Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Miért ordibálnak az óvónők a...

Miért ordibálnak az óvónők a gyerekekkel az oviban?

Figyelt kérdés
Mint a sakálok, úgy üvöltenek a pedagógusok az ovisokkal, s a gyerekek is visszaüvöltenek. Hazajön a gyermekünk, s velük folytatja az üvöltözést!!! Ezt idegileg nem lehet bírni!
2015. ápr. 19. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Próbáltál már túlharsogni egy csivitelő 30 fős csoportot? Na azért.
2015. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Három kb. oviskorú gyerekem van. Ha szeretném, hogy mindhárom egyszerre csináljon valamit, pl. jöjjön vacsorázni, vagy induljon el a bejárati ajtó felé mert indulunk, azt sokszor csak úgy érem el, ha felemelem a hangomat. Mert mindegyik valami mást csinál, nem figyel, beszél, játszik, és mire a harmadik odaér, az elsőnek elfogy a türelme, és visszamegy játszani. Az oviban meg nem is három gyerek van, hanem 25.
2015. ápr. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Hogy minden gyerek egyszerre figyeljen rá. Ha normál hangerőn mondaná, akkor a huszon x-ből hallaná a hozzá legközelebb lévő 3 gyerek, ha épp feltűnne nekik a játékban...nem mehet oda sorban mindegyikhez, muszáj hangosan beszélni. A gyerek füle meg ezt szokja meg és ha hazaér, akkor nem tud olyan gyorsan váltani.
2015. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Nekem személyes tapasztalatom is van ezzel kapcsolatban, mikor azért cseszett le az óvónő, mert én megkérdeztem tőle vmit a zoknikkal kapcsolatban (akkor kezdtem el kicsit gondolkodni :D).
2015. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy előttem is írták, azért, hogy meghallják a gyerekek, amit mond. A gyerek pedig azért üvölt, hogy őt is hallja az óvónő vagy a csoporttársa, és mivel az egész napot az oviban tölti, természetes, hogy hozzászokik és otthon is kiabálva beszél. Ha nem bírod, szólj rá. Nem egyszer, hanem tízszer, hússzor, vagy ahányszor csak kell. Ne legyél vele türelmetlen, nem az ő hibája, hogy 30 gyereket zsúfolnak össze egy ovis csoportba.
2015. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%
Mert nem jók az óvónők az adott oviban.Vajon miért nincs mindenhol ez az üvöltözés?
2015. ápr. 20. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%
elvinném egy másik oviba.Mielőtt idegroncsot képeznek a gyerekemből.
2015. ápr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Sok oka lehet a kiabálásnak, előttem ki is fejtették. Na meg az vesse rájuk az első követ, aki otthon a saját ovs korú gyerekével szemben még egyszer sem emelte fel a hangját!

Nálunk az oviban amúgy csengőt használnak, egész jól csendben maradnak a gyerekek, amikor meghallják.

2015. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17%

érdekes-én tudtam emberi hangon beszéni velük

csak akkor emeltem fel a hangom,ha már valami nagyon felbosszantott-de az vesse rám az első követ,akinek néha nem szakad el a cérna 25-27 gyerek mellett.

egyébként totál igazad van,ha te hangos vagy,a gyerek is átveszi.ha halkan beszélsz-ő is csöndben marad-és figyel

persze van,hogy hangosan mondjuk,hogy sorakozó,vagy az udvar végére,hogy" Pistike gyere le a keritésről"-igy egyrészt meghallják,másrészt nem kell odarohanni mindenkihez,de az nem normális,ha egész nap orditanak

ott valami baj van-egyszerűen nem képes máshogy tekintélyt szerezni magának.

nálam sokszor az is elég volt,hogy felemeltem a kezem,csúnyán néztem,és abba hagyták azt a tevékenységet.

nem lehet átvinni egy nyugis csoportba?

2015. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Baranka ***** válasza:
10%
Mert hülyék és nem óvónőknek valók az ilyenek azért üvöltenek. Nálunk az oviban nincs üvöltözés. Igaz még csak kiscsoportos a lányom. A mi óvónénieink kérik, hogy ha olyan program van az oviban ahova szülők is mehetnek, hogy csendben, halkan beszéljünk.
2015. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!