Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ti mit tennétek? Az egyik...

Ti mit tennétek? Az egyik ballagó óvódás kisfiú nagyon megszeretett és otthon sír, hogy nem lát többet, velem álmodik stb. Többi lent, mert hosszú és bonyolult. Csak az írjon aki tényleg végi olvassa és tud jó tanácsot adni.

Figyelt kérdés
23 éves óvónő vagyok. A kisfiút az anyja 2 évesen elhagyta, és az apai mamája neveli. Az apját is havonta látja, mert külföldön dolgozik. Nagyon megszeretett, mindennap öleléssel várt, úgy ment haza hogy megölelt, megpuszilt, mindennap többször elmondta hogy nagyon szeret, imád, meg bárcsak én lennék az anyukája. Mindig az én párom akart lenni, mellé üljek stb.. Aztán utolsó előtti nap, hajnal 2kor felébredt otthon, és sírt mert azt álmodta hogy már nem szeretem őt, más gyereket szeretgetek, és hogy nem lát többet, és a mamája alig tudta megnyugtatni..na és utolsó nap csak úgy tudott hazamenni, hogy megígértem hogy másnap meglátogatom... meglátogattam...nagyon örült, végig ölelgetett míg a mamájával beszélgettem..de nem tudom hogyan tovább, én is nagyon megszerettem, és én nem bánnám ha néha néha átjönne, meglátogatna, persze mikor ráérek, van időm, hogy azért mégse szakadjon meg ez így....de én úgy érzem a mamáján, hogy nem szeretné mert már így is túlságosan ragaszkodik, és hogy többet beszél rólam stb..mint a testvéreiről pl.. akik már külön élnek. Na és abban egyeztünk hogy ott hagytam a számom és hogy majd felhívhat engem, meg egyszer majd eljöhet nálunk a nyáron....de én sem akarom persze hogy engem jobban szeressen a családjánál, isten ments, meg mondtam is neki mindig, hogy én nem vagyok családtag stb..ne úgy tekintsen rám, de nagyon nagyon szeret tényleg..meg a gyereknek akarom én is a legjobbat, de mi az????? Tehát örült a mama is hogy tényleg betartottam a szavam és elmentem, meg h én is szeretem a gyereket, de mondta ő is én is, hogy ezt neki fel kell dolgozni, hogy ennek vége, iskolába megy, én már ott nem leszek, de attól még láthat engem, beszélhet velem, néha néha, de nagyon fájt neki..szóval ti mit tennétek???Nekem is fáj mert tényleg szeretem nagyon, meg hát hogy látom rajta h milyen..lelkileg ki van a gyerek, már alapból attól h nincs anyja, meg még h tőlem is el kell válnia...
2015. jún. 27. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem, ha felhívnak akkor egyeztess egy napot, amikor átmehet a gyerkőc, vagy te mész el hozzá, ha meg nem hívnak akkor ennyi. Szerintem ennél többet nem tudsz tenni, mint hogy ott hagytad a telszámod. Ha nem hívnak fel, nem járnék a nyakukra.
2015. jún. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs nálatok óvodapszichológus? Szerintem jobb tanácsot tudna adni mint mi.
2015. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na ezt én is pontosan így gondolom, csak attól tartok hogy a gyerek emleget, meg szeretne hívni, csak a mama nem engedi...mert ha azért nem hívnak mert már nem emleget akkor ok, az úgy teljesen tiszta meg jó, de ha azért mert mama akarja és nem a 7 éves gyerek...
2015. jún. 27. 16:37
 4/8 A kérdező kommentje:
hát van csak már vége az évnek, és ő sem jár már, mi sem...de lehet jobb lenne megkeresni??
2015. jún. 27. 16:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt a túlzott kötődést már az ovis évek alatt le kellett volna építened, hiszen te felnőttként tudhattad, hogy egyszer véget fog érni, és nem egészséges, ha ilyen erős kötődést alakít ki veled egy kisgyerek, akinek csak vendégszereplő vagy az életében. Lehet persze szeretni egy gyereket, és ő is szeretheti az óvónénijét, de ami itt kialakult, az már nem egészséges.
2015. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom....és sajnálom hogy így alakult..pedig olyan sokat mondtam neki, hogy én csak óvónéni vagyok neki, egy idegen. Meg hogy neki mama,apa stb a családja, őket kell a világon a legjobban szeretni. Meg más gyereket is szeretgettem, és mondtam h én mindenkit szeretek nagyon stb..de nagyon megszeretett így év végére, mert hogy én csak most ebben a tanévben voltam ezzel a csoporttal, csak szeptembertől ismer... na de tényleg NEKI hogy lenne a legjobb?
2015. jún. 28. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát NEKI az lenne a legjobb, ha az apja végre az apja lenne, ha már anyja "nincs", és nem a nagyszülők nevelnék, mert bármennyire is szeretik, nem jó az, ha ők kerülnek szülői szerepbe, aminek nem is tudnak teljes mértékben megfelelni (nem azért, mert alkalmatlanok, hanem mert egész egyszerűen nem szülők már, hanem nagyszülők, a bőrükből ők sem tudnak kibújni). De sajnos ez nem a te hatásköröd.

Valószínűleg szegény kisfiú ezzel egy újabb traumát szerzett, de nyilván nem akarok jóslatokba bocsátkozni, mégis sajnos az ilyen esetekből (nem csak a veled való kapcsolatára gondolok) szoktak kialakulni a későbbi kötődési problémák is.

Maximum egy pszichológust javasolhatsz, ha találkozol még a családdal, és továbbra is fennáll ez a helyzet, de lehet, hogy ők is ugyanerre a megoldásra jutottak.

2015. jún. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Járt hozzá már az oviban is gyermekpszichologus, és suliba is ugyanaz fog vele foglalkozni...de igazad van, ha már anyja nincs az apja lehetne itthon töbvet..v itthon keresne munkát...
2015. jún. 28. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!