Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Gáz, ha az ovis ballagásból...

Gáz, ha az ovis ballagásból nem csinálunk nagy ügyet?

Figyelt kérdés

Őszintén semmilyen ajándékban nem gondolkodtam eddig, a családi összejövetel meg eszembe sem jutott.

Csak most olvasom itt a kérdéseket, válaszokat, és elbizonytalanodtam.

Mondjuk meghívni senkit nem fogunk, az biztos, mert a pirinyó csoportszobába még a szülők is alig tudnak bezsúfolódni a műsor idejére.


2015. máj. 26. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Vége egy életszakasznak. Csak akkor érdemes ünnepelni, hogy ha ez "papírszerzéssel" jár? Elköszönni mindig szép dolog, eredménytől függetlenül. Udvar nincs?
2015. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
99%

ovis gyermek édesanyjaként is úgy gondolom, hogy az a normális, ha nem csináltok "kis lakodalmat" :)

A gyerekkel egy szűk családi program (estleg egy kis kirándulás vagy fagyizás) még ok, de ennél többet nem hiszem, hogy egy 5-6 éves tud értékelni.

Számukra a közösen töltött idő, élmény, kirándulás, maximum egy szép mesekönyv az, ami igazi értékekkelé bír, nem a nagycsalád összetrombitálása, evés-ivás-vigadás és az ezzel járó felhajtás- ez egy ekkora gyermek számára nem feltétlenül érték.

2015. máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Maximálisan egyetértek az előttem szólóval, én is ezt akartam írni.
2015. máj. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Nekem az furcsább, ha valaki felhajtást csinál belőle.

Valóban ahogy írták előttem egy kis családi program, vagy valami kis ajándék (esetleg valami "nagyos", iskolához kapcsolódó ajándék, táska vagy tolltartó, ilyesmi) több mint elég.

2015. máj. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Mi se csinálunk felhajtást,sokan sajna tulzásba viszik.

Nálunk is egy cukrászda lesz és kb ennyi.


Ha valaki már most "kislakodalmat" csinál,mi lesz majd az iskolai/gimis ballagáson?

2015. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csütörtökön ballagott a lányom. Nem volt felhajtás. Azt kérte, ne legyen, nem érzi úgy, hogy ez ünnep lenne. Fájt neki a búcsúzás.
2015. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szokás vendégeket hívni???? Ezt most hallom először!

Mi 3-an mentünk el, anyós, párom és én, többiek dolgoztak (reggel 9-kor volt a ballagás).

Utána anyóst hazavittük és hármasban töltöttük a napot, csavarogtunk egyet, ebédeltünk stb, ami azért kuriózum, mert van egy kisebb tesó is, aki akkor bölcsiben volt, mi pedig egyébként dolgozunk :)

Tehát nekünk azért volt maradandó a nap, mert a szokásoktól eltérően csak 3-an voltunk, amit a fiam nagyon élvezett :)

Ja és a ballagásra egy pici csokrot kapott, benne egy plüssállatkával :)

2015. máj. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egész ovis ballagás egy eltúlzott dolog szerintem, de hogy még kislagzit is kellene tartani, az már hatalmas túlzás. Egy plüssállat a gyereknek, maximum a nagymamák a szűk családon felül, aztán mindenki haza. Hatalmas teljesítmény elvégezni az óvodát, summa cum laude :) mit kell ezen celebrálni, nem is értem, az ovit még a gyökkettes emberek is képesek elvégezni...
2015. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ovis ballagást nem tartom felfujásnak. Ez kell. lezárul egy szakasz a kis életébe. Nagy fiu/lány lesz, aki iskolába megy. Ez nagy dolog! Bölcsibe is volt ballagás és nagyfiunak érezte magát, hogy ovis lesz :) De a tulünneplést nem tartom jonak. Nem arra van szüksége. Időt kell rá szakitani, érezze a törődést :D csavargás, fagyi, esetleg egy játszótér, ha amugy nem nagyon szokott beleférni a szürke hétköznapokba. Pl a szülinapján nem ment oviba. délelőtt nagyjátszótereztünk (oda csak nagyritkán jutunk el) délután meg jött a család többi tagja. És nagyon élvezte :)
2015. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!