Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hogy lesz szeptembertől az...

Hogy lesz szeptembertől az ingyenes étkezés az oviban? Milyen feltételek vonatkoznak az 1/2 gyerekesekre?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a család egy főre jutó nettó jövedelme nem érhet el 80 valahány ezer forintot, de pontosan nem tudom.
2015. máj. 13. 14:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Ha nem eri el akkor nem kell fizetned semmit a kajaert. Ilyen egyszeru. Gondolom vinni kell rola igazolast h mennyi a bejott jovedelmetek es kesz.
2015. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
17%
Hát nemtom, te hol hallottad ezt? Én 3 gyerekes vagyok, de féláron esznek az oviban.
2015. máj. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%
Meg most fel aron, de szeptembertol a tieid is ingyen fognak. Ha a netto jovedelmetek nem eri el a hatart. Marmin az egy fore juto jovedelem nyolcvan valahany ezer azt hiszem, de majdnem 90ezer.
2015. máj. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Ezt nem is tudtam. Köszönöm szépen az infót utolsó! :)
2015. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát igazából a pontos összegre lennék kíváncsi, hogy ki tudjam számolni, hogy eléri-e, mert akkor megigényeljük. 3 gyerekesek autómatikusan ingyen fognak étkezni.
2015. máj. 13. 14:56
 6/18 anonim ***** válasza:
85%
Az egy főre jutó jövedelem nem haladhatja meg a mindenkori nettó minimálbér 130%-át. Ez idén 89.408 forint.
2015. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Igen azt olvastam h nem nagyon keves az a hatar h sokan beleesnek es tenyleg csak a nagyon jol keresok fizetnek majd. De erre nem emlekeztem h ennyire. :-)
2015. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
A 3 gyerekesekre is ez az összeg vonatkozik, vagy Ők automatikusan ingyen kapják majd a kaját? Ez nettó vagy bruttó?
2015. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%
Hát, mivel ott van, hogy a NETTÓ minimálbér... ezért a nettó. :-)
2015. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

3 gyerekeseknek sem lesz automatikusan ingyen, ugyanúgy vonatkozik rájuk a jövedelemhatár.

A Mokkában úgy mondták, hogy nem kell papírt vinni majd, önbevallásos lesz, vagyis állambácsi rád bízza, mennyire vagy becsületes. De, az oviban nagyjából úgyis tudják, ki mennyire él jómódban.

Fiam csoportjába jár olyan gyerek, akik 4-en vannak testvérek és közel 500 ezer-1 millióból élnek havonta, csak apa dolgozik. Ezt óvónők is tudják. Fura lenne, ha azt vallanák be, hogy 1 főre eső jövedelmük pl. 60 ezer.

Remélem automatikusan sem kapják ingyen majd.

2015. máj. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!