Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ha szeptembertől óvodaköteles...

Ha szeptembertől óvodaköteles gyermekünket magánoviba szeretnénk járatni, a körzetes oviban ezt kell jelezni ahová tartozunk? Vagy a jegyzőnél? Vagy csak simán beíratom a választott magánba és ez elég, nem kell jelezni máshol?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 4. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak beíratod és kész, hiszen az is egy intézmény. Azonban ha jól tudom, a törvény valahogy úgy szól, hogy csak olyan magánintézményben váltható ki az állami ovi, ahol óvodapedagógus szakképzettséggel rendelkező nevelők vannak és nyilatkozatuk van arról, hogy az óvodai nevelés során az országos nevelési alapprogram alapján folyik a nevelés.
2015. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak beíratod,az óvoda majd elintéz mindent a hatóságok felé. Nem tudom, pontosan hogy megy ez, kap egy ovis törzsszámot, és ők elküldik ezt, az adatait, orvosi adatait, óvoda adatait (nem tudom kinek). Kötelesek bejelenteni, hiszen óvodás korú, az államnak "tudnia kell" róla, de ezt nem neked kell intézni.
2015. máj. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!