezd. Az udvaron is többnyire egyedül játszik. És vannak "rögeszméi", pl.: a kabáton a cipzár mindig legyen teljesen felhúzva, a csoportszoba ajtaja mindig legyen csukva. Ezek pszichológust igénylő problémák vagy majd kinövi?

2015. febr. 16. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi kóros nincs abban, amiket leírtál. DE ha aggódsz, szerintem a kislányod nélkül menj el egy pszichológushoz, és kérdezd meg tőle, hogy mi a véleménye az elmondottak alapján, szükségesnek tartja-e, hogy "megnézze" a gyereket. Ja, és ami még felmerült bennem: otthon is csak tőmondatokban beszél-e (bár valahogy azt érzem az írásodból, hogy nem), kommunikál-e korának megfelelően.

Saját tapasztalat: kislányom 3 évesen kezdte az ovit, nem beszélt senkihez, nem evett, nem ment WC-re, foglalkozásokon nem vett egyáltalán részt (hozzáteszem, járt előtte közösségbe, ahol nagyon rossz tapasztalatokat szerzett, ez is nagyban hozzájárult a viselkedéséhez. Itthon mindent a korának megfelelően csinált, semmi gond nem volt vele. Aztán az óvónők türelmének, hozzáállásának hála, lassan nekiállt beszélni, előbb velük, majd a gyerekekkel, aztán fél év után nekiállt enni, elment WC-re, mára abszolút nyitott, kommunikatív, rá sem lehet ismerni. Nála csak a türelem kellett, de persze nem egyformák a gyerekek.

Bogara meg minden kicsinek van, persze kérdés,hogy mennyi és hogy ezek a mindennapokat mennyire zavarják, stb. Szerintem úgyis érzed, ha már nem normális ezek fennállása...

2015. febr. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hóbortjai minden gyereknek vannak, de az, hogy nem keresi más gyerekek társaságát engem kicsit aggasztana. A lányom csoportjában is van egy kislány, aki mindig egyedül játszik. A védőnő (ugyanaz a védőnőnk) mondta, hogy ő nem lát különösebb problémát a kisgyereknél, de többször találkoztunk már velük a játszótéren és elég fura kislány. Én a szülei helyében felkerestem volna komolyabb szakembert. Ha a ti lányotok máshol barátságos, igényli a szociális kapcsolatokat, nincs lemaradva a nyelvelsajátítással, akkor szerintem nem kell különösebben aggódni.
2015. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a lányom korának megfelelően fejlődik és kommunikál. Folyékonyan beszél, kérdez, nyitott a világra. A gyerekekkel máshol sem igazán beszélget, inkább csak egymás mellett játszanak, és figyeli, hogy mit játszik a mellette levő.Szerintem semmi baj vele, de az ovónénik szerint a "maga kis világában" él, nem tud beilleszkedni.
2015. febr. 16. 18:55
 4/11 anonim ***** válasza:

Az én középső lányom is ilyen kis hóbortos. Ő is 3 éves. Legutóbb a csoportfoglalkozáson ténfergett a többiek körül, míg ők egy 4 versszakos verset tanultak. 3 elmondás után visszamondta az egészet. Ezen kívül nem szereti, ha hozzá érnek, amikor nem akarja. Ezt elég nyers stílusban szóvá is teszi. Nála a kabát cipzárját nem lehet teljesen felhúzni, vagy sálat adni rá, mert "megfullad". Vándorfóbiái vannak, most éppen a széltől fél, de volt már sokminden. Ettől függetlenül szakember állítása szerint semmi baja, ő ilyen.

Sokan mondták már, hogy művészlélek. Az oviban az óvónő "csiszolatlan gyémántként" jellemezte, de megjegyezte, hogy sokat kell még csiszolni.

Nálunk az egyedül játszást ilyen idősen még nem veszik komolyan, vannak gyerekek, akikben kicsit később jön meg az igény az együtt játszásra.

Szerintem nincs okod aggodalomra, egyszerűen csak egyéniség.

2015. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

most jól értem, az óvónő autizmusra gyanakodik? mert azzal pszichológus nem foglalkozik, pszichiáter területe...

de ezzel még én nem vinném el.

3 évesen ezek a dolgok teljesen tankönyve illenek, én legalábbis tanultam (gyerekekkel foglalkozom) és minden stimmel, nem egymással játszanak, hanem egymás mellett, de gyerektársaságra szükségük van, feladathelyzetbe nem igazán hozhatóan ha nincs kedvük. ezek amiket írsz, ezek egy év múlva lesznek fontosak, mert akkor már (4 évesen) egymással kéne játszaniuk, feladatokban legalább 20 percig részt kéne venniük...

viszont ha a rögeszméi zavarják a csoportéletet, pl. nem lehet becsukva az ajtó, ő meg ezen kiborul, akkor valóban nem ártana a pszichológus, ő fel tudja oldani a gátlást. de pl. ebben én olyat látnék bele, hogy várja anyát és csukott ajtónál nem látja ha jössz vagy hasonló banális dolgot :) cipzár... hát jöbb mint ha felhúzni nem engedné :D enyém gombos ruhát nem vesz fel :) de ennek már lassan 3 éve... 1-1 ilyen belefér, akkor lenne rögeszme ha több lenne, az már valóban okot ad a gyanúra :)

2015. febr. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
nekem elég autisztikus, tuti tisztáznám, ha szükséges időben kapjon fejlesztést
2015. febr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem játszik még a társaival, teljesen normális hároméves korban. Az, hogy az óvónőkkel sem keresi a kapcsolatot, lehet simán ő ilyen, vagy az óvónők esetleg nem annyira kezdeményezők felé.


Ezek a "rögeszmék" esetleg megérnének egy misét, én azt gondolom, inkább menjen el az ember fölöslegesen egy szakemberhez, minthogy ne menjen el és később már nehezebb segíteni. Például az oké, hogy legyen fölhúzva a cipzárja, mert az az ő ruhája, úgy viseli, ahogy akarja. De hogy a csoportszoba ajtaja mindig legyen csukva: lehet, okkal hagyták nyitva, mondjuk mert a dajka ki-be mászkál a tálakkal, tálcákkal, szóval ezt meg kell azért értenie.

2015. febr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond sincs a lányoddal- az én fiam ugyanilyen volt egyébként. Most középsős és a helyzet nem sokat változott. nekem nem mondták, hogy pszichológus kellene, pedig tényleg elég zárkózott.


Másik fiam rögeszméje szintén amit írt valaki, bébikorától nem lehetett ráadni galléros, gombos, cipzáras ruhákat! Ő is megfullad!!!

2015. febr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gondot nem jelent, de az oviban kell legyen pszichológus, én vele beszélnék erről.
2015. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Semmi gond nincs. Ilyen 4ögeszmék rögeszmék mindenkinêl voltak kiskorabán, az ia annak számít jogy a zrbrán csak a feherre lépünk vagy a jardarepedeseire nem lepunk stb...az hogy nem baratkozik még az nem baj, ő ilyen, később valtozni fog és majd magától beall jatszani. Megoldaskent tudom azt ajanlani hogy baratkozzon össze rgy olyan vele egykoruval aki az ellentéte és ő majd viszi magával baratkozni.
2015. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!