Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Csak én gondolom úgy, hogy az...

Csak én gondolom úgy, hogy az óvónőknek évvégén ajándékot adni olyan, mint orvosnak hálapénzt?

Figyelt kérdés
Mindkettő megkapja a fizetését. Ballagásnál más a helyzet persze, de csak úgy sima év végén olvastam hogy különleges bonbon meg ez az.
2015. jún. 3. 14:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
29%
Igen olyan. Egy lehetőség nyalni neki, hogy a gyerekével kedvesebb legyen jövőre. Így megy ez, ilyen ez az ország. Tök mindegy, mi az, csak sok legyen és ingyen legyen, és leveszi az embereket a lábáról.
2015. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
Igen :(
2015. jún. 3. 14:39
 3/83 anonim ***** válasza:
79%
Én nem így gondolom. Végül is egész évben ő van a gyerekkel napközben, neveli, gondozza, szeretgeti, szerintem nem olyan nagy dolog egy csokor virágot, vagy egy doboz csokit adni neki. Én irodában dolgozom, de én is kaptam már ügyféltől csokit, vagy egyéb apróságot, pedig ugyanúgy megkapom a fizetésem és csak a munkám végeztem
2015. jún. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
40%

Akkor mindenkinek adjunk ajándékot vagy hálapénzt meg elvégzi a munkáját. Esetleg a boltosnak hogy kiszolgál, a buszvezetőnek hogy elvisz ahova akarod stb..

Ezért sz@r ez az ország!

2015. jún. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
15%
*mert
2015. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
88%

Huhh hát azért nem minden pedagógust érdekel, hogy mit kap, legtöbbször el is felejti kitől mit, főleg, ha sok gyereket tanít.

Anyu tanár és kapott egyszer egy annyira ocsmány szobaszökőkutat, hogy még adománynak se fogadta el senki:)

Nagyon ritka, hogy valami hasznosat kap, tele van otthon a polc mindenféle mütyürökkel, legtöbbször a szülő valami olyat ad, ami neki is felesleges otthon.

Anyu nem szokott ez alapján különbséget tenni, sőt sokszor inkább visszatetsző,mint hízelgő, ha valami egyértelműen továbbajándékozott cuccot kap.

Volt, hogy valaki arra se vette a fáradtságot, hogy áttegye másik szatyorba és rajta volt az eredeti címke, h Julikának szülinapjára szeretettel Marikától....

Meg mindig ha ballagás/pedagógus nap vagy bármi alkalom

van, kap egy csomó romlott/lejárt bonbont. Dobhatja is ki egyből, nem hiszem hogy ez miatt bárkit is előnyben részesítene.

Pénzt még sosem kapott, mint az orvosok, nem is vágyik rá, megvan a maga fizetése. Szóval szerintem nem összehasonlítható ez egy vastag borítékkel.

Bár hallottam hogy elit iskolákban szokás az aranylánc és hasonló ajándékok, de egy átlag helyen nem hiszem hogy egy pedagógus is meggazdagodna az ajándékaiból.

2015. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
73%
Az ország éppen azért tart ott, ahol tart, mert a buszsofőr -amúgy tiszteletre méltó-munkáját azonosítják az óvónéniével, a kedves köszönetet meg a hálapénzzel. Egy szál virág igenis helyénvaló, nem tartom nyalizásnak, meg hálapénznek.
2015. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Hàt nem tudom, sterintem egy viràg vagy egy bonbon nem vehető egy kalap alà a tízezreseket rejtő hàlaborítékkal. Minden normàlis értékrenddel bíró ember tisztàban van azzal, h mennyire meghatàrozó egy kisgyerek életében az óvodai nevelés hogy micsoda felelősségük van ezeknek a pedagógusoknak abban, h milyen emberré vàlik az a kicsi. Ès EZ , illetve az ezért érzett hàla van a szülőkben. Megkapja a fizetésèt, igen, de ha az ember a gyerekét bízza valakire, és azt làtja, h az a gyerek ezzel az emberrel boldog...hàt felőlem nettó 300-at is hazavihetne az ovónő, én akkor is adnék neki egy viràgot, vagy valamit.
2015. jún. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
10%
A legszebb, amikor a nyaliajándékot még le is szarozzák. Csodás világ.
2015. jún. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 piroska és a farkas ***** válasza:
87%
Tovàbbà: és màr előre is bocsànat, tudom,.sokak bu.kónak gondolnak majd, de akkor a Kérdező és az óvónéniktől egy bonbont sajnàló vàlaszolók amennyiben anyukàk, szeretném megkérdezni, h anyàk napjàra kapnak- e/ VÂRNAK-e valamit? Ha igen,nem egészen értem, h miért. Hisz kapnak gyesr vagy gyedet, nem?
2015. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!