Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Melyek konkrétan azok a...

Melyek konkrétan azok a mondókák és dalok, amelyeket egy kiscsoportot végzett ovisnak tudnia "illene"?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Amiket megtanulnak :) Ez óvónő függő.

Nálunk pl tanulták (ill. mi előtte is jártunk ringatóra, ahonnan sokat már tudott)

Pl tudja a süss fel napot, borsót főztem, én kis kertet kerteltem, csiga biga, egy csepp két csepp, fújja szél a fákat, bóbita bóbita,baba jár jár jár..... szóval ő elég sok mindent tanult már

2015. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Himnusz, Szózat, Toldi trilógia és a Jónás könyve Babitstól. :-)


De most komolyan, miért kellene tudni betéve bármilyen verset egy 3-4 éves gyereknek?

2015. júl. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincsen tanterv egy óvodában, kell mondókákat és dalokat tanulni, amik életkornak megfelelő hosszúságúak, támájúak, ritmusosak, dallamosak stb. de hogy a Kis kacsa fürdik helyett a Csip-Csip csókát tanítod-e meg vagy sem, vagy mindkettőt, az rajtad mint óvónőn műlik.
2015. júl. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!