Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Valóban ingyenes lesz az...

Valóban ingyenes lesz az óvodai étkezés ősztől?

Figyelt kérdés
2015. jún. 30. 18:55
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
37%
Nem hinném. A nagycsaladosoknak eddig is ingyn volt. Tudod Magyarországon 1,2 gyerek nem gyerek. Csak 3-tol felfele. Azok mindent ingyen kapnak, mi meg fizetunk helyettuk is....
2015. jún. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%
igen ingyen, ha az egy főre eső jövedelem 90 ezer forintot nem haladja meg.
2015. jún. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
29%

Első, azért vegyél vissza.

3 gyerekem van, nem volt ingyen a kaja eddig, félárat fizettem, mert nincs ingyen a kaja 3 gyerekeseknek.

Ősztől igen ingyen lesz a nagycsaládosoknak és azoknak is, akiknek az egy főre eső nettó jövedelmük nem éri el a 89.400 Ft-ot.

Még semmit sem kaptam ingyen azért, mert 3 gyerekem van.

2015. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
33%

Kedves első! Ne irigykedj, hanem szülj, ha nekünk, nagycsaládosoknak ennyire jő - szerinted. Nekem 4 van, szeptembertől megyek vissza dolgozni. Látatlanban megkockáztatom, hog, több a fizetésem,mint neked, de nem megyek bele abba, hogy kinek mit fizet, mert nem jönnél ki jól.


Eddig sem volt ingyen semmi, a lányomnak inkább megvettem a tankönyvet, mert nem akartam neki használtat, ez az egy lett volna, amiért nem kellett volna fizetni, de vissza is kell adni év végén....Az ebéd féláras.

2015. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
19%
Ja, és kérdező: igen, mindenkinek.
2015. jún. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom,hogy azoknak akiknek az egy főre jutó bevétel nem éri el a nettó 90.000-et.

Itt van róla egy cikk:


[link]

2015. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
54%
Nem mindenkinek, hanem a nagycsaládosoknak és akiknek az 1 főre eső nettó jövedelmük nem éri el a 89.400 Ft-ot.
2015. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
46%
Azok. Gratulálok. És az ilyenek gyereket nevelnek, plusz acsarognak másokra, akiknek több gyerekük, azaz nagyobb felelősségük, több kiadásuk, stb is van. Egyébként nálunk is "hiába" van három, nem volt ingyen semmi, mert úgymond túl jól élünk. Egyébként pedig a lehetőség mindenkinek adott, hogy több gyereke legyen :). Nekünk emiatt ősztől sem lesz ingyen, mert ugyan csináltunk három gyereket, de mind a kettőnknek jól fizető munkája is van, amiért rengeteget tanultunk és igyekeztünk. Végül is ez alapján tényleg van mit irigyelni Savanyáné. :)
2015. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
38%
Azt azért még hozzátenném, hogy te aztán biztos nem fizetsz se helyettem, se más szülő helyett semmit, mert mi is ugyanúgy adózunk, és adóztunk akkor is, amikor még nem volt ekkora családi adókedvezmény, és lehet elszégyellnéd magad, ha tudnád, hogy a külföldi cégek mennyit tejelnek a magas bejelentett fizetések után, és anno még én is 48%-ot adózta, egy ékes példa, a 900ezres bónuszomnak is vitték a felét adóba évekkel ezelőtt. Elnézést az offért. Bicska kinyílt a zsebemben.
2015. jún. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
55%
És ez alanyi jogon jár minden "kispénzű" gyereknek? Óvodától függetlenül? Úgy értem, hogy nem csak az önkormányzati hanem az alapítványi óvodák gyerekeire is érvényes?
2015. jún. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!