Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Mennyire elfogadható,hogy az óvónő ütéssel(gondolok itt mondjuk egy popsira verésre)fegyelmezi a teljesen kezelhetetlen gyermeket?Szerintetek ez semmilyen helyzetben nem elfogadható?

Még nem vagyok óvónő,de az leszek és az óvodában,ahol gyakorlaton vagyok van egy teljesen kezelhetetlen kislány,anyuka fiatalon szülte,egyedül neveli és nem igen tud mit kezdeni vele.Mikor az oviba kerültem először meglepődtem,hogy kicsit keményen bánnak vele,de pár nap után nekem is sok lett,pedig rengeteg türelmem van,úgy igazán még nem húzott fel gyerek,pedig jó régóta foglalkozom velük,de most nekem is elszakadt a cérna.

Én még nem találkoztam ilyen neveletlen,szemtelen gyerekkel,de még a nyugdíj előtt álló óvónők sem.

Szóval a kérdésem az,hogy teljesen elfogadhatatlan-e,hogy néha kap egy-kettőt a popsijára?Óvónők véleményére kifejezetten kíváncsi vagyok:)



2015. júl. 25. 20:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Szülőként írom, hogy inkább ne menj óvónőnek! A saját óvónénink is ezt mondaná neked, ismerve a nevelési elveit.

Amúgy minden oviban akad "kezelhetetlen" gyerek, nálunk is, de egy jó óvónő meg tudja oldani, és eszébe sem jutna megütni.

2015. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Hát akkor úgy látszik ebben az óvodában minden óvónő pályát tévesztett,bár persze szülőként ugyanez lenne a véleményem:)Bár ez az anyuka tudja,hogy nem igazán lehet máshogy fegyelmezni a lányát,nem is igazán zavarja!Egyébként már mindent kipróbáltak az óvónők és természetesen ő is ugyanúgy meg van szeretgetve,rengeteget dicsérjük:)

Természetesen nem fogok más pályát választani,gyerekkoromtól ez az életem:)Köszönöm a véleményed:)

2015. júl. 25. 20:29
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon komoly következménye lenne annak, ha bárki kezet merne emelni a gyerekemre. AKi képtelen fékezni az indulatait és nem tanult eleget a gyerekekkel való kommunikációról, az ne menjen ilyen helyre dolgozni! Az meg, hogy kifogásokat keres magának hogy igazolja a primitív reakcióját, nem érdekel. Egy pillanatig sem!
2015. júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
80%

A mi ovinkba járó kissrácnak az egész családja problémás. Kellett vagy egy év, mire az óvónők kicsit megszelídítették a kisfiút, és nem kevés munkájuk volt benne.

Nálatok sem a popsira ütés kellene, hogy megoldás legyen. Gyermekjóléti Szolgálat, Nevelési Tanácsadó, Jegyző, pszichológus. Nálunk mindezt végigjárták az óvónők, és addig lobbiztak, míg elintézték, hogy kijárjon a gyermekpszichológus az oviba.

Persze könnyebb azt mondani, nem zavarja a szülőt, ha így van fegyelmezve a gyereke.

2015. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
39%
1-es=4-es
2015. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
Ha tehetetlensegeben az ember, akar szulo, akar ovono raut a gyerekre lehet a sajat feszultseget oldja vele. De a gyereknel nem fog elerni pozitiv valtozast. Szerintem az meg nem szakmai kudarc egy atlag ovonenitol ha nem tud kezelni egy gyereket. Vannak olyan viselkedes zavarok, amihez mar erdemes kulon szajembert bevonni. Az ovoneniknek mindenkepp anyukaval kene megbeszelni, hogy forduljon gyerekpichologushoz vagy ilyesmi.
2015. júl. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Utolsó!Igen,ezekre itt is szükség lenne,de nem hallottam,hogy terveznek ilyet.De olyan sokat mondjuk nem tudok erről az ügyről,csak két hetet voltam kint eddig:)
2015. júl. 25. 20:50
 8/25 A kérdező kommentje:
4-esnek ment a válaszom:)
2015. júl. 25. 20:50
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen 6-os,ezt már szerettem volna javasolni:)Legközelebb meg is teszem:)Köszönöm a válaszod:)
2015. júl. 25. 20:52
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

7-es kommentedre írom, hogy akkor mégiscsak gond van az óvónénik pályaalkalmasságával. Nincsenek tisztában a kompetenciahatárokkal, és nem ismerik be, hogy kevesek a helyzethez. Helyette keménykednek.

1-es és 4-es válaszadó voltam.

2015. júl. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!