Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis ballagáson milyen búcsúsz...

Ovis ballagáson milyen búcsúszöveget hallanátok szívesen?

Figyelt kérdés

Nekem jutott a feladat, hogy kisfiam ballagásán elköszönjek a gyerekek és a szülők nevében.

2 verzió van a fejemben:

1. Felnőttesebb, pár idézettel megspékelt, nem igazán olyan szöveg, amit a gyerekek is értenek.

2. Mindent megköszönő búcsúzás, mely kicsit érzelgős, talán sírós hangulatú is a felnőttek részéről.


2015. máj. 26. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. semmiképp.


Értsék a gyerekek is. Egy kis humort is csempésznék bele.

2015. máj. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom! Köszönöm!
2015. máj. 26. 22:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden anyuka tanítsa be a gyerekének és együtt mondják el ezt:



Ahány felhő fenn lebeg az égen,

s ahány csillag lángol csodaszépen,

őz és nyuszi az erdőn ahány van,

s ahány harcsa úszik a Dunában,

s ahány legyet fog a füsti fecske,

s ahány kiflit megsüt a kemence,

érjen titeket, óvó nénik,

annyi öröm és szerencse!



Vagy ezt:


Mi már tőled sokat kaptunk,

de tőlünk te keveset.

Az arcodból, a hangodból

sugárzik a szeretet.


Fogadd tőlünk ezt a csokrot,

mit kötött a szeretet!

Hála, hála mindig hála

Óvónénink, teneked.


Esetleg prózában hozzátenném a felnőttek nevében, amit a szívem diktál, köszönöm, hogy vigyáztál a gyermekemre, anyja helyett anyja voltál, segítettél nekem szép és okos dolgokra tanítani őt, kisbabából iskolást nevelni, segítettél neki eligazodni ebben az új világban, beleadtad a munkába egész önmagadat, erőn felül megtettél érte mindent.

2015. máj. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gyerekeknek megtanítani nem szeretnénk semmit, éppen elég betanulni nekik az ballagási műsort, nem szeretnénk Őket még ezzel is terhelni.
2015. máj. 27. 09:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Iskolába menő gyerekeknek plusz 8 sor megtanulása nem lehet megterhelő, hiszen akkor nem lennének iskolaérettek, ennyi ráragad egy hat-hétéves gyerekre 5 perc leforgása alatt... Főleg kórusban mondani, mikor kisegítik egymást is, meg az anyukák is kisegítik őket, ha kell... De te tudod.
2015. máj. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nálunk is úgy van, ahogy az 5. válaszoló írta. Közösen elmondanak egy rövid verset. Azt gondolom én is, hogy ez nem lehet probléma egy 6-7 éves gyereknek.
2015. máj. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálunk kivetítés lesz, alatta egy ballagós zene, amit a gyerekek is énekelnek. Ez lesz az Ő elköszönésük, én előttük szólnék.
2015. máj. 27. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!