Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mennyit betegeskedik ovis...

Mennyit betegeskedik ovis gyereketek? Hogyan oldjátok meg olyankor a felügyeletét?

Figyelt kérdés
Nekem még csak most lesz aktuális a dolog, fogok visszamenni dolgozni, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.
2015. máj. 12. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg bent volt az orrmandulája, addig úgy mondanám, hogy mennyit járt oviba?! :))))

Konkrétan itthon nyitottam egy ovit, mert az államiba szinte sose járt, csak nagyon ritkán 1-2 napra.

Aztán megműtötték és azóta 1× volt beteg, akkor is csak megfázott. Kb. 1 hét alatt kijött belőle.

Most köhög már pár napja, ma viszem orvoshoz.


Nekem eddig egyszerű volt, mert itthon voltam a tesóval, de nyáron megyek vissza dolgozni.

A felügyeltet nagyszülők segítségével oldjuk meg. Anyósom bármikor ugrasztható, mert nyugdíjas, bár ő az ország másik végében lakik, de rögtön jön, ha baj van.

Anyukám dolgozik, de nyáron 3 hetet ő fog rájuk vigyázni.

Apukám jelenleg élvezi a hosszú fizetett szabadságát (8 hónapos), így a következő időben ő is bármikor ugrasztható. Ők egyébként 6 utcányira laknak.

A férjem pedig z államvizsga és egyéb vizsgaidőszakon kívül bármikor ráér. A diplomaosztó mindig szombati napon van, így az nem lényeges.

Ő tud itthonról is dolgozni, ha kell.

Emellett, ha gondolom, akkor bevihetem őket az irodába, de azt nem tartanám túl etikusnak a többi kollégával kapcsolatban, mivel az ő területeikre nem lehet gyereket behozni. Legalábbis munkaidőben.

2015. máj. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nekem kiscsoportos a kisfiam, hát eddig csak 1x volt beteg szeptember óta, akkor is kb- 3-4 nap alatt rendbe jött. Arra szabadságot vettem ki. Jó kis immunrendszere van, ezek szerint. MOndjuk sokáig volt szoptatva... Szóval nincs az előírva, hogy az ovis gyereked beteg legyen. Pedig 28-an vannak a csoportban.
2015. máj. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagycsoportos lanyom sem annyira beteges. Évente kb 3-4x volt beteg, idén csak 2x. Minden évben először október körül a rossz idő beköszöntével, aztán januárban szinte végig. Mind felső légúti enyhe lefolyású volt, plusz volt egy tudogyuszi és egy bárlányhimlő is. Idén is január óta folyamatosan jár. Eddig nem kapott semmilyen védőoltást, csak c-vitamint adok neki szeptembertol áprilisig. Sosem öltöztetem túl, sőt néha inkább azon aggódom hogy kevés ruha van rajta, de mindig azt mondja elég neki.

Ha beteg, szerencsére tudok rá vigyázni, mert itthon dolgozok.

2015. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Középsős a fiam, szerencsére nem beteges, most van a 3. hiányzása, ezért vagyok most itthon vele.

A párom vállalkozó, így ő is tud vele maradni, de persze csak akkor, ha nincs határidős munka. Anyósom nyugdíjas, így ő is szokott rá vigyázni, de mivel ilyen keveset beteg a fiam, ezért azt a pár alkalmat kihasználom én és legalább együtt vagyunk egy kicsit :)

Amúgy itthonról is dolgozom a laptopon, meg telefonon is elérhető vagyok, így a főnököm is tudja, hogy számíthat rám, tehát évi pár nap miatt nem hisztizik ő sem, mert tudja, hogy nem élek vissza vele.

2015. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kellett lepontozni, mert az én kisfiam nem beteges... Ez van, akkor sem beteg, ha lepontoztok.
2015. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fiam sokat volt beteg kiscsoportban, orrmandula kivétel óta ő sem olyan beteges. Most középsős volt, sokkal kevesebbet hiányzott.

Lányom nem volt olyan beteges kiscsoportban, talán egész évben 3-szor hiányzott. Ez nem olyan sok egy kiscsoportosnak.

Felügyelet: GYÁP. Gyermekápolási táppénz.

2015. máj. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sokat volt beteg. Most már nem annyira jellemző. Én vagyok vele akkor itthon GYÁP-on (gyermekápolási táppénz)
2015. máj. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!