Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha állami az óvoda, miért...

Ha állami az óvoda, miért kell fizetni az étkeztetésért stb? Nem az államnak kéne ellátni a gyerekeket ha már egyszer kötelezővé tették? Sok olyan anyuka van, aki ezt nem engedheti meg magának.

Figyelt kérdés

2015. febr. 24. 18:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem akarok kötekedni, de ha nincs még annyi pénze sem anyukának, hogy befizesse az ebédet, akkor ha otthon lenne miből venne neki ennivalót? Azért mert állami szerinted az államnak kellene fizetni a gyerekek étkezését?
2015. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem vegyen ruhát is óvoda, az önkormányzat! Aki nem engedheti meg magának az étkezés kifizetését, az talán nézzen magába...
2015. febr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Az allam minden mast all. Ott van a dadusok, ovonok, konyhasok, takaritonok fizeteset adja. Aram, gaz, futes mindent fizetnie kell az ovodanak. A magam ovik javareszt a szulok altal befizetett borsos osszegbol tartjak fenn magukat. Te azt hiszed csak a kajaba kerul egy ovi? Az csak egy kis toredeke? Meg mi az h az allam fizesse a te gyereked kajajat??? Ha otthon lenne mit adnal neki enni???

Amugy meg nyugodj meg nem tudom de talan 2016tol be lesz vezetve az h ingyenes lesz az etkeztetes.

Ugy csinalsz h kotelezo az ovi mintha jol kibabraltak volna veled. Szegyen gyalazat ahogy irsz. Kovetelozve!

2015. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként mire való a családi pótlék? Én azt az államtól kapom a gyerekeimre, abból fizetem az ovit, akkor már ingyen is van.Az állam állja gyakorlatilag.

Az, meg hogy valaki nem engedheti meg magának a havi tizenegy-két ezret a gyerekének napi 3*-i étkezésre, az szégyellje magát!

2015. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 sandrachnologic ***** válasza:
24%
Azert ha azt a 10-12.000 ft-ot számolod, akkor annyiból egy hétre nagybevasarolok harmunknak, napi otszori etkezesre változatos, normalis, minőségi ételeket főzve, ugy hogy a gyereknek súlyos etelallergiaja van. Tudom, off, de marha draga az ovis kajaztatas. Ha az én fiam oviba jarna (mar ha egyaltalan tudnának neki valahol ilyen étrendet biztositani) akkor amikor a tied mondjuk gulyás levest enne tejberizzsel az enyem kapna egy tányér levest meg egy almát... Nyilvan irreális elvárás az, hogy ingyen legyen az etkeztetess, sot meg tisztasági csomagot se kelljen bevinni stb, de azert néhány helyen tenyleg el vannak nagyon szallva a menza árak...
2015. febr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Második városban járnak gyerekeim óvodába. Az előző helyen 400 Ft volt egy nap, itt 396 Ft. És ennyiből kapnak háromszor rendesen enni. Mindig 10.000 Ft alatt van a havi étkezés, 20.000 Ft-ot meg szerintem sehol se kell fizetni.

Egyébként az igazán rászorulók, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt kapók most is ingyenesen esznek az óvodában és iskolában.

2015. febr. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Mi Pesten élünk, külvárosban. Az oviban 3 csoport van, mindegyik vegyes korosztályú. A kb. 80 gyerekből 10 gyereknek ha fizetik az étkezését!

Ebből is az egyikek mi vagyunk. Pedig én is "örülnék", ha azt a havi 10ezret tudnám esetleg félre rakni (nem másra kéne az a pénz, félre raknám), de mi "nem szorulunk rá".

Hiába van 30ezer forintos lakás hitelünk, a kutyát se érdekli. Nem is akarok kuncsorogni és térden állni senkinek sem, ez nem én vagyok/nem mi vagyunk!

Én most GYED-en vagyok a második gyerekünkkel, és igen, néha szűkösen, de kijövünk a havi betevőből. A gyerekeinknek mindene megvan, az extrákat is kitudjuk "csengetni", nem szorulnak arra, hogy lyukas ruhákban, éhesen tengessék az életüket.

A mi ovinkba a többi gyerek úgy kap ingyen étkezést, hogy 3 vagy annál több tesó van. Nem, egyik se kisebbségi, csak "kihasználják" a rendszert és nekik van is mit kihasználni.

Tudod, amikor apa a legújabb audival gurul az ovi elé, de "rászorul" a havi 10e forintos étkezés állami támogatására .. hát, azért ilyenkor pár reformot azért bevezetnék.

Nem mondom, hogy ne kapjanak semmit, de nyilván az egyensúly nagyon nincs meg.

Én pedig még egy gyereket ezért nem fogok szülni, bár tudom, mi csináljuk sz.rul.


És, én is osztom a többiek véleményét: akinek havonta nincs 10-12 ezer forintja a gyermek étkeztetésére, annak lehet, hogy a gyerekvállalás előtt kellett volna elgondolkodnia, hogy valóban kell-e a gyerek vagy inkább félre tesz 1-2 évig, hogy ne legyen ekkora bajban.

Aki pedig sz.rt se keres (már bocsánat) az meg nem tudom miért "sír", neki alapból ingyen van az étkezés és minden más, mivel rászoruló. Független, hogy hány gyerek van!

A havi tisztasági csomagba meg azért ne haljon már bele senki. Ezer forintból ki lehet hozni.

2015. febr. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%
azért azt hagy jegyezzem meg, hogy akinek nincs havi 8.000.- a gyereke étkezésére az nem az óvodát nem engedheti meg magának, hanem a gyerekvállalást!
2015. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

7-es, akinek 3 v. több gyereke van, annak nincs ingyen az oviban a kaja, hanem féláron van. Én legalábbis félárat fizetek. És, igen, kihasználom, hogy azt, amit a rendszer ad, hogy félárat fizessek, mert 3 gyereket nevelek. Amikor 2 volt, akkor én is kifizettem a teljes árat.

Ingyen önkormányzati óvoda azt jelenti, hogy nem kell azért fizess, hogy a gyereked felkészítik 3-4 év alatt az iskolára. Ergo, az óvónők munkája van ingyen. Nálunk heti egyszer gyümölcsöt is kell vinni, most írólapot is kértek minden gyerektől, tisztasági csomagot is kell vinni (szalvéta, wc papír, fogkrém, foly. kézmosó). Az ingyenesség nem azt jelenti, hogy mindent az Önkormányzat áll, hanem te nem fizetsz az óvónőnek azért, mert a gyerekeddel foglalkozik. De, ha már azt szeretnéd, hogy elvigyék úszni v. korcsolyázni, akkor azért már fizetned kell, mert ezek megtanítása vagy taníttatása már a szülő feladata. Megtanítod neki te v. fizetsz valakinek, hogy tanítsa meg a gyerekednek.

Sajnos, futballpályára van pénz, oktatás színvonalának emelésére nincs.

2015. febr. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy tényleg, ha nincs az 1 főre eső jövedelmetek 39.900 Ft, akkor kérj gyermeknevelési támogatást az önkoritól és akkor ingyen lesz az étkeztetése a gyereknek az oviba.

Egyébként pont azért lett az ovi kötelező 3 éves kortól, hogy a gyerek legalább napi háromszor kapjon rendesen enni. Ne csak valami néha. Te azért vagy felháborodva, mert a gyereked rendesen fog enni kapni és ezt neked ki kell fizetni? Inkább köszönd meg, hogy kapnak napi 3-szor enni, ha nem is sokat, plusz gyümit, ha nem is minden nap.

2015. febr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!